Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Deja Vu

Тачност Библије?

Оцени ову тему

Recommended Posts

ТЕОЛОГ

A sta je dobro u mucenju vernih ljudi ?

Питај св. Ђорђа, св. Димитрија, св. Игњатија...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

A sta ako se pokaju u medjuvremenu? Da li ce milostivi Bog da im oprosti ili za njih nema milosti?

(deo o demonima) Kada bi rekli samo jedno:"Gospode, pomiluj!", Bog bi vec nesto ucinio za njih. Kada bi rekli bar jedno "Sagresih"; ali oni to ne govore. Kada bi djavo rekao "Sagresih" ponovo bi postao andjeo.

- Starce, seca li se djavo svog predjasnjeg stanja?

- Seca li se, kazes? On je pun gneva, jer ne zeli da ljudi postanu drugi andjeli. I sto vreme vise prolazi biva sve gori. Napreduje u mrznji.

- Starce, da li djavo zna da je Bog ljubav, da ga On voli, pa i pored svega toga tera po svome?

- On je i zloban. Sada pokusava da prisvoji svet. Misli: "Ako budem imao vise sledbenika, Bog ce na kraju biti prinudjen da se sazali na sva svoja stvorenja i tada ce plan obuhvatiti mene!" Tako misli. Zato hoce da pridobije koliko moze vise sledbenika. Vidite gde to vodi? Misli se "Imam toliko njih u svom udelu! Bog ce biti prinudjen da bude darezljiv i prema meni! Ne ucini li to isto i Juda? Znao je da ce Hristos osloboditi mrtve iz ada. Mislio je "Idem ja pre Hrista da bi i mene oslobodio." Vidis li ti to lukavstvo! Obratite paznju: milosrdje Bozije povilo je cak i smokvu, a Juda je ne zeleci da zivi skupio noge kako ne bi dodirivale zemlju. I sve to samo da ne bi rekao jedno "oprosti". 

Bitno za ovu temu: "Jer, pokajanje je i samo priznanje svoje nedostojnosti". 

Starac Pajsije Svetogorac, Pouke, tom 1, S bolom i ljubavlju savremenom coveku

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

(deo o demonima) Kada bi rekli samo jedno:"Gospode, pomiluj!", Bog bi vec nesto ucinio za njih. Kada bi rekli bar jedno "Sagresih"; ali oni to ne govore. Kada bi djavo rekao "Sagresih" ponovo bi postao andjeo.

- Starce, seca li se djavo svog predjasnjeg stanja?

- Seca li se, kazes? On je pun gneva, jer ne zeli da ljudi postanu drugi andjeli. I sto vreme vise prolazi biva sve gori. Napreduje u mrznji.

- Starce, da li djavo zna da je Bog ljubav, da ga On voli, pa i pored svega toga tera po svome?

- On je i zloban. Sada pokusava da prisvoji svet. Misli: "Ako budem imao vise sledbenika, Bog ce na kraju biti prinudjen da se sazali na sva svoja stvorenja i tada ce plan obuhvatiti mene!" Tako misli. Zato hoce da pridobije koliko moze vise sledbenika. Vidite gde to vodi? Misli se "Imam toliko njih u svom udelu! Bog ce biti prinudjen da bude darezljiv i prema meni! Ne ucini li to isto i Juda? Znao je da ce Hristos osloboditi mrtve iz ada. Mislio je "Idem ja pre Hrista da bi i mene oslobodio." Vidis li ti to lukavstvo! Obratite paznju: milosrdje Bozije povilo je cak i smokvu, a Juda je ne zeleci da zivi skupio noge kako ne bi dodirivale zemlju. I sve to samo da ne bi rekao jedno "oprosti". 

Bitno za ovu temu: "Jer, pokajanje je i samo priznanje svoje nedostojnosti". 

Starac Pajsije Svetogorac, Pouke, tom 1, S bolom i ljubavlju savremenom coveku

Jadan.Snalazi se kako zna i ume.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Jadan.Snalazi se kako zna i ume.

Nece da bude jednostavan, prost - iskren, vec se sluzi lukavstvom.

Kolika li je ta gordost kada nema smirenja samo da prizna da je nedostojan, gresan.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ТЕОЛОГ

Pitao bi ja Boga al dzaba.

Не контам, ал нема везе. Смисао мог поста је да гледајући из перспективе вечног постојања догађаји овде и сада су само припрема за вечно битисање. Ако та перспектива не постоји у оку посматрача онда остаје бесмисао, мука, садизам Бога који не да да ово мало што имамо живота проживимо лепо.

"Лепота је у оку посматрача".

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ТЕОЛОГ

Pa mislim da me Bog ne bi udostojio odgovora na pitanje.

Онда би Он био лажов а не Бог:

"Тражите и наћи ћете, куцајте и отвориће вам се, иштите и даће вам се..."

Лепа реч и гвоздена врата отвара ;)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Јанко, on 01 Apr 2015 - 20:23, каже: Напротив, потпуно су утврђени у слободном НЕ које су изрекли заједници са Богом. A sta ako se pokaju u medjuvremenu?Da li ce milostivi Bog da im oprosti ili za njih nema milosti?

Реално а што би нас то опште и занимало? Каква је корист премишљати о томе?

Може да штети, таква врста начина размишљања о Богу.

Крену демони да витлају и плачу, како Бог није милостив а ти познавајући Христа знаш да нису у праву... па упаднеш поново да преиспитујеш Милост Божју, сад већ у замци немира и помућено маглене главе. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Бирај:

torture5big.jpg

Samo da znas, citao sam da Iron Maiden zapravo nije postojala. takva sprava za mucenje je navodno postojala samo na papiru ali ne postoje podaci da je igde ikada upotrebljena...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

У тренутку данашњих дешавања и избора отварам тему која нема везе са тим :D

Да ли би се могло рећи да је Библија потпуно тачна? Неки је схватају буквално, од речи до речи, док други сматрају само једном врстом бајке. Но, како је схвата православље. Трудићу се да будем кратак.

Први проблем је Постање:

Ако наука каже да је теорија еволуције тачна, пре свега еволуција човека од неког мајмуноликог бића, да ли то онда руши све у вези Постања и првог греха, јер ако руши, онда Адам и Ева нису постојали а нити је било догађаја у Едену? Да ли су Адам и Ева постојали или нису? Или је то само прича, мит, објашњење старих Јевреја?

Други проблем је Спасење:

Ако први грех није постојао, онда Спасење такође не треба да постоји? Жртва Исуса је била узалудна на неки начин, а и можда је и сам измишљен као што неки атеисти тврде?

Да ли онда на крају еволуција човека руши читав смисао Библије?

Свакако да у овоме што пишем има сумње, али то је неко моје размишљање о свему, па самим тим волео бих да ми што више форумаша помогне. Зато и питам како православље схвата Постање и Библију. Да ли је први грех само метафора, алегорија, мит и прича ради објашњења грешне људске природе или се то стварно десило? Ако јесте, да ли је то онда у сукобу са ТЕ?

Хвала унапред.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Biblija nije tačna, ali je suštinski istinita. Nije bitna tačnost već istinitost, u Bibliji nema kontradikcija jer se netreba tumačit bukvalno. Teorija evolucije nije naučno dokazana jer se kosi sa naukom. Grijeh nije metafora, Bog je stvorio ljude sa svrhom i dao nam je slobodnu volju.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...