Jump to content

Koja je istinska vrednost jedne religije??

Оцени ову тему

Препоручена порука

On misli na DIDAHI (Učenje Dvanaestorice apostola):

,,Овај ранохришћански спис настао је у време Светих Апостола, написан од једног апостолског ученика,

између 60. и 80. године првога века живота Христове Цркве на Истоку, у околини Антиохије у Сирији.

Дело је писано библијски просто и једноставно и представља сажетак основне науке Христове и Апостолске (Катихизис)."

http://www.verujem.org/sveti_oci/didahi.html

Подели на овим сајтовима

Хришћански Бог није исто што и алах исламски ако си то хтео да питаш.   И немој да се трудиш у празно пријатељу Истина је једна а то је Господ Исус Христос Син Божји Богочовек, ко не верује у Њега и ко Њега презре, тешко њему.

Je l si ti ozbiljan kad ovako nesto napises ili trolujes malo? :)

Подели на овим сајтовима

Aman bre,pogresno ste me shvatili. Slabije sam spretan sa recima,zato ni ne znam najbolje objasniti,sta hocu da stvarno kazem. Ev ovako,inace sam ovde dosao da neke stvari naucim,jer ovaj forum smatram najboljim za to. Zanimaju me neka religiozna pitanja,tj. odgovori na ta pitanja. Jer ima u hriscanstvu nekih stvari koje ne shvatam,ne razumem. Zasto u najstarijoj Bibliji iz Jerusalima,uopste se ne spominje raspece,kao ni uskrsnuce Hristovo??? Ta Biblija inace pripada istocnoj pravoslavnoj crkvi u Jerusalimu,tamo postoji jedan celovit primerak te (navodno) najstaarije Biblije. Stvarno,NE RAZUMEM ,KAKO TO???? Trazim objasnjenje od neke pametnije glave :) Nije mi jasno,NIJE VALJDA da nas hriscanska crkva zapravo uci pogresno,i to 2000 godina??? -.-

Ako mogu ja da te "posavetujem" brate :)

Nemoj da mucis sebe sa takvim pitanjima.I sama hriscanska crkva se kroz vekove delila,razdvajala,postoji bezbroj tumacenja jednih istih tema,itd.Treba ogromno poznavanje teologije i istorije crkve i naroda da bi se razmisljalo o tome,cak i ovde na forumu nisam siguran koliko ima tako ucenih ljudi koji se mogu ozbiljno baviti time.

Znam da nas je isto to savetovao veroucitelj u srednjoj,da se ne zamajavamo tim Discovery emisijama o hriscanstvu,tajnim spisima,kovcezima itd...Ima toliko osnovnih stvari,korisnih,koje ovde mozes nauciti o pravoslavlju,nemoj da gubis vreme zamajavajuci se "najstarijim" Bibilijama. 

Svako dobro. :)

Подели на овим сајтовима

Al mi je samo jos ovo privuklo paznju. Naime,spominje se neko “Barnabsko jevandjelje“ (mislim da se tako,ili slicno zove). Spominje se i neki “Isusov brat Jakov“,koji je i pisao tu Bibliju,pa nzm,kako to da sumnjamo u tu Bibliju onda?

Подели на овим сајтовима

Al mi je samo jos ovo privuklo paznju. Naime,spominje se neko “Barnabsko jevandjelje“ (mislim da se tako,ili slicno zove). Spominje se i neki “Isusov brat Jakov“,koji je i pisao tu Bibliju,pa nzm,kako to da sumnjamo u tu Bibliju onda?

Овде нико не сумња (или барем је већина таква) у Књигу над Књигама... Потруди се пре свега, да се упознаш са неким стварима, пре него што поставиш питање.. Овако "звучиш" као да си, или погрешио место и време, сајт ил` портал, контекст у најмању руку, или да нас хандриш овако све скупа...

Подели на овим сајтовима

Братац, одличан извор који ће ти помоћи доста је књига 'Православно тумачење Новог Завета', Аутор: Архиеп. Аверкије Таушев... ( није реклама :) ) Није једина, има много добрих извора али ево ово сам навео као део свог искуства и веруј ми, много одговора сам добио на неке недоумице.

Обухвата сажето тумачење: Четворојеванђеља ,Апостола као и настанак...

(650-700 страна се прогута ако си гладан као што пишеш... ;) )

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...