Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Marjanovic

Колико познајете своје порекло?

Recommended Posts

ЧЛАН

Можеш ли мало детаљније о овоме? Одакле конкретно да крене неко ко жели да истражи порекло?

Nama je davn prošla kroz ruke knjiga koja se time bavi, samo sam zaboravila koja :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Који деда мени дође , отац мом чукундеди ? :.mislise.  :)))

Наврдеда. То је пето колено.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Са очеве стране знам до седмог колена до 1730. године. Са мајчине до чукундеде. Најбољи сајт и форум за истраживање порекла је порекло.рс, а за оне који су пореклом из Босне и Хрватске поостоје микрофилмоване православне књиге рођених и налазе се на сајту familysearch.com

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

My heritage сајт је фантастичан уколико неко жели да више сазна о свом етничком и географском пореклу. Препоручујем! 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Знам само да сам племените крви и то ми је довољно, даље ми не треба да истражујем....:smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 10 часа, Натан рече

Ја радио оно ДНК тестирање да сазнам нешто више.. сад ми тек ништа није јасно.

i sta je ispalo?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ракић-Стубленица, досељени у првок половини 18. века, из Звечана-Косово, крсна слава Ђурђевдан.
Ракићи су врло стара, никад подељена, необично богата и велика задруга, у којој се деоба никад није могла извршити, што је редак члан ове породице, који би могао доживети и преживети 45. годину.

Тако је било некад. И по седамдесеторо их је живело заједно у задрузи. 

1.Милан

2.Гроздан

3.Велимир

4.Милош

5.Младен

6.Пантелија

7.Милан 

Даље не знам.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 2 часа, Драшко рече

i sta je ispalo?

Испало да припадам хаплогрупи I1-M253.

Најближи су ми тестирани људи са Косова, а иста нам је и Слава, што се такође поклапа и са писаним предањем које сам пронашао у једној књизи на сајту Порекло где за моје пише да су: ''Стара породица. Били њихови стари у фрајкору. Старином су од Косова.''  

А сад, што се тиче прапорекла, ту постоје неке претпоставке којој грани припадам, а да бих сазнао којој, морао бих да радим нека СНП тестирања која се поручују код лабараторија у иностранству.

Толико. А очекивао сам више од те генетике. (-_-)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Натраг у прошлост до почетка 16-ог века да имам код себе документа. Има навода у неку литературу до 12-ог века да се датира порекло... То ћу негде једног дана да седнем и све прелистам обећах себи... али кад сам чуо за одређивање порекла по хаплотипу, морао сам да се тестирам:))), добио сам резултат да сам I2a1b

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 16 часа, Аристарх рече

Натраг у прошлост до почетка 16-ог века да имам код себе документа. Има навода у неку литературу до 12-ог века да се датира порекло... То ћу негде једног дана да седнем и све прелистам обећах себи... али кад сам чуо за одређивање порекла по хаплотипу, морао сам да се тестирам:))), добио сам резултат да сам I2a1b

Честитам. Нека је са срећом хаплогрупа. =))) Динарик, ''словенска'', најзаступљенија код Срба.

Моја хаплогрупа доминира у Скандинавији ( 30-40 %) Код Срба је заступљена са 7%.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...