Jump to content
Иван ♪♫

Могућност враћања редовне војне обавезе није искључена

Recommended Posts

Па ако ти неко улети у цвећњак да га изрешеташ поштено...  :D

Znash koji je americka argumetnacija za legalno oruzije? DA imamo odbranu ako dodje tiranijska vlast. :)

НАТО и Русија су потпуно исто смеће (само што су први 10 х јачи), свако је заинтересован за своје интересе и мале државе треба да гледају да им се не нађу на путу.

Војска нам, наравно, треба. Професионална и ефикасна, а не гомила распојасаних џабалебароша који прецртавају дане у календару.

Mislim da niste upravu. Austrougarska je isto bila velesila 1914, kad je tadasnjoj Srbiji dala ultimatum, a svi znamo kakav je odgovor dala Srbija tad. Isti ti koje vi nazivate "raspojasani dzabelebarosi" su vodili Cersku i Suvoborsku bitku, presli Albaniju, izvrsili proboj Solunskog fronta. Takvim vojnicima je kralj Petar odrzao govor na Suvoboru a i major Gavrilovic za odbranu Beograda.

Kazete da nas je Nato bombardovao zbog Milosevica i da je vojska trebala da ga ukloni. Ko je u ratnom stanju smeo i da pomisli na tako nesto, Ratno stanje+napad na predsednika drzave=preki sud, po kratkom postupku "uza zid i metak u celo" ili u Lisici Potok. Vojska je trebala da izvrsi puc ali mnogo ranije, kad su shvatili da je cima tamo-ovamo bez ikakvog plana i programa. Cim su videli da je OVK usla na Kosovo, a da on nema ideju kako da izadje sa njima na kraj tad su trebali da zovnu svestenika da mu ocita zaupokojenu molitvu. Ali oni su bombardovali celu Srbiju, Milosevic je bio u Beogradu a ne u onom vozu ili na pijaci u Nisu i svim ostalim gradovima koje su oni tako divno zasipali raketama i ostalim arsenalom sa kojim su raspolagali. Licno sam bio protiv Milosevica, opozicija sam od 90-te bio u "Belim Orlovima" tadasnji podmladak SNO "Srpska Narodna Onova"dok se nije raspala, pa posle u SPO dok se Danica nije mesala u politiku i kad je to bila ozbiljna opoziciona stranka, tako da mi Milosevic nikad nije odgovarao.

Mada jednim delom se slazem sa vama za profesionalnu vojsku. Ali ako ikada dodje do rata, ja necu moci da se osklonim na 500 profesionalnih vojnika da ce odbraniti moj grad od agresora, braniti ga hoce ali nece ga odbraniti. Sto dovodi do sledeceg: moj grad ima oko 60000 stanovnika, neka od tog broja bude 15000 vojno sposobnih muskaraca koji ce da uzmu pusku i da brane svoj grad, svoje kuce i svoju decu.

E sad sto se tice vojnog roka. Mislim da treba da se uvede neka obuka, kurs ili nesto slicno. Cisto da bi se ljudi naucili da rukuju oruzijem. U mom krugu poznanika 70% ako ne i vise njih, nema veze sa vezom kako se puca iz pistolja a ne iz automatske puske, kako se ista rasklapa i sklapa. Da nas u slucaju rata ne bi branili lovci i kriminalci. Iz dva razloga, prvi nece moci da nas odbrane "duplicama" a drugi ce nas pre napadati da nam uzmu ono sto imamo nego da nas brane, tako da ce nasi profesionalci morati da ratuju na dva fronta, da nas brane od dva neprijatelja spoljasnjeg i unutrasnjeg.

Ја сам од самог почетка мислио да ћу на овом сајту мало "одморити" мозак,од пребрзог света,који је сваки дан све бржи.Овде свако најпаметнији,нико лопту не спушта и свако тера до краја своју причу.

Чим се спомене политика,новац и остале пролазне ствари у животу,овде се опали ватра,која узима свој данак.

Увек ме понесе разочарење,када видим све оне лепе и поучне текстове,које изгледа нема ко да чита или схвати.

- Ја у мојих 19. година имам сигуран став о војсци и сигуран сам да нећу ићи и по цену затвора и новчане казне.

Долази време у коме ће се највише ратовати због воде.Није нимало далеко,ако погледамо да је воде све мање, због климатских промена.

Желим да живим и да удахнем живот,слободу,да створим породицу и не желим да моја деца имају болесног оца,који им неће моћи пружити нормалан живот.Није ме никад политика интересовала,рат,нити било шта у животу што је пролазно.

Због поноса смо много људи у прошлости изгубили.Пустите то,сваки рат ђаво води,а недужни гину.

Ја сам од самог почетка мислио да ћу на овом сајту мало "одморити" мозак,од пребрзог света,који је сваки дан све бржи.Овде свако најпаметнији,нико лопту не спушта и свако тера до краја своју причу.

Чим се спомене политика,новац и остале пролазне ствари у животу,овде се опали ватра,која узима свој данак.

Увек ме понесе разочарење,када видим све оне лепе и поучне текстове,које изгледа нема ко да чита или схвати.

- Ја у мојих 19. година имам сигуран став о војсци и сигуран сам да нећу ићи и по цену затвора и новчане казне.

Долази време у коме ће се највише ратовати због воде.Није нимало далеко,ако погледамо да је воде све мање, због климатских промена.

Желим да живим и да удахнем живот,слободу,да створим породицу и не желим да моја деца имају болесног оца,који им неће моћи пружити нормалан живот.Није ме никад политика интересовала,рат,нити било шта у животу што је пролазно.

Због поноса смо много људи у прошлости изгубили.Пустите то,сваки рат ђаво води,а недужни гину.

e moj brate a da nisu naši nedužni ginuli ne bi nas danas bilo, nije ovo svijet gdje normalan čovijek može provesti čitav život normalno, jednostavno se ne da, inače vojska može danas samo da doprinosi miru, ukoliko je nemaš prosto prizivaš đavla na sebe, ja to tako gledam. a što se tiče ovog ostalog u pravu si ti da ponekad oštro pričamo i da se bavimo praznim stavrima, ali prije svega mi se ovdje družimo, o nečemu moramo razglabati, ne zamijeri nam, niko ovdje nije zlonamijeran, ja nisam primjetio još....

usput, dobrodošao na forum!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...