Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
SrbinKatolik1995

Crna i bela magija??

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

Pomaže Bog. Zao mi je sto vas uznemiravam opet,ali se nadam da mi vi tu mozete pravi odgovor dati. Zasto hriscanstvo ima mnogih veza sa paganizmom?? Mislim prvenstveno na cinjenicu da se Sveto Trojstvo,koristilo i u paganizmu,gde su pagani verovali da se njihov vrhovni bog Sunca,pojavljuje u tri oblika. A i mi hriscani verujemo da se Gospod Bog pojavljivao u tri oblika. I ne samo to. Krv i žrtva su zapravo paganski obicaji,tj. paganski obredi,a i mi to isto radimo,samo sto mi ne kazemo “zrtva“ nego telo Hristovo,a krv je kao krv Hristova,i to je simbolika znacenja vina u tim hriscanskim obredima,kao i hleba u simbolu tela Hristovog. I kod nas se spominju krv i telo Hristovo. Ne,ja NE VERUJEM da je hriscanstvo zapravo “mesavina“ sa paganizmom,ali strahujem sa velikim razlogom,jer se pitam,sta ako su nam hriscanstvo izvrtali mnogi prevaranti pod laznim etiketama “hriscana“ ,samo sa ciljem kako bi hriscanstvo uspeli da “prilagode“ paganizmu,zato sto je vec u vreme cara Konstantina,postojao cilj da se hriscanstvo rasiri po celom Rimskom carstvu,ali iskljucivo zbog politickih interesa,pa su zato
hriscanstvo hteli “prilagodjavati“ paganizmu,s ciljem da sto veci broj pagana prikaci etiketu “hriscana“. Pa strahujem,sta ako su nam bas takvi bezboznici,pod laznom etiketom “hriscana“ ,izvrtali hriscanstvo,i uvodili razne paganske obrede u hriscansku
veru,kao i pojam Svetog Trojstva. Mada,ako cete da vam budem najiskreniji,ovo sto sam vam izneo kao velike nedoumice,samo me je nateralo da SKROZ UZNEMIREN POSTANEM U DUSI,jer strahujem da nije hriscanstvo zapravo paganizam,sto potvrdjuju neki od tih raznih tipicnih paganskih obicaja u hriscanstvu. Mada,ja znam sustinu tih obicaja i obreda,koji nisu nista lose,ali sami obredi i obicaji me jako podsecaju na paganizam. Ne znam sad iskreno,sta vi o svemu tome mislite,ali ja sam iskreno,JAKO UZNEMIREN zbog toga. Ali ipak verujem da cete znati da mi najbolji odgovor
date na sve to,pa ipak imam nadu da ne trebam biti uznemiren zbog toga. Mislim da imam punog razloga i opravdanja da budem jako uznemiren zbog toga,zato sto ja pripadam istoj toj hriscanskoj veri. NE,NE SUMNJAM JA TOLIKO u to da se Gospod Bog pojavljivao u tri obliika,kao Otac,Sin i Sveti Duh. Ali zasto se skoro isto to spominjalo i u paganizmu??? Zar su nam oni paganisti izvrnuli hriscanstvo,jos u vreme cara Konstantina,zato da bi “zblizili“ hriscanstvo paganizmu,da bi sto veci broj pagana “prilepio“ sebi etiketu “hriscana“??? Jer hriscanstvo je u politicke svrhe,bilo u vreme cara Konstantina,proglaseno za drzavnu religiju,a ne zbog toga sto je car Konstantin bio neki “pobozan hriscanin“ (naprotiv,do kraja svog zivota se u tajnosti molio bogu Sunca)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Druze,takav odgovor sam i ja mogao da dam na sve ovo. Evo,jedan je pomislio da ja uopste nisam hriscanin,nego da sam jedan provokator,cim sam ovu temu postavio. NE,ja sam ovu temu postavio zapravo zbog toga sto sam video brojne podudarnosti u obredima nase casne hriscanske vere i one paganske bezboznicke.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

A kakav ti odgovor zelis?

Najbolje bi bilo da kad otvoris temu odma napises kakav odgovor zelis, pa onda drugi nece morati da gube vreme da odgovaraju :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Pagani su oduvek prilagodjavali svoje obrede tako da imaju elemente iz Jevrejskog verovanja u jednoga Boga. To su rasplinjavali i polukopirali da bi privukli sto vise pravovernih.

Vera u Jednog Boga ne potice iz paganizma, vec paganizam crpe svoje obrede iz prave vere. Nije necastivom stalo da pridobija one koje vec ima, vec pokusava na sve nacine da pridobije verni narod. Zato je i izmislio obicaje slicne onim koje pravoverni drze, sa ciljem da im `` olaksa`` prelazak.

To vazi i za Persiju, i za Egipat, i za staru Grcku.....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Sta je to "brojna" podudarnost... imas neke slichnosti... eto imas trojstvo negde i trojstvo u hriscanstvu pa je to podudarnost... broj tri... to i nije neka "podudarnost" jer su svi ostali elementi razliciti.

mislim ti nisi naveo nijednu konktretnu neku veliku podudarnost nego si iksoapo iz 15 razlicitih religija neke delice koji mogu malo da se "podurdaraju" 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Pomaže Bog. Zao mi je sto vas uznemiravam opet,ali se nadam da mi vi tu mozete pravi odgovor dati. Zasto hriscanstvo ima mnogih veza sa paganizmom?? Mislim prvenstveno na cinjenicu da se Sveto Trojstvo,koristilo i u paganizmu,gde su pagani verovali da se njihov vrhovni bog Sunca,pojavljuje u tri oblika. A i mi hriscani verujemo da se Gospod Bog pojavljivao u tri oblika. I ne samo to. Krv i žrtva su zapravo paganski obicaji,tj. paganski obredi,a i mi to isto radimo,samo sto mi ne kazemo “zrtva“ nego telo Hristovo,a krv je kao krv Hristova,i to je simbolika znacenja vina u tim hriscanskim obredima,kao i hleba u simbolu tela Hristovog. I kod nas se spominju krv i telo Hristovo. Ne,ja NE VERUJEM da je hriscanstvo zapravo “mesavina“ sa paganizmom,ali strahujem sa velikim razlogom,jer se pitam,sta ako su nam hriscanstvo izvrtali mnogi prevaranti pod laznim etiketama “hriscana“ ,samo sa ciljem kako bi hriscanstvo uspeli da “prilagode“ paganizmu,zato sto je vec u vreme cara Konstantina,postojao cilj da se hriscanstvo rasiri po celom Rimskom carstvu,ali iskljucivo zbog politickih interesa,pa su zato

hriscanstvo hteli “prilagodjavati“ paganizmu,s ciljem da sto veci broj pagana prikaci etiketu “hriscana“. Pa strahujem,sta ako su nam bas takvi bezboznici,pod laznom etiketom “hriscana“ ,izvrtali hriscanstvo,i uvodili razne paganske obrede u hriscansku

veru,kao i pojam Svetog Trojstva. Mada,ako cete da vam budem najiskreniji,ovo sto sam vam izneo kao velike nedoumice,samo me je nateralo da SKROZ UZNEMIREN POSTANEM U DUSI,jer strahujem da nije hriscanstvo zapravo paganizam,sto potvrdjuju neki od tih raznih tipicnih paganskih obicaja u hriscanstvu. Mada,ja znam sustinu tih obicaja i obreda,koji nisu nista lose,ali sami obredi i obicaji me jako podsecaju na paganizam. Ne znam sad iskreno,sta vi o svemu tome mislite,ali ja sam iskreno,JAKO UZNEMIREN zbog toga. Ali ipak verujem da cete znati da mi najbolji odgovor

date na sve to,pa ipak imam nadu da ne trebam biti uznemiren zbog toga. Mislim da imam punog razloga i opravdanja da budem jako uznemiren zbog toga,zato sto ja pripadam istoj toj hriscanskoj veri. NE,NE SUMNJAM JA TOLIKO u to da se Gospod Bog pojavljivao u tri obliika,kao Otac,Sin i Sveti Duh. Ali zasto se skoro isto to spominjalo i u paganizmu??? Zar su nam oni paganisti izvrnuli hriscanstvo,jos u vreme cara Konstantina,zato da bi “zblizili“ hriscanstvo paganizmu,da bi sto veci broj pagana “prilepio“ sebi etiketu “hriscana“??? Jer hriscanstvo je u politicke svrhe,bilo u vreme cara Konstantina,proglaseno za drzavnu religiju,a ne zbog toga sto je car Konstantin bio neki “pobozan hriscanin“ (naprotiv,do kraja svog zivota se u tajnosti molio bogu Sunca)

Ако се већ изјашњаваш као римокатолик, онда си ваљда у вери и знаш о својој вери, па овакве ствари којих је пун интернет не треба да те поколебају. Једино се може рећи да тебе незнање и слаба вера води у сумњу.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

A kakav ti odgovor zelis?

Najbolje bi bilo da kad otvoris temu odma napises kakav odgovor zelis, pa onda drugi nece morati da gube vreme da odgovaraju :))

Ako znas srpski da citas,a verujem da znas,onda si sigurno video kakav odgovor treba,sto sam bio napisao jos u uvodnom tekstu. Ako ne znas odgovoriti,onda se bar nemoj prosipati svojim besmislenim odgovorima. KAKO TO DA SE SVETO TROJSTVO I U PAGANIZMU KORISTILO,A KASNIJE I U TZV. “beloj magiji“ ?? I ne samo to. Kako to da se krv i telo (tj. zrtva) koristili i u paganizmu?? Ja znam sustinu krvi i tela,tj. vina i hleba kao simbola,ali ne razumem,zasto smo uzeli taj obred,koji su i pagani koristili????

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ако се већ изјашњаваш као римокатолик, онда си ваљда у вери и знаш о својој вери, па овакве ствари којих је пун интернет не треба да те поколебају. Једино се може рећи да тебе незнање и слаба вера води у сумњу.

Druze,mene je samo skroz uznemirilo,ZASTO SMO PAGANSKI OBRED UVELI U HRISCANSTVO??? To mi nije jasno. Ovde se radi o HRISCANSTVU,a ne o samom katolicizmu. Ja znam da u ovom katolicizmu ima svega i svacega,ali “osnova“ katolicizmu je HRISCANSTVO! Zato mi ove stvari nisu jasne. Nmg da se pravim blesav na nesto sto mi odmah govori da je obred koji je jako slican paganskom,uveden u hriscanstvo.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Увреде без, али ја мислим да ти уопште ниси тај, каквим се представљаш. 
Твоје теме : 

Svrha Krsne Slave,Bozica i Uskrsa??Crna i bela magija?? , Crkva bosanskaBiblija zabranjuje konzumiranje svinjskog mesa???

Мислим, ти си као Србин католик, бла, бла, а све нешто осуђујеш Православље, тражиш неке замјерке и мане, а о католичанству ништа лоше, као желиш да нас оцрниш, да бисте ви испали океј... 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Druze,mene je samo skroz uznemirilo,ZASTO SMO PAGANSKI OBRED UVELI U HRISCANSTVO??? To mi nije jasno. Ovde se radi o HRISCANSTVU,a ne o samom katolicizmu. Ja znam da u ovom katolicizmu ima svega i svacega,ali “osnova“ katolicizmu je HRISCANSTVO! Zato mi ove stvari nisu jasne. Nmg da se pravim blesav na nesto sto mi odmah govori da je obred koji je jako slican paganskom,uveden u hriscanstvo.

А шта је Хришћанство и како је изгледало то "чисто" Хришћанство док га пагани нису покварили? У шта ти верујеш, ако не верујеш у Свету Тројицу, Евхаристију...?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Sta je to "brojna" podudarnost... imas neke slichnosti... eto imas trojstvo negde i trojstvo u hriscanstvu pa je to podudarnost... broj tri... to i nije neka "podudarnost" jer su svi ostali elementi razliciti.

mislim ti nisi naveo nijednu konktretnu neku veliku podudarnost nego si iksoapo iz 15 razlicitih religija neke delice koji mogu malo da se "podurdaraju"

Oh,HVALA BOGU da je neko ovo malko ozbiljnije shvatio. Znam sta hoces reci. Danas sam citao nesto o tome,prvo mi je privuklo paznju to sto sam video,da su pagani verovali da se njihov bog Sunca pojavljuje u tri oblika. I ne samo to,nego i prinosenje krvi i zrtve bogu Sunca,to sigurno nije izvorno hriscanski,nego pravi paganski obicaj. S tim sto u hriscanstvu,vino i hleb,simbolizuju krv i telo Hristovo,i mi time zapravo se sjedinjujemo sa samim Isusom Hristom,tj. samim tim je to simbol otkupljenja greha,jer ko se sjedini sa Isusom Hristom,taj se sjedinio i sa samim Gospodom Bogom. I razumem to potpuno! Ali ZASTO je morao paganski obred da se uvodi?? Istina,ja sam cuo nesto i o tome da i u Islamu ima nekih paganskih obicaja,ali mene zanima hriscanstvo,a ne Islam!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Pagani su oduvek prilagodjavali svoje obrede tako da imaju elemente iz Jevrejskog verovanja u jednoga Boga. To su rasplinjavali i polukopirali da bi privukli sto vise pravovernih.

Vera u Jednog Boga ne potice iz paganizma, vec paganizam crpe svoje obrede iz prave vere. Nije necastivom stalo da pridobija one koje vec ima, vec pokusava na sve nacine da pridobije verni narod. Zato je i izmislio obicaje slicne onim koje pravoverni drze, sa ciljem da im `` olaksa``

prelazak.

To vazi i za Persiju, i za Egipat, i za staru Grcku.....

Hvala na odgovoru !!! Mada ja shvatam da se i nesto sto ima krajnje CASNU nameru,moze da se zloupotrebi i u SKROZ NECISTE I NECASNE namere,i takvih primera ima SVUDA oko nas.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Одакле си ти и гдје живиш?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...