Jump to content
Маша

Radost u Hristu i radost van Hrista

Recommended Posts

на први поглед, без грешке, на осмијех, шалу ил псовку само избјегнем неко непотребно дружење

наравно али ми жао да своју радост трошим на некога ко се насмије сваки трећи дан и који све поквари, доста је непотребног увесељавања других, јер се троши вријеме узалуд

?????? ??? ???? ???? ?? ??, ????????, ????? ?? ????????? ?????????? ??????, ?????? ???? ?? ???? ???? ????? ???? ?? ???????.

????? ??? ?? ????? ??? ??? ?????, ??????? ??? ?? ???????, ????? ??? ??? ???? ???, ???? ?? ???? ??????? ???? ?????, ???? ?? ?? ?????? ?? ??? ?????? ??? ???? ?????? ?????? ?? ??? ???? ?? ?????

??? ?? ?? ?? ???? ???????, ?? ????? ?? ?? ???? ?? ????? ??? ???????

?? ???? ?? ?? ?????? ?? ???? ???????, ??? ?? ??? ????? ? ?? ??????? ???? ?? ??? ?? ??????? ? ?????????. ?????? ?? ???? ???????? ????????? ?????? ??? ?? ?????. ? ? ?????

I On je bo i tužan, i :drugarstvo: i plakao, onaj deo Njega koji je bio ?ovek

Li?no mislim da hriš?ansku radost možemo posti?i kada postignemo ili dostignemo smirenje

Smejati se kada sam tužna za mene je licemenrno, a moj stepen duhovne zrelosti nije tako visoko dosegao da mogu svaki udarac  života primiti mirno bez emocija

Pogledajte lice našeg patrijarha Pavla, oca Tadeja, to su lica sa kojih isijava hriš?anska Radost

Бол, брига, стрепња, трагедија душе резултати су пада људског до кога је дошло због самољубља човековог. Испарења ега, рађају бригу у души, док је природно стање човека радост, јер је Бог радост, а душа је дах Божји, Он ју је створио и она ка Њему иде. Према томе брига је страна људском животу и за њу не постоји никакво оправдање.

Али, данас не можеш наћи радосног човека, што значи и да не можеш уравнотеженог, мирног, природног човека. Брига је страшна болест која хара васељаном, можда највећа мука човечанства, највећа његова драма. Она не само да је предворје пакла, него доживљавање пакла већ од овога живота.

Аутор: Архимандрит Емилијан

Лазарице, зашто је смијање у тренутку туге лицемјерно.

Колико си пута некоме ко је уживао у неком тренутку избјегла рећи своје проблеме да му не би покварила тренутак?

него се насмијала....

наравно да се емоције и не могу у потпуности покрити, али не требају ни бити "оглас".

Зар не мислиш тако?  :drugarstvo:

Ако је неко тужан ево једног утешног текста:

Старац Пајсије

Бог у сваком тренутку Својом љубављу милује срца свих људи, али ми тога нисмо свесни, јер се на наше срце ухватила кора. Када очисти своје срце, човек осећа гануће, потресеност, луди, јер увиђа доброчинства и доброту Господа Бога Који нас све подједнако воли, болује због оних који пате, а радује се због оних који живе духовним животом. Довољно је да се добра душа само сети доброчинстава Божијих, па да га она узнесу, а камо ли тек ако помисли на многобројне своје грехе и на бескрајно милосрђе Божије! Када човек види старање Божије, ако је очистио очи своје душе, он осећа и доживљава сав промисао Божији срцем које је, ослобођено коре и очишћено, постало осетљиво и топи се већ од благодарности: луди у позитивном смислу. Зато даривања Божија, када их човек осећа, праве пукотине у његовом срцу, оно препукне. А онда, док рука Божија милује добро и часно срце његово, додирује ране на срцу и од тога трепери сва унутрашњост човекова и расте његова благодарност према Богу. Они који се боре, развијају самосвест о својој грешности и познање доброчинстава Божијих, и који себе с поверењем препуштају великом милосрђу Његовом, узносе своју душу у рај са великом извесношћу и са много мање телесног напора.

Игуманија једног манастира ми је рекла да Бог кад лечи, шаље кризу.

Значи ја сам већ дугогодишњи пацијент, обзиром на сталне проблеме klapklap

Али немам предаха.

Таман једно прође, ОДМАХ дође друго, некад и неколико истовремено, па Маша ''жонглира'' и каже: Проблеми на продајуу!!!

А да утешим и ја саму себе утехом владике Атанасија Ј., коју је испричао предамном мојој мами која је дуго година страдала од квадриплегије .. била једна жена у Јерусалиму и ишла улицом, плачући. Сретне је свештеник и пита зашто плаче. Каже жена, оче, бринем јер већ три месеца нисам имала никакву невољу!

Значи (Маашо), невоља је благослов Божији.

Јес!!!

:drugarstvo:

Нисам приметила да нечији проблеми (у данашње време) оптерећују онога коме су изречени.

Углавном су људи безосећајни. Забораве шта си им рекао док кажеш кекс, ако те уопште и чују.

Тако да, луксуз је прикривати осећања, а није добро ни за психу.

Мада, шта год да кажем да ми смета код других, не могу да лажем а да не кажем да то исто радим и ја.

Није ми нико додуше рекао да сам незаинтересована за његов проблем, али опет, ко зна.

Знам ја.

Али то је већ за исповест.