Jump to content
kopex

Strani izrazi na ovom forumu

Оцени ову тему

Recommended Posts

Poštovani,

interesuje me zašto se koriste strani izrazi na pravoslavnim forumima kada se insistira na korišćenju naših riječi i izraza???

...упита kopex :)))

Дедер, појасни - ко инсистира на коришћењу наших речи и израза?

Шта сте сви скочили на дечка? И ја примећујем како сте почели све више и више да прљате језик туђицама!

Кад ми на пвт нека сестра пошаље "селфи" уместо "себеслик" или ме позове на "хот чет" уместо на "отворени разговор", одмах јој кажем да такво кварење језика није уопште православно!

Кад ми на пвт нека сестра пошаље "селфи" уместо "себеслик" или ме позове на "хот чет" уместо на "отворени разговор", одмах јој кажем да такво кварење језика није уопште православно!

Није то лоше, одма' човек зна с ким има посла.

Није то лоше, одма' човек зна с ким има посла.

Јашта, одма кренеш да тражиш неку још православнију.

Није ми јасно због чега се одма подсмевате човеку.

Добро дошао на овај форум корпех

Нико то не исистира али слажем се са тобом да треба употребавати наше изразе где је то могуће , међутим то није могуће увек урадити јер нема адекватне наше речи .

Аферим! 12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  

"Sebeslik" je hrvatska rec."Sebic" je izvorna,srpska...
PISIMO CIRILICOM! 

Али човек заиста има право.. Хајде да сви, бар на овој теми, пишемо само српске речи и изразе, или бар за оне за које знамо да нису претрпели неке велике промене. Мислим да је то могуће, али потребно је да се потрудимо. 

Дакле, српски изнад свега! 

То и јесте један од начина да се обогати сопствени речник приликом говорења. Док нисам почео да се бавим превођењем нисам ни знао колико израза у српском језику нисам познавао и колико ствари нисам заправо умео да именујем. Истина је да сам га са једне стране поправио (свој речник), али са друге стране увео сам у свој говор гомилу неких страних израза јер ми помажу да објасним лакше оно што желим да кажем. Не мислим да српски језик нема довољно развијен речник, али мислим да има лење и помодарству наклоњене говорнике који пошто пото прихватају све оне изразе који им се пружају на дохват руке преко свих врста медија.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...