Jump to content
kopex

Strani izrazi na ovom forumu

Оцени ову тему

Recommended Posts

Где то "код вас"? "Код нас" се користи термин"увиђај" 

"Situacija sa jezikom,pismom i mnogo čime drugom kod nas u Crnoj Gori je strašna" - рекао је у посту.

Биће све учесталији примери у језику који нису баш типични јер су нову граматику склепали хрватски стручњаци Иво Прањковић и Јосип Силић.

"Situacija sa jezikom,pismom i mnogo čime drugom kod nas u Crnoj Gori je strašna" - рекао је у посту.

Биће све више мање уобичајених примера јер су нову граматику склепали хрватски стручњаци Иво Прањковић и Јосип Силић.

Није проблем другарице...

Али бих приметио-Шта се коме фућка на Иву Прањковића?... И Силића приде!?... Моје питање и даље стоји... У Србији, а и Црној Гори колико знам (а један део живота сам провео на а. Голубовци, премда та локација можда не може бити репером).. Дакле, када је и било потребе за "увиђајем" органи јавне безбедности су чинили "увиђај", а никад и никако "извиђај"...

Није проблем другарице...

Али бих приметио-Шта се коме фућка на Иву Прањковића?... И Силића приде!?... Моје питање и даље стоји... У Србији, а и Црној Гори колико знам (а један део живота сам провео на а. Голубовци, премда та локација можда не може бити репером).. Дакле, када је и било потребе за "увиђајем" органи јавне безбедности су чинили "увиђај", а никад и никако "извиђај"...

Какав проблем, ћаскамо. :)

Исто каже и kopex и додаје да му помало смета форсирање "извиђаја" ум."увиђаја".

А мени лично сметају и Прањковић и Силић јер ми се не допада реализована идеја да се стандардизацијом туђег језика баве страни, нарочито не хрватски, научени лингвисти. Нека остану на филовању оних њихових трагикомичних кованица.

Какав проблем, ћаскамо. :)

Исто каже и kopex и додаје да му помало смета форсирање "извиђаја" ум."увиђаја".

А мени лично сметају и Прањковић и Силић јер ми се не допада реализована идеја да се стандардизацијом туђег језика баве страни, нарочито не хрватски, научени лингвисти. Нека остану на филовању оних њихових трагикомичних кованица.

У реду.... Засигурно сам нешто "помешао"... Праштај.

Danas gledam tenis na CG televiziji i komentator kaže vratio je loptu sa "base line".

Nego kako da je pređem na ćirilicu???

Od skoro se družim sa kompjuterima pa još nisam na tom nivou da to sam zaključim :-).

Poruka za urednike ili možda nekog ko se brine o forumu,.....i dalje ne primam obavještenja o odgovorima na temu!

1. Одеш у Контролну таблу

2. Даље, на самој групи Сат, језик и регион имаш опцију промене језика и опција уноса

3. Отвориће ти се један мали прозор кад кликнеш на претходно поменуто и ту кликни на картицу Промена тастатуре.

4. Када то урадиш у падајућем менију пронађи српски језик и додај га.

5. Све потврди и сними.

6. Пребацивање између језика (енглеског и српског) од тог момента ћеш чинити са истовременим притиском на Шифт и Алт.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/change-the-display-language

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...