Jump to content

Uknuli i jauknuli svi Srbi i cestiti Hrvati! Cestiti fra. Tugomir Soldo i njegova ispovest! VREDI POGLEDATI!!!

Оцени ову тему

Препоручена порука

Нисам прочитао ону новелу из линка, нисам баш толико докон....да ли је фра невин или није, остало је негде у другој димензији...ни лопов не признаје да је лопов...

Kao sto sam rekao,SVE sto cinimo,SVE sto radimo,bilo da je to mislima,ili recima,ili delima,ide ISKLJUCIVO na nasu cast i na nas obraz!!! Mada tekst njegove ispovesti je zvucao JAKO uverljivo. JAKO DRAGOCENO bi bilo procitati!!! A da li je sve to lagao ili ne,ide iskljucivo na njegovu cast i obraz! Ali mislim da se onakva velicina od coveka,retko vidja medju ljudima! SVE je bio opisao!!!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

+!

S tim pismom sam upoznat već duže vrijeme, a početak je zanimljiv:

"Dragi Profesore, hvala Ti lijepa na pismu za Magnum Crimen.

I već sam prelistao Magnum Crimen od Viktora Novaka i tu i tamo ponešto pročitao, pa sam došao do uvjerenja da nema smisla sa Novakom gubiti vrijeme.

Prije svega on piše očito tendenciozno i zlonamjerno, pa ga nitko neće uzeti ozbiljno.

Osobito kad je i sam Novak u predgovoru kazao čitateljima, da je odavno nešto tako o kat[oličkom] kleru kanio napisati.

Nadalje, iz knjige se jasno razabire da Novak i mi stojimo na dva suprotna pola.

On ne može a da ne vidi zlo u objektivno dobrim svećeničkim činima.

Za nj su strašno zlo govori preuz[višenom] nadb[iskupu] Stepinca i čitavi rad klera i katoličke inteligencije.

Šta više, on je čak i na početku drugoga polustoljeća 20. vijeka ostao u toj mjeri zasukani masonski mračnjak,[5] a vidi u Isusovcima mrak, zlo. Nadalje, Novak je stara prodana masonska jugoslavenska mješina.

Vjerojatno ga progoni izgubljena sreća i izdana savjest, pa možda drži da će u biti lakše duši, ako mu uspije što bolje oblatiti Crkvu i kler.

Iz svega što sam pročitao, dobio sam dojam da za nj nema lijeka.

On je, najblaže budi rečeno, i gluh i slijep za istinu.

Nema dvojbe, on je lupio o dno i samo Bog mu može pomoći.

Ja stvarno ne znam radi čega ćeš mu ogovarati na Magnum Crimen.

Ja držim da nije vrijedno ni potrebno braniti se od jednoga Novaka.

On doista ne zaslužuje ni riječi.

Za nj se samo dobre duše mogu Bogu moliti, a dotle pustiti ga da se guši u „slavi“ koju je postigao sa Magnum Crimen.

To je moje mišljenje."

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Када мало боље размислимо, Срби су, заправо, сами скакали у јаме а и организовали су се у радне логоре. Нажалост, сходно њиховој злој и шизматичкој природи, потегли су ножеве једни на друге, само зато би потом оптужили невино хрватско пучанство, све на челу са богоугодним и богобојазним клером.....о ти зли и шизматички Срби....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Када мало боље размислимо, Срби су, заправо, сами скакали у јаме а и организовали су се у радне логоре. Нажалост, сходно њиховој злој и шизматичкој природи, потегли су ножеве једни на друге, само зато би потом оптужили невино хрватско пучанство, све на челу са богоугодним и богобојазним клером.....о ти зли и шизматички Срби....

horatio,citao sam celu tu njegovu ispovest. Pocetak te ispovesti (ovo sto si sad uspeo procitati iz prethodne objave) ,je i mene ostavljao skepticnim potpuno,misleci da je ovo zapravo jedna obicna podvala i okorela antisrpska propaganda. Ali cim sam procitao malo dalje,shvatio sam o cemu se radi. Nemojte samo taj pocetak da citate,citajte celu tu njegovu ispovest,pa ce te videti O CEMU SE RADI!!! Fra Tugomir Soldo NIJE precutao pocinjene zlocine nad Srbima. SVE je opisao! Zato bih vam preporucio da celu ispovest procitate,a ne samo njen pocetak!!! Pa cete videti sve! Tu se spominje i onaj tragicni zlocin u Prebilovcima! Sve je rekao fra Tugomir Soldo. Zato celu ispovest treba,a ne samo njen pocetak procitati! Shvaticete neke vrlo vazne cinjenice

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 9 months later...

АКО СУ УСТАШЕ ЗЛОЧИНЦИ И ЊИХОВА ЈЕ ДРЖАВА ЗЛОЧИНАЧКА, А СОЛДО ЈЕ ИСТОЈ СЛУЖИО!

Искрено, мало имам времена за форуме. Овде сам се регистровао само због ове теме. Мислим да оваква тема не може бити бајата.С матрам се добрим њеним познаваоцем, како глобално тако и  локално. Своје корене вучем управо из Чапљине, у  којој је  службовао фра  Тугомир Солдо. 

Морам, одмах да кажем- Ужасно је и увредљиво називати честитим особу која је успостављала НДХ  у најкрвавијем месту на свету  ( Солдо не крије свој рад се не стиди га се). То место се препознаје, слави и поноси песмом: " У Чапљини клаоница била, много Срба Неретва носила! Носила их плавоме Јадрану, ту да буду рибама за храну!"

У злочинима над Србима у НДХ, биле су подељене улоге, а покровитељ свега (некада видљиви, а некада невидљиви) била је и остала Римокатоличка црква. Ако су усташе злочинци који су истребљивали Србе и Јевреје (по Солди само неки, углавном криминалци?!), онда је НДХ злочиначка, геноцидна држава. Ако је НДХ стварала најпре РКТ црква, а јесте, што се види и из  Солдиног писања о априлском преврату и др., онда је она створила ту геноцидну творевину. А како можемо звати творце таквих творевина? Могу ли они бити мученици и свеци само зато што су их казнили комунисти, а не суд у некој демократској држави? Ако РКТЦ стоји иза НДХ, што се јавно демонстрира свуда, шта је она? Хришћанска црква?

Солдин рад на овој књизи је перфидна одбрана НДХ. Не може она бити држава коју ваља стварати и бранити, а називати се честитим човеком! Он износи доста злочина и имена, али још више сакрива и забашурује! Злочине и осућује! Чудна ми чуда! Неће их  ваљда, као интелигентан хрватски националиста, правдати после војног слома његове државе? Разуме и то  одлично шта би Хрватску могло, можда, извући испод жига срама и он то веома вешто ради!

За демантије појединих Солдиних навода, немам времена, а разлога за демантије има десетинама пута више него код Виктора Новака, где Солдо основано исправља само пар споредних ствари типа: жупник или вероучитељ, и слично! 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Digli ste se na Srbe i Židove i kanite ih sve uništiti. Zbog vaših postupaka čestiti Hrvati sustežu se od suradnje i zgražaju se nad vašim djelima. Pa kako to vi sada mislite nasiljem i ubijanjem riješiti pitanje srpsko i židovsko? Tko će ih pobiti? Kada bi to sve bilo dozvoljeno, ne možete ih pobiti za godinu dana, da vam Srbi pruže vratove, jer hrvatski narod nema veliki broj razbojnika.   (citirano iz pisma)

O majko mila, kakav način pranja ruku i milovanja ...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Разбојника није недостајало. "Честити Хрвати" остадоше непримећени. Нико не пружи ни чашу воде пребиловачким мајкама и њиховој деци, док су их угонили у сточне вагоне у центру Чапљине, на путу до јаме у Шурманцима, у срцу жупе Међугорје. Чапљинске девојке, католкиње су певале: "Павелићу, шта ћемо од Срба? Веж' у ланце, гони у Шурманце!". 

Солдо прича да је у то време био ван Чапљине, у родном селу Зап. Херцеговини и да је кренуо назад "крајем српња"(јула) и већ од некога чуо за убијање становника  Пребиловаца, који се десио пар дана раније?! Међутим тај злочин, највећи  у светској историји, десио се у Међугорју 6.8.41, тако да је фратар тада (по својој хронологији догађаја) био у Чапљини, већ добро одморан. Друга, крупна лаж, му је да су сељаци из жупе Међугорје силом терани од (неких) усташа да учествују  у злочину, али да то нису послушали. Управо су  мештани, наоружани дрвеним моткама, 5 сати гурали живе у јаму пребиловачке бабе, мајке и децу  од почетка до краја, а затим у јаму гурали  камење. До саме јаме су их тукли и мучили на друге начине.То су били домаћини, у петој и шестој деценији живота, са много деце у кућама око јаме. Њихова имена су Иван Јовановић, Мирко  Арар, Мате Иванковић, Божо Трурудић, Јозо Јерковић, Јозо Прусац, Лудвиг Јовановић, Јаков Васиљ, Мате Васиљ, Андрија Шего, Иван Соче... Њих, бар 150 из Међугорја, Шурманаца и Бијаковића. Толико их је било још дошло из  Чапљине на челу са тим зликовцима Буљаном и Врдољаком(за кога Солдо каже да се после посветио студијама у Загребу и био добар младић?!) Ово говорим на на основу пресуде Окружног  суда у Мостару из 1957. и изјава  сведока пред Комисијом за ратне злочине. 

Солдо наводи да је спречио убиство "четника Огњена" на улицама Чапљине (чиме је де факто продужио његово мучење  до смрти) и да  је други Србин, "комуниста", извршио самоубиство у школи у којој је мучен. Овим, по пословичној хрватској традицији, сатанизује Србе мученике, овде  Милета Витковића из Чапљине и Огњена Ждракановића из Пребиловаца. Нити су били четници, ни комунисти, већ прве невине жртве српског народа у Видовданском покољу, у Чапљини 1941. Како је Миле везан и пребијен могао да се убије из пушке у затвору?

Солдино писаније је препуно  лажи и других изопачености. За приказ истих треба времена. Зар није морални и душевни дефект да он не види никакв грех или грешку што је дао кључни допринос рушењу југословенске и успостављању хрватске власти у месту, које предњачи у злочинима и у самој злочиначкој творевини латинске цркве званој НДХ! Солдо, успут, умањује те  злочине, на све начине, а по броју жртава их преполовљује. Па да нико није убијен, та НДХ је Србе ставила ван закона- забранила им име, ћирилицу,  цркву... одузела имовину. Над тим би требао да се замисли и покаје свако ко је учествовао у њеном оснивању, учвршћивању, одбрани... Али, да ли има трунке помисли о покајању код народа и цркве, који и на богомоље стављају усташке симболе? /На слици је католичка капела у слу Црнач, уоколини Широког Бријега, завичаја фра Тугомира/

post-21051-0-70571900-1425508847_thumb.j

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@ Мидраш

Стварно не вреди.

Покушаваш да оправдаш неоправдиво.

И још се једиш што неки Срби немају желудац да то прогутају.

Падре, падре, ... не може се све заборавити, докле год ране боле, а очи се сећају кама.

Сачекај, ... или ћеш се и ти присетити или ћемо ми сви све позаборављати.

Znaš, to bi moglo da bude istinito da vi poznajete kako stvari tamo funkcionišu. Dajete previše značaja Vatikanu...nije da kurija ne bi volela da funkcioniše kako vi mislite da funkcioniše :) ali, sva sreća po nas katolike, nije tako.

https://www.pouke.org/forum/topic/33470-cia-otkrila-paveli%C4%87-se-krio-u-vatikanu-preru%C5%A1en-u-sve%C5%A1tenika/page-6

Много је среће потребно католицима...

А, нису сви овде телетабиси.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...