Jump to content
Guest свештеник Иван Цветковић

Разговарајте са свештеником Александром Нишевићем

Оцени ову тему

Recommended Posts

Постављена слика

Јереј Александар Нишевић пр. парох перлешки (еп. банатска). Свештеник је од 1994 године службовао у Младенову и Бегечу, (еп. Бачка) а од 2004 у Перлезу. Свој рад у ових 15 година фокусирао је на рад са људима кроз  исповест , духовне разговоре , и проповед а поготово са младима. Са о. Александром можете разговарати о свему што вас занима, он ће у великој љубави стрпљиво одговарати.

Нека вам на радост и корист буду разговори са нашим драгим оцем Ацом жели вам уредништво форума Живе Речи Утехе

Толико младих овде а нико ништа да пита.

На сам помен те речи - млади - прва ми је асоцијација данашњи проблем отежаног склапања бракова и проналажења две особе.

На ту тему је много тога већ речено,

колико сам схватила разлог је углавном наша себичност и саможивост.

Можете ли да нас посаветујете на шта посебно да обратимо пажњу при

раду на сопственој личности да бисмо знали и да истрајемо у тој заједници и како бисмо знали да одаберемо особу за брак?

Помаже Бог!

Да заиста је тако у овом смутном и много метежном свету. Тешко је бити човек када то гледамо из угла садашњице, но није све око нас онаквим каквим нам се чини. На нашу радост Господ својом љубављу свет и живот чини другачијим. Можда ово што рекох до сада изгледа само као већ моного пута поновљена па стога сада и фраза и отрцана.Да можемо на то и тако гледати има основе за то. погледајмо на тај феномен данашњице из једног другог угла, угла, истинског православног човека. Опростите ,мишљења сам да нам фали у животној стварности саживот са оним што причамо. Па онда кажемо: '' ИСПОВЕСТ'' данас се само о томе прича ( част изузетцима ) али се то и не живи значи да немамо саживот са теоријом.А ту се онда проблем продубљује о чему нећу овог пута јер је то посебна тема сада само таксативно наводим а можемо о томе понаособ ако буде било потребе.ЖРТВА- и ово је само реч без практичног саживота са њом. У молитви Господњој коју нај чешће упражњавамо па стога много пута употребимо реченицу '' НЕКА БУДЕ ВОЉА ТВОЈА '' и овде признаћете нема саживота. ЉУБАВ због нездравог односа према свему горе наведеном и љубав онда наравно добија своју девијантност и произилази из личне егоистичне потребе и испуњења својих страствених и пожудних жеља. Ово је жариште свих наших проблема а можда понајвише овог о коме сада разговарамо. И за крај овог дела писма рећи ћу још и ово; у потрошачком менталитету данашњег човека, ЧОВЕК и ЖЕНА постајУ само објекат а не и биће Божије. И ово је посебна тема на којој се мора посебно задржати.

Опростите ако сам било чиме повредио ваше биће и тиме вас навео на срџбу.Није ми била намера, ово је само моје искуство и  размишљање. Срдачно ваш у молитви Христу многогрешни јереј Аца перлешки.

Хвала на одговору!

Нисте ме ничим повредили,

него сте ме навели на размишљање

о томе како да се суочим са собом.

Мислим да брак може много тога да уреди у животу младих,

не толико сам по себи, колико нашим трудом...

Наравно, воља је само Божија,

колико год ми желели ово или оно...

Помени, оче и мене грешну...

Да тако је ! Нај већа борба је са највећим непријатељем а то је онај којег видимо када се сами загледамо у огледало. Баш треба добро испљувати магарца у огледалу,ма ко то био ма кога видели у одразу када станемо сами испред огледала. Када би човек свако јутро или боље вече резимирао предходни дан, па се онда лепо издиванио са магарцем у огледалу засигурно би наредни дан који је пред нама ако Бог да био другачији и са бар једним детаљем мање од оног предходног дана. Да тај у огледалу и нисмо ми, ми смо са ове стране огледала и као Божанска творевина увек лепи и добри, а онај у огледалу је ђаволска понуда па самим тим прихватањем понуда бива и магарац кога треба добро изгрдити. Јако се трудећи да који детаљ не прескочимо. Па му онда лепо бираним речима човечански кажемо: магарче један зашто си био бесан данас, тада и тада на тога и тога.... и тако редом резимирајући и чешљајући цео дан који је иза нас. Онда ће заиста , мишљења сам сутра бар једна ставка бити мање да се онај магарац у огледалу критикује и опомиње. А треба га опомињати да је људско биће словесног стада Христовога и као такво има свој став прави одабире и зна шта хоће а не да прихвата све понуде које му се сервирају са једним циљем и из једне ужасне кухиње. Правимо одабире и одбацујмо понуде лепи моји и у Христу Васкрсломе драги.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ РАДОСТИ МОЈА!

Мали свештеник Аца са великом породицом.

Драги Оче и брате, много нам значе речи које говориш, јер их заиста казујеш са пуно љубави. Знајући да радиш са младим људима, а овде на форуму су углавном млади људи, да ли можеш да нам кажеш како "запалити" срце младог човека за Христа, који није имао срећу да одраста у хришћанској породици, који није имао готово никакав контакт са Светом Црквом? Како то учинити, а да се он не уплаши разноразнних правила и норми, а опет да Цркву озбирно схвати? МИслим да би ово занимало нашу браћу и сестре.

?? ???? ?? ! ??? ???? ????? ?? ?? ???????? ???????????? ? ?? ?? ???? ????? ?????? ???? ?? ???? ????????? ? ????????. ??? ????? ????? ????????? ??????? ? ????????,?? ?? ?? ??? ?? ???? ?????? ? ?????? ???? ??????? ???? ?????? ????????. ???? ?? ????? ????? ????? ??? ???? ???? ????????? ????????? ???, ?? ?? ???? ???? ????????? ?? ???????? ? ???????? ????????? ?? ??????? ??? ???? ?? ???? ???? ??? ??? ?? ??? ????????? ? ?? ??? ?????? ??????? ???? ?? ???? ?????????? ????. ?? ??? ? ???????? ? ????? ??, ?? ??? ?? ??? ?????? ???????? ? ??? ???????? ????????? ???? ???? ? ?????, ? ???? ? ???????? ?? ???????? ?????? ?? ????? ??? ??????????? ?????? ???? ? ??????? ???? ????? ????? ????????. ???? ?? ??????? ?? ???? ????? ?? ??????????. ?? ?? ???? ???? ??????? ?????? ?????????? ??????: ??????? ????? ????? ?? ??? ????? ?????, ???? ? ???? ?? ???? ? ????.... ? ???? ????? ???????????? ? ????????? ??? ??? ???? ?? ??? ???. ???? ?? ?????? , ??????? ??? ????? ??? ????? ?????? ???? ???? ?? ?? ???? ??????? ? ???????? ????????? ? ???????. ? ????? ?? ????????? ?? ?? ?????? ???? ????????? ????? ?????????? ? ??? ????? ??? ???? ???? ????? ??????? ? ??? ??? ???? ? ?? ?? ???????? ??? ?????? ???? ?? ?? ????????? ?? ?????? ????? ? ?? ????? ?????? ??????. ??????? ??????? ? ????????? ?????? ???? ???? ? ? ?????? ?????????? ?????.

??????? ???????? ??????? ????!

???? ????????? ??? ?? ??????? ?????????.

1312_womens

da prebacim ja temu MI iza ogledala kod vas o?e  :smiley:

crvenilo

da prebacim ja temu MI iza ogledala kod vas oče  :smiley:

опрости ми Лазарице али неразумем, ову твоју реченицу, ако би имала љубави према мени и ово ми објаснила?

Хвала и од Бога свако добро.

crvenilo

da prebacim ja temu MI iza ogledala kod vas o?e  :smiley:

??????? ?? ???????? ??? ?????????, ??? ????? ????????, ??? ?? ????? ?????? ????? ???? ? ??? ?? ??????????

????? ? ?? ???? ????? ?????.

????????? ?? ???, ????? ?????? ??? ?????????? joooj

??????? ??? ?? ????

http://www.svetijakov.org/forum/index.php/topic,907.msg10575.html#msg10575

? ?? ?? ?????? ?? ????? ????????? ????, ?????? ?????? ??????? ?????????? ? ?????????? ???? ??? ??? ?? ?? ?????? ? ?? ?????? ?? ?????? ????? ????????? ??????????, ??? ??? ??????? ???? ?? ?????????

????????? ??? ??????

?? ?? ????? ?? ??? ????? ???? "????????" ???? ?????? ?????? ?? ??????, ???? ???? ???? ????? ?? ??????? ? ??????????? ????????, ???? ???? ???? ?????? ??????? ??????? ?? ?????? ??????? ???? ?? ???????, ? ?? ?? ?? ?? ?????? ???????????? ??????? ? ?????, ? ???? ?? ????? ??????? ??????? ?????? ?? ?? ??? ???????? ???? ????? ? ??????.

?? ??????? ?? ?? ?? ??? ???? ???? ???????????? ?? ??? ????? ??? ? ??? ????? ???? ?? ???? ?? ???????? ? ??????? ????? ??? ???????. ??????? ??? ?? ?? ????? ???? ???? ????? ???? ????. ??? ???? ?? ????????? ??????????? ???????.

?? ??????? ??? ??? ?? ?????????,?? ?? ???? ???? ???? ? ?????? ?????? ??????.?????? ????? ???? ??? ???? ???? ????? ????? ??? ???????. ?????? ?? ? ?????? ? ??????? ????, ?? ???? ???? ?????? ? ??????????? ???? ???????? ???? ?????,????? ???????? ????? ? ?????. ??????? ???? ?????? ? ???? ????! ??? ??? ????? ??? ? ?????? ???? ??? ???? ??????? ???? ???? ????? ????? ??????. ???????? ??????? ?? ?? ?????? ?? ??? ?? ??????? ?????.

??????? ? ???? ????? ???????? ??? ?? ?????? ?? ???? ????????? ???? ?? ? ??? ? ????? ?????????? ???? ? ??????? ?????? ????? ?? ????????? ????? ?????? ? ?????? ???? ??? ?? ??? ????? ?? ?? 19 ?????? ? ???? ?? ????, ???? ?????? ?? ?????? ????????? ?? ???. ??????? ???? ???????? ?????? ? ???? ?? ???? ????????? ??? ?? ???? ??? ?? ????????? ???? ???? ??? ???????? ???????. ?? ???? ????????? ?? ?? ???????? ???????.  ? ?? ??? ?????????? ??????? ?? ????? ????? ?? ?????????, ????????? ? ????? ? ????? ?? ??????? ?????? ? ??????? ???????????? ??? ??? ?? ????? ???????? ???? ?????? ????????? ???????? ?????? ? ??????? ??????? ???? ????? ?????? ????????? '' ???? ????? '' ?? ????? ???? ?? ????. ??? ????? ?? ?? ???????? ??? ?? ????? ????? ??? ? ?????? ????? ???? ???????? ? ???? ????? ? ????????, ??????? ?? ??????? ?????? ? ???? ? ?????? ?? ????? ??? ???????? ? ????. ? ???? ??? ??? ????????? ? ??????????. ???????? ?????? ????? ??????? ? ??????????? ???????: giv me five ? ?? ?? ??? ?? ????????? ?? ????? ? ??? ????? ..... ?? ??? ????? ??? ? ????? giv me five ..... ? ????? ?? ???????? ???? ???? ?? ??? ? ?? ????????? ? ?????????????? ??????. ????? ?? ?? ??? ???? ???? ???? ??? ??? ?? ?? ???????? ???????... ?? ?? ?????  ???? ???? ?????? ???? ? ?? ????? ????????? ? ???? ? ??????? ??? ??? ???. ???? ?? ????????? ???? ???? ?? ????? ???? ???????? ??????? ??? ? ???? ?? ????? giv me five!

????????? ?? ??????? ???? ??????? ? ??? ???? ??? ??? ?????? ???? ?????????.

??????????? ??? ?????? ????? ??? ????????

??????? ???????? ??????? ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jooj, оче, како сте се добро досетили!

Диван одговор, бдити али не наређивати, него само остављати да понуде лебде у ваздуху,

да може њихов мозак да их обради и запамти...

па полако!

Млади људи данашњице на ветрометини , беспућу са једне стране и понудама слаткопонуђача животним пролазностима и слатким соковима са друге стране те осећаја вапаја незадовољства и потребе избављења напаћене душе младог човека са треће стране. Потребују неку оазу мира и спокојства који неће дати безбрижности да нас уведе у лењост па све онда даље. Него ће младог човека подстаћи на борбу ,покретљивост и креативност. Наравно,слободним одабиром или боље рећи горућом жељом да се мења све оно што нас чини безвредним и празним. Православље није вера која изискује испуњавање закона или канона већ је то начин живота. Доживети литургију можемо на више начина; као морање јер тако треба ред је, као осећај страха ти Богу па ће и он теби ако ли не.... ееее тада се добро држи ( а то што је Бог ЉУБАВ ... ) или као непоновљиви догађај учешћа у саборности са Богом и заједницом верујућих људи која слави Бога, или доживљај небеске радости јер двигом литургијским небо спуштамо на земљу и земљу дижемо на небо. Непоновљив и уникатни осећај сједињења НЕБА и ЗЕМЉЕ, а ми смо активни учесници а не пасивни посматрачи овог догађаја. Уникат, свака литургија је уникат. И сваки тај уникатни литургијски доживљај се наставља, јер читав наш живот је литургија. Младом човеку је потребно ово приближити јер ће наставак литургијског осећаја недвосмислено креирати и догађаје у ближој или даљој околини живота. Приближити ово младом бићу значи младог човека довести до стања одговорности према себи, сваком ближњем  и нада све Богу. Тада Бог и вера у Њега неће бити сведена на пуко традиционалистичко испуњење закона него ће то бити живи опит живог Бога и нас самих.

Наравно, ту смо ми свештеници у првој борбеној линији а и сва заједница и цело друштво мора бити одговорно ЖИВОТУ и ЖИВОТОДАВЦУ. Мислећи и борећи се за младу душу засигурно ћемо смањити наркоманију, хомосексуалност, пијанство, разорене бракове, растурене породице и све остало.... јер све ово побројано долази из личног незадовољства ,празнине и неиспуњености живота који живимо. Тргнимо се , освестимо се живот је такав какав јесте али то засигурно нема везе са нама он ће бити онакав кавим га ми живимо.

Засигурно наш мали ЏИВЏАН ( врабац ) има бар 10 разлога мање за радост од нас а он ипак било лето или зима он увек скакуће и цвркуће а ми засигурно бар 10 разлога више од њега да се радујемо па ипак то не чинимо. Научивши се примером Џивџановим РАДУЈМО СЕ, Хрстос Воскресе Радост донесе Православна браћо и сестре, радост донесе. Једна истина се намеће овом приликом којом би и ово писаније завршио а  та истина каже: АКО НЕШТО НЕ ЖЕЛИШ ДА УРАДИШ ТИ ТРАЖИШ РАЗЛОГА; АКО НЕШТО ЖЕЛИШ ДА УРАДИШ ТИ ТРАЖИШ НАЧИНА! Ја се трудим да увек тражим начина и ретко када за то имам разлога. Волите и радујте се!

мали свештеник Аца са великом породицом.

Па онда кажемо: '' ИСПОВЕСТ'' данас се само о томе прича ( част изузетцима ) али се то и не живи значи да немамо саживот са теоријом.

Помого вам Бог о. Ацо.

Интересује ме да образложите ово ваше мишљење, шта то конкретно значи, тј. како се испољава у животу онога који живи таквим начином.

Бог помого!

ИСПОВЕСТ- има два начина реализације, незаинтересовани само да одрадимо пуки обичај и онај где испуњавамо суштину.  Као прво морамо сами рашчистити са собом и схватити да је исповест начин живота и засигурно не испуњење некаквих канона закона или што год друго. Исповедати се првенствено значи кајати се, а да бисмо се кајали морамо и спознати ,а да бисмо спознали морамо имати онгога који ће прочешљати по нама сваки педаљ нашег бића. Наравно да онда морамо имати однос и поверење са тим чешљачем тј. ИСПОВЕДНИКОМ. Наш цео живот мора бити у његовим рукама.Када нам свештеник чита разрешну молитву измећу осталог  он каже: '' влашћу његовом мени датој разрешавају ти се греси...'' који греси само они које је чуо наш духовник. Онда даље препознају се код свих велики греси који нас пате,али има оних које ђаво крије од нас да би нам то навео у моменту њему важном,искрено исповедање које нема временску ограниченост значи и спознати сваки детаљ нашег бића и стања и процеса у њему. То по мени значи саживот са теоријом. Исповест оваквог карактера је ослобађајућа и регенеративна ( обнављајућа ).

нека је све ово на корист и подстрек свима вама. Амин.

опростите мени грешном ако сам чиме повредио ваше биће.

МАЛИ СВЕШТЕНИК аца са великом породицом!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...