Jump to content
Иван ♪♫

Могућност враћања редовне војне обавезе није искључена

Recommended Posts

Vojnici na dobrovoljnom služenju vojnog roka martovske klase, profesionalni vojnici i slušaoci klase rezervnih oficira položili su danas zakletvu u centrima za obuku u Somboru, Valjevu i Leskovcu, a načelnik Generalštaba VS general Ljubiša Diković je tom prilikom izjavio da nije isključena mogućnost da se vrati redovno služenje vojnog roka.

''Često se može čuti mišljenje građana da treba vratiti redovno služenje vojnog roka i mi nismo zatvorili tu mogućnost'', rekao je Diković na svečanosti u kasarni ''Vojvoda Živojin Mišić" u Valjevu, objavljeno je na sajtu Ministarstva odbrane.

On je naveo i da će se naći način da se mladi obuče da se ponašaju u situacijama koje su opasne po njihov život i okolinu, dodajući da svi treba da budu ponosni na vojnike, koji svojom voljom dolaze da služe vojni rok, svesni da na taj način doprinose bezbednosti i boljitku Srbije.

On je vojnicima i budućim rezervnim oficirima poručio da zauvek zapamte zakletvu i da je čuvaju u srcu, kao i da se ponose time što su stali u red odvažnih, u vojnički stroj koji garantuje slobodu i čast Srbije i bezbednost svih njenih građana.

''Polaganje vojničke zakletve je svojevrsni ispit - ispit rodoljublja, čvrstine karaktera i ljudskih vrlina'', rekao je Diković dodajući da vojnicki život i vojni poziv nisu laki.

ИЗВОР и остатак текста: http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/449900/Vraca-se-redovno-sluzenje-vojnog-roka?ref=fbblic

''Često se može čuti mišljenje građana da treba vratiti redovno služenje vojnog roka

??? колико знам, сви беже од војске

иначе, био сам у војсци и то је све само није војска, већ присилни систем за губљење времена

војска нема шта да једе, ни шта да обуче, ни обује

а што неки то толико воле... па воле идеју

On je naveo i da će se naći način da se mladi obuče da se ponašaju u situacijama koje su opasne po njihov život i okolinu

ја себе не доводим у опасност

ја УНОСИМ паре у ову земљу, фирма у којој радим запошљава и младе људе, студенте, и сви они УНОСЕ паре у ову земљу од које ови што имају идеје добијају плату - МИ ВАС ПЛАЋАМО

е онда лепо узми све њих, на силу, против њихове воље, па их пошаљи на други крај државе што даље од посла, где свакако неће научити ништа о војсци, неће имати довољно хране, неће имати целу одећу ни обућу, чак ни у одговарајућј величини, али хеј наша војска је наш понос...

Inače, skoro sam dobio poziv za upis u ratni raspored, a za neodazivanje je zaprećena novčana kazna i kazna zatvorom!

Gde je tu moja sloboda?

Имаш пуну слободу да пронађеш државу која не прописује казне за неодазивање војном позиву.

Имаш пуну слободу да пронађеш државу која не прописује казне за неодазивање војном позиву.

a tebi se ovde izgleda sviđa

inače, da li si pročitao onaj deo gore gde sam napisao da ja UNOSIM PARE u ovu državu, od čega i ti imaš korist

Ako i vrate - u šta čisto sumnjam -  ostaće mogućnost civilnog služenja i služenja bez oružja, koje moraju da postoje zbog propisa OEBS-a (ili Saveta Evrope, nisam siguran tačno), čiji smo član.

Ako i vrate - u šta čisto sumnjam -  ostaće mogućnost civilnog služenja i služenja bez oružja, koje moraju da postoje zbog propisa OEBS-a (ili Saveta Evrope, nisam siguran tačno), čiji smo član.

pa dobro je, samo još uvek je obaveza, a ljudi imaju poslove, imaju porodice, to su mladi ljudi koji obično imaju malu decu, itd. itd. ovde je i onako teško naći posao, valjda je prioritet da ljude ne izvlačiš sa posla

i prosto - ne žele, razlog nije bitan, imaju pametnija posla

a svako ko je bio u vojsci, kao i ja, može posvedočiti kakvo je to besmisleno gubljenje vremena

Izgubila je vojska smisao odavno.Moj brat je bio u vojsci pre 10 tak godina,sprdao se,dolazio kuci kad god je hteo...

Citam sad komentare po netu kao "nece vise biti gejeva,ovih evropskih miskaraca,metroseksualaca",nema to nikakve veze sa vojskom...

Vidite momci ja sam sluzio vojsku i to dosta davno Januarska 83 i mislim da mi je voska dosta pomogla ali ne samo meni nego i mnogim drugim ljudima koje znam. Vecina muskaraca u vojsci sazre kao ljudi. Makar je to bilo u ono doba. Ima to i svojih mana ne kazem ali mnogo vise dobra donosi. E sada sto su se standardi promenili to jeste veliki problem. Ali mislim da nije ni to problem resiti.

ја УНОСИМ паре у ову земљу, фирма у којој радим запошљава и младе људе, студенте, и сви они УНОСЕ паре у ову земљу од које ови што имају идеје добијају плату - МИ ВАС ПЛАЋАМО

е онда лепо узми све њих, на силу, против њихове воље, па их пошаљи на други крај државе што даље од посла, где свакако неће научити ништа о војсци, неће имати довољно хране, неће имати целу одећу ни обућу, чак ни у одговарајућј величини, али хеј наша војска је наш понос...

Vojska brani ovu zemlju, da nema vojske, ovo bi bila gola ledina kojom bi lutala krda divljih svinja i copori vukova. U svakom trenutku da znas da nam neprijatelji zele zlo, da nas nema, ili da nas porobe pa da ti kad im uradis posao ni ne daju pare. Ova zemlja bi cvetala da nema izdajnika i petokolonasa koji bi da se dodvore strancima. Jesu ukinuli tamo vojske, jesu li raspustili NATO, nisu niti ce. Pritom vojska od  metiljavog bubuljicavka pravi kroz druzenje, kockanje kreveta, kopanje rovova i druge drustvene igre ali i koristan rad, muskarca koji je u stanju dubije kad mu narede oni koji misle i koga mu narede. Taj ti je muskarcina u stanju da rusi i razara, da bude covek. A, zene to mnogo vole, kad musko bije rukom o astal, o zid, pa i o nju kad zatreba (a uvek moze da zatreba, zato sto zene ne idu u vojsku pa se nisu naucile redu) Ti mislis da random stanovnik neke druge drzave zeli da ima sto manje briga i da zivi sto kvalitetnije??? Kako se varas! On zeli da ratuje i razara i siluje po nasoj zemljici. E, zbog toga ima svi duzmemo puske u ruke i da ih rasklapamo i sklapamo i da mecemo bajonete i da koljemo i pucamo i ubijamo po naredjenju. Sva je sreca da jos ima ljudi koji su zeljni pucanja i ubijanja i koji bi za to da osposobe sve ljude. Ne mora svako da se bavi umetnoscu, ko peder neki, ali svako mora da bude sposoban da herojski prospe glavu random nesrecniku.

Такође има пуну слободу да се буни против идиотлука и глупости у овој држави.

Моле се паметни да више не попуштају, ситуациија постаје неподношљива.

Vidite momci ja sam sluzio vojsku i to dosta davno Januarska 83 i mislim da mi je voska dosta pomogla ali ne samo meni nego i mnogim drugim ljudima koje znam. Vecina muskaraca u vojsci sazre kao ljudi. Makar je to bilo u ono doba. Ima to i svojih mana ne kazem ali mnogo vise dobra donosi. E sada sto su se standardi promenili to jeste veliki problem. Ali mislim da nije ni to problem resiti.

И мени је помогла и значило ми је, али многима није.

Има људи који дођу у војску али нису психички спремни за то и буде проблема, има и официра који нису за то па малтретирају момке без потребе.

Нема војска тако јак систем да пробере људе, да не задужи оне мало лабилније за минобацач у случају напада, а било је и тога :)

Да не причам о томе како се десило да на бази у КЗБ-у, у броуингу који треба да је најмоћнија пуцаљка, није било ударне игле!

Чистили војници и "господине капетане овде нема ударне игле"

"Како нееема?! (босански нагласак) Овде кад би се прип`цало, а то мож да буде, било би "КЛИК" и "јаоооо"!

Итд. Итс. Ја волим војску и мени је то много отворило видике и истренирало ме у датом тренутку, стекао сам лепа пријатељства, искуства која не бих стекао у граду. Пуно природе сам видео коју не бих другим путем, и жао ми је што многи крајеви више нису наши практично .... и да не дужимо.... нема се пара за све то, морало би се озбиљно видети која је улога војске даље, који родови, које наоружање, има ли ударних игала?

И то је тачно што каже Иван са нотицама, многи млади имају децу и посао, ко ће то да надокнади? Који послодавци ће имати разумевања за одсуство запослених?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...