Jump to content
Иван ♪♫

Могућност враћања редовне војне обавезе није искључена

Recommended Posts

Ја волим војску и мени је то много отворило видике и истренирало ме у датом тренутку, стекао сам лепа пријатељства, искуства која не бих стекао у граду. Пуно природе сам видео коју не бих другим путем

mnogo je lakše da čovek ode na neku planinu, ili da se učlani u neki klub planinara, ili orijentiring i sl.

mnogo je lakše da čovek ode na neku planinu, ili da se učlani u neki klub planinara, ili orijentiring i sl.

Da ali nismo svi u istom fazonu :)

Prosto neke nametnute situacije izvuku najbolje, a u redovnim situacijama covek izabira ono sto voli

Ај` шта се примате, неће се "вратити" редовно служење у оном облику какаво је некада било.

Вероватно ће подићи квоту, тј. повећати број места за добровољно служење пошто има више заинтересованих него што војска има тренутно потреба, а за све остале, сем за оне за цивилно служење и са приговором савести, претпостављам да ће у некој перспективи бити оорганизована нека мини обука у руковању наоружањем и то је то. Препостављам да је Диковић на то и мислио...

Углавном, годину дана губљења времена, као што је некада било, то нити коме треба, нити ко има да финансира...

Мислимд а би било супер да се уведе , можда и као обавезно, али макар као могућност, да се 15ак дана годишње, сваке године, изводи нека најосновнија обука за све, и жене и мушкарце... Ако има користи од толико краткотрајне обуке, типа 7 дана у пола године. Можда и да буде организовано као посао, 8 сати дневно обука, после кућама, онда би могло и више дана годишње... 

ој перспективи бити оорганизована нека мини обука у руковању наоружањем и то је то.

Уф то би сви узели одмах. ХАХА Знам да бих ја.

Мени је код војске занимљиво то пуцање и то.. ал ми досадан онај део де чистим клозет и устајем  у шест ујутру :Р

Уф то би сви узели одмах. ХАХА Знам да бих ја.

Мени је код војске занимљиво то пуцање и то.. ал м досадан онај део де чистим клозет и устајем  у шест ујутру :Р

:D  pucanja ima najmanje, a ustajanje ako se dobro secam pola sest  :0222_shocked: 

Мислимд а би било супер да се уведе , можда и као обавезно, али макар као могућност, да се 15ак дана годишње, сваке године, изводи нека најосновнија обука за све, и жене и мушкарце... Ако има користи од толико краткотрајне обуке, типа 7 дана у пола године. Можда и да буде организовано као посао, 8 сати дневно обука, после кућама, онда би могло и више дана годишње... 

Срки, таква симулација ратних околности би била сувише сурова и опасна, скоро као курс за дадиље.  :)

:D  pucanja ima najmanje, a ustajanje ako se dobro secam pola sest  :0222_shocked: 

za ovaj režim je dovoljno da ti škola/posao bude na jedno 20-30km, a da te vozi gradski prevoz :D (po ovome ja odslužih rok :D )

Срки, таква симулација ратних околности би била сувише сурова и опасна, скоро као курс за дадиље.  :)

Боље ишта него ништа, а верујем да би 15 квалитетних дана годишње много корисније било него служење какво је последњих година, на дан обуке дође 10 дана плесања са метлом. :) ограђујем се да можда имам погрешне информације какво је тренутно стање :)

Meni je jedina korist od vojske bila to sto sam doveo u red probavni trakt Verovatno od kretanja i one kolicine/sastava hrane koji smo dobijali u kasarni.

Moj probavni trakt je bio havarisan od konzervi u poslednja dva tri meseca, kad ides na neke osmatracnice samo mesni narezak, pasteta, sardina, poneka jabuka, kafa hleb....

za ovaj režim je dovoljno da ti škola/posao bude na jedno 20-30km, a da te vozi gradski prevoz (po ovome ja odslužih rok )

a moj poso (u skoli) mi je na 60 km od kuce :D

hihihihi, tako da opet se mora rano utorkom i petkom

Па тренутно стање је колико сам упућен много боље него што је до сада било. Момци и девојке који се одлуче за добровољно служење војног рока, практично читаво време проведу на обуци и то је то... Као што рекох, нема више оног губљења времена.  

Као што рекох, нема више оног губљења времена.  

Stvarno nikom nije bilo jasno zasto nas drze nakon obuke. To je mozda imalo smisla kad je vojska koriscena za gradnju puteva (nakon rata, koliko mi je poznato vojska je za to koriscena) ali je kasnije bilo stvarno besmisleno... 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...