Jump to content

Православна порука, мисао дана....

Препоручена порука

• Одговори 1.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Једино је Васкрсење радост коју не прати туга. Радујмо се, дакле, јер данас је време када се ваља радовати! Радујмо се радошћу Христовом, радошћу апостолa и свих светих и праведних Божјих људи! Радујмо се јер је свака смрт побеђена! Радујмо се јер је сваки грех опроштен! Радујмо се јер је опроштено свакоме осим ономе ко се нимало не радује и ко Васкрсењем не прашта.

-Патријарх Павле

Подели на овим сајтовима

Главни центар живота сваког човека треба да буде његов дом… Дом, колико год био скроман и мали, за сваког члана породице треба да буде најдраже место на земљи… У свим искушења и несрећама рођени дом је – прибежиште за душу. — света царица Александра Романова

Подели на овим сајтовима

''...човек је човек, јер воли....а Бог је Бог, зато што има љубави и зато је дао слободу човеку да би могао носити у себи највећи дар, дар љубави...само је љубав снага која све издржи и којој не треба ништа јер је она награда оном ко је носи у себи....'' о.М.Голијан

Подели на овим сајтовима

Када је Албанац ошамарио патриајарха Павла ја га питам , шта си му рекао? Шта да му кажем, ошамарио си себе, ниси мене.
Јели вас болело ? Не више њих боли истина. Ко удари истину она ће му се осветити и за себе и за све своје.

Игуманија Февронија

Подели на овим сајтовима

ПОУКЕ ОЦА ТАДЕЈА

Ми можемо свашта радити, али нећемо имати ни мира

ни покоја. Карактерна особина је

основа за прелазак у вечност. Ако смо мирни и тихи,

идемо у ред светих и анђела. Њих

је Господ наградио бесплатном благодати, и у тим

душама нема особина овог света.

Човек може стално да га вређа, а он се не вређа.

Човек може да га изудара, а он се не

љути, јер је његова душа руковођена Светим Духом.

...Треба да се опустиш. Не узимај превише на себе

бриге овога света, већ чувај свој

мир и живи са Богом. Нека иде како иде...

Подели на овим сајтовима

ПОЗИВ НА ПОКАЈАЊЕ
Песма Св. ВЛАДИКЕ НИКОЛАЈА

Покајте се роде, драга браћо моја
сад је дошло време праведнога Ноја.
Он на земљи беше проповедник прави,
позиваше народ да грехе исправи.
Али грешни народ од греха не види,
нит се Бога боји, нит се греха стиди.
Погазише закон од зверова горе,
пливаше у греху ко риба у море.
Зидаху дворове обесни и сити
не верују Ноју да ће потоп бити.
Женише се грешни без икаквог брака,
јер им срце беше испуњено мрака.
Отвори се бездан, кренуше се воде,
страшна киша паде, све са земље оде.
Молише се Богу ко никад до тада,
али доцкан беше, мора да се страда.
Бујна вода покри највеће висине
и мораде свака душа да погине.
Само оста Ноје, пун светих врлина,
ко претеча даљњи Божијега Сина.
Овај страшни пример из старих векова
пун је опомена садашњих синова.
И данашњи народ сличан је онима,
залуд Света Црква једнако позива.
Сад многи не чује, грехом зауздани,
јер у срцу своме адског вука храни.
Покајте се браћо, и стари и млади,
сад се за спасење наша лађа гради.
Онда беше потоп, сад се огањ спрема,
покајмо се браћо, ништа боље нема.

Подели на овим сајтовима

Срна у изгубљеном рају - Св. Јустин Поповић

Сваку грубост људску ја доживљујем као тежак ударац по срцу. Од тога се јавио тумор на срцу. О, колико модрица имам на срцу! О, колико удараца!. . . . Ох, смилуј се на мене, Сведобри и Свенежни! Гомиле модрица, једна до друге, једна на другој, и тако се направио тумор на срцу! Ох, спаси ме од људи, од грубих и злих људи!

Подели на овим сајтовима

Тешко ономе, који се ни у великој пропасти Бога не сети, нити се за грехе своје покаје.

-Свети владика Николај Жички

Подели на овим сајтовима

Онај ко се труди да нађе са чиме би упоредио Бога, хули на Бога. Онај, међутим, ко тражи како да га успоштује, воли чистоту у страху Божијем.Онај ко, видећи рећи Божије, себе утврђује на тумачењима сопственог разума, не познаје славу Божију и Његово богаство, а онај ко говори: "Човек сам и не знам", те узноси славу Богу, стиче богаство Божије по сили својој и по помисли својој.

-ПРЕПОДОБНИ СТАРАЦ АВА ИСАИЈА

Подели на овим сајтовима

Када мислимо лоше, нека сила излази из нас и преноси се на другог, као што се преноси глас звучним таласима, и заиста други трпи зло. Дешава се нешто као урок, када човјек има за друге лоше мисли. Ово произилази из наше љутње. Ми предајмо, на мистичан начин, наше зло. Не изазива Бог зло, већ људска злоба. Не кажњава Бог, Већ се наше расположење, мистично, преноси на душу другога, и чини зло. Христос никада не жели зло, већ нам је рекао: `` Благосиљајте непријатеље своје .

СТАРАЦ ПОРФИРИЈЕ

Подели на овим сајтовима

Наравно да сам ја недостојна те бесконачне радости коју ми даје Господ,да идем тим путем служења, али ја ћу се трудити и Он који јесте Љубав ће ми опростити моје грешке, јер Он види како ја желим да служим Њему.

-Велика Књегиња Јелисавета

Подели на овим сајтовима

Човек се не радује човеку. Рођаци не налазе времена да би се видели једни са другима. Хришћанин сусреће хришћанске празнике без духовне радости, скоро као да испуњава дуг. Чини се да је сву земљу прекрила сива, непровидна магла.
Ар. Рафаил Карелин

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...