Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Grizzly Adams

Duma usvaja zakon protiv psovanja

Оцени ову тему

Recommended Posts

Па када бисмо и сами припазили на сопствени ријечник и када бисмо припазили на сопствене ријечи,то би већ био један цивилизацијски напредак ...

Ружне,непристојне ријечи,псовке постале су саставни и обавезни дио комуникације међу људима ... знам то сам по себи ...наравно част изузецима!

Амери мисле да је голотиња зло и не дају да се види на трафикама. За остатак света (са изузетком шеријатских земаља и још неких ту и тамо) тело је нормална ствар. Стоп американизацији!!!

I posle ja trolujem.

Zabrane mi dajte! Obozavam zabrane! Zabranite psovke i ateiste i parade i Cecin koncert... sve da se zabrani! :-D

Čekaj, mračnjak, a što si se istripovao sada. Ima ljudi koji vole psovke i evo po njihovoj želji je decenijama bilo svuda psovki u filmovima. A ima i onih koji ne vole. I zašto sad ne bi bilo malo po njihovom, evo samo deseti deo od onoga koliko je ovim prvim udovoljavano. Ne, nego odma dža bu. I odmah prebacuješ dalje, širiš priču na ateizam i ne znam ni ja šta, Jami, ili koju si već pomenuo.. Cecu, dobro.

Stara fora, hvatanje na buku.

Nema to veze nikakve.

Mozes ti nekoga da dovedes do nervnog sloma,koristeci pristojne reci isto tako mozes nekoga da opsujes i zagrlis ga,srecan sto ste na primer,niste dugo videli...

Не би баш рекао јер псовка може и да има судски епилог јер наносиш душевни бол ономе  је псовка упућена .

Не би баш рекао јер псовка може и да има судски епилог јер наносиш душевни бол ономе је псовка упућена .

Moze,a i ne mora.Isto tako i nekome mozes reci "Bas si pametan" i da to stvarno mislis a isto tako to mozes reci ironicno sa porukom da je taj neko glup.Kao sto vec rekoh,nije potrebna psovka da bi se nekome naneo dusevni bol,potrebna je samo "dobra" volja.

Ja sam za zivota (a sigurno i svi ostali) upoznao ljude koji su dosta psovali a bili dobri ko hleb,isto tako i one kulturne,prefinjene,koji ne psuju i koji bi ti uzeli dusu da mogu. ;)

Čekaj, mračnjak, a što si se istripovao sada. Ima ljudi koji vole psovke i evo po njihovoj želji je decenijama bilo svuda psovki u filmovima. A ima i onih koji ne vole. I zašto sad ne bi bilo malo po njihovom, evo samo deseti deo od onoga koliko je ovim prvim udovoljavano. Ne, nego odma dža bu. I odmah prebacuješ dalje, širiš priču na ateizam i ne znam ni ja šta, Jami, ili koju si već pomenuo.. Cecu, dobro.

Stara fora, hvatanje na buku.

Kad su psovke dozvoljene, ovi sto ih ne vole imaju izbor - jednostavno ne gledaju umetnicke sadrzaje koji ih sadrze i cao.

A kad su psovke zabranjene, koji izbor imaju oni sto ih "vole"?

Pravda za psovke!

A i ko je taj baja koji ce da bude kompetentan da razluci sta je psovka a sta umetnost?

Hoce li "Crven ban" Vuka Karadzica biti proglasen za anti drzavno stivo u Rusiji?

Ako kod nas dodje taj zakon, hoce li se "Crven ban" Vuka Karadzica javno paliti na trgovima?

Meni je zanimljivo da ovakve inicijative uglavnom najvise podrzavaju versko patriJotsko tradicionalisticke struje, a cini mi se da nista ne zauzima tako snazno mesto u slovenskoj tradiciji kao psovke...

Moze,a i ne mora.Isto tako i nekome mozes reci "Bas si pametan" i da to stvarno mislis a isto tako to mozes reci ironicno sa porukom da je taj neko glup.Kao sto vec rekoh,nije potrebna psovka da bi se nekome naneo dusevni bol,potrebna je samo "dobra" volja.

Ja sam za zivota (a sigurno i svi ostali) upoznao ljude koji su dosta psovali a bili dobri ko hleb,isto tako i one kulturne,prefinjene,koji ne psuju i koji bi ti uzeli dusu da mogu. ;)

Da li ce da postoji neki clan koji regulise psovke odmila? Kao sto prijatelji znaju da se debelo "pocaste" nakon sto se dugo nisu videli?

- de si Krle je** te ko te napravi! :-D

- sta oces bre gnjido papucarska! :-D

- ajde ne zaj***vaj smrdo budjavi nego sipaj po jednu onu caletovu... Je*** li ti sitno zito... :-D

- Dobar dan gospodo, krenite sa mnom do stanice... I obucite se toplo... Trebace vam, kazu da je Sibir ove godine meteoroloski posebno neraspolozen...

Znači ovi što vole će da ograničavaju ovima što ne vole šta će da gledaju.

Ајде сад попиј чај и размисли о овоме што си написао. Примени свој аргумент на уметнички укус генерално и замисли такав систем у коме држава интервенише у уметност кад год се неком нешто не свиђа и избацује то нешто да би они који се жале могли да гледају оно што остане. Једна од главних ствари у уметности је то да може да ти се не свиди.

очување језика је само једна од ствари које од руса треба да научимо

а коме није по вољи увек ће наћи начина да дође до "забрањеног" материјала.

људи, цензурисати уметност је по дефиницији лоша ствар, а свака цензура може да одведе зна се где. опасно је кад ти било ко намеће укусе, погледе на свет и идеје. не знам шта је ту нејасно. :)

I naucice da govore "lepo" kad im Putin zabrani da u bioskopima gledaju filmove sa psovkama... divim se toj fanaticnoj veri u sposobnost drzavnih intervencija i regulacija da rese sve moguce probleme... cak i one nepostojece... 

O cemu ti govoris?! Sustina zabrane nije edukacija vec sankcionisanje kocijasenja u konverzaciji. i sta tu ima lose?!  licno ne volim da razgovaram sa ljudima koji na svaku rec imaju postapalicu, psovku ... mislim da je svaki jezik dovoljno bogat da covek moze da se izrazi i bude shvacen i bez tih primesa.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...