Jump to content
JESSY

Како бисте себе описали...?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Тако сам се ја фолирао једно време са том хришћанском смиреношћу и онда читам неке духовне поуке неки старац одговара на питање младог калуђера где га овај пита дословно:

- Оче, размишљам, смем ли ја као ава(тамо неки нарочити) за себе да кажем да сам магарац?

А онда му старац одговара:

- О гордељиви калуђеру! Ти мислиш да си достигао ниво смирења аве(тамо неког нарочитог), па би себе да назовеш магаретом и тако се лажно пред другим људима представљаш како веома смирен да би те поштовали.

О славољубиви гордељивче, који се лажно смираваш ради подилажења својој гордости и славољубљу. Најгори од најгорих калуђеру из наше обитељи. Ниси достојан ни хришћанином да се назовеш а камо ли магаретом.

Онда се тај калуђер скењао, па му одговара:

- Опрости ми оче, заиста ме понесе славољубље и гордост, јер хтедох да се поредим са авом(тамо неким нарочитим). Помоли се за мене, јер ево видиш стално грешим.

Онда му опет старац одговара:

- Опет се гордиш да се не гордиш и још тражиш од мене да се помолим за тебе таквог. Понашаш се као демон који се изругује хришћанима, непокајани калуђеру!

Толико си си се вазнео да си раван демонима! Немој ми на очи излазити!

И овај млади калуђер следећи дан оде код тог старца ридајући и плачући, али опет му ђаво не даде мира него упита:

- А што ме онако изгрди, зар ми оче, ниси то могао рећи неким благим речима?

А старац рече:

- Могао сам. Али то не би допрло до твог срца. Јер само понижење које си претрпео од мојих речи је могло да угаси твоје славољубље.

П.С. само се ви курчите својом смиреношћу, после ће вам ђаво бити крив.

Ja sam stvarno gresnik .

НЕ курчи се!

Жељко запретио

:)

Ти си грешница (не мој да те види Парадоксологија)

време је да се повучем са форума

јер 

и ја сам Арсенија

Могу ли опет да опишем себе? Дошло је до извесних промена , не видим себе више онако како сам се раније видела...или сам се можда малкице и променила :)))
наравно...то се тражи... :dobro:

A si ubo tajming, u pm.

kaжу ваља се пред пост

а ти таман променила аватара пих...

да сам знао па да не идем сад

али ето...

ах

одлазим

скувајте ми кафу кад се вратим

kaжу ваља се пред пост

а ти таман променила аватара пих...

да сам знао па да не идем сад

али ето...

ах

одлазим

скувајте ми кафу кад се вратим

Ako se pokajes i vratis na vreme... :D

gad kers. :coolio:

Далеко је Гад, а ми смо на земљи. Њему нема ни потребе да причамо ко смо и какви смо, знао он то боље од нас.

А ово што причамо, причамо једни другима, даклеМ...

Zbogom Drale , zbogom svima , pojela sam punu kutiju orbit professional sugarfree mints bombona ... I tek sada vidim da na zadnjoj strani pise -prekomerena konzumacija moze imati laksativni ucinak ... :)))

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...