Jump to content

OBAVEŠTENJE FORUMAŠIMA O "POSNIM" PROIZVODIMA

Оцени ову тему

Препоручена порука

Свакао треба бити информисан и савете које сам ја примао,здравља ради, скоро су увек били - избаци индустријску храну.

Иначе када се спомиње соја, мене више брине порекло, јер често чујем да је већи проценат неки хибрид или гмо. Толико добијам информација са свих страна, па и из домаћих извора блиских домаћим произвођачима да никад нисам сигуран.

Када смо већ код хране. Од како сам обишао више пута производни погон сухомеснатих производа једне приватне фирме мог другара, то се конзумација истих свела на скоро 0 (=нула). Од разних додатака  није ми било добро када сам видео шта се све користи...

Дакле људи моји постите и пустите бригу. Има толико хране, када је тај део поста у питању, да нам је приступачнија него онај важнији део поста. (хтедох рећи , лакше ми је доћи до кромпира и шаргарепе него до чисте мисли )

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 52
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

мислим да стварно не треба претеривати....па нећемо се ваљда тиме бавити....да контролишемо производе и тажимо неке трагове састојака који нису посни....мислим да у посту има толико паметнијих ствари

@,   Иди бегај брате, па ја онда треба да са собом у продавницу водим дипломираног хемичара са све лабараторијом, микроскопима, реагенсима да случајно неки молекул који се налази у мрсној храни не з

Molim sve pravoslavne hrišćane koji se pridržavaju pravila posta da proizvode iz proizvodne palete SoVita proizvođača VITALIA (sojin napitak u prahu) NE SMATRAJU POSNIM pošto oni u svom sastavu, zbog

ne radi se o odlasku u krajnost, već o osnovnom pravilu posta: u vreme posta nisu dozvoljene namirnice životinjskog porekla i to je to...Ovu temu nisam otvorio da bih dokazao neku svoju gordost, već da bih skrenuo pažnju braći i sestrama koji se pridržavaju posta da vode računa o tome što kupuju. Ako i jednom ovo pomogne, smatram da sam postigao ono što mi je bio cilj. A o ostalim aspektima posta, onim važnijim-duhovnim ćemo na nekoj drugoj temi, kada to bude na tapeti... :)

zato praštajte, ako sam bilo koga uvredio... 8086.gif

Нека Бог прашта свима нама,мене ниси увредио,само сам ето изнела своје мишљење.

Нисам ни споменула намирнице животинског порекла, нити сам помислила да ти испољаваш своју гордост само моје је мишљење да превише се обраћа пажње на исхрану него на речи и дела..

Праштај ако сам те својим коментаром несвесно увредила! :) 8086.gif

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@,

Иди бегај брате, па ја онда треба да са собом у продавницу водим дипломираног хемичара са све лабараторијом, микроскопима, реагенсима да случајно неки молекул који се налази у мрсној храни не залута. :) Свашта. Прочитам састојке и кад видим да нема млека, јаја, сурутке ја купим и једем. Не треба претеривати, заиста. 

:))  :))

Znaci trebaju vam strucnjaci za svaku kupovinu. Skupo. 1324_womens

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мене само интересује да ли посматрате "микро честице" и када је у питању духовни пост?

Naravno, kod drugih ljudi a kod sebe ne vidimo ni one velike :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Citam temu i pitam se da li ce se javiti iko koga ne mrzi da autoru po enti put nabije na nos neverovatno duboku i tesko postiznu mudrost da telesni post nije najvazniji aspekt posta, koja kao da je pokupljena iz dzepnog crkvenog kalendara, a ocigledna je i budisti. Zar je zaista bas toliko tesko razumeti poentu "orthodox srb-a" da pojedina (sasvim konkretna) industrijska hrana koju proizvodjac plasira kao posnu i na njoj na taj nacin ostvaruje dodatni profit zapravo nije posna/strogo veganska, pa koga zanima zanima? Ni vise ni manje. Covek ispade farisej sto se uopste resio da ovo podeli sa nama. I to na pravoslavnom forumu.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mišljenja sam da treba ukinuti ove tvrde postove na vodi i sl, obzirom da to kod ljudi budi tolike frustracije pa počonju da proždiru žive ljude :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мене само интересује да ли посматрате "микро честице" и када је у питању духовни пост?

A mene interesuje sta se tebe tice koliko je iko ovde zagledan u mikrocestice u svojoj dusi. Koje ti imas ingerencije da prozivas ljude zbog toga? Orthodox srb nikoga nije osudio da je manje "pravoslavan" ili "duhovan" ako ne cita etikete na hranu koju kupuje, koliko sam primetila. Ali je svejedno dobio gomilu potpuno neumesnih (od "ne na mestu") komentara i nebuloznih duhovnih pouka, za koje tesko da je iko ovde kvalifikovan, osim na recima. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Citam temu i pitam se da li ce se javiti iko koga ne mrzi da autoru po enti put nabije na nos neverovatno duboku i tesko postiznu mudrost da telesni post nije najvazniji aspekt posta, koja kao da je pokupljena iz dzepnog crkvenog kalendara, a ocigledna je i budisti. Zar je zaista bas toliko tesko razumeti poentu "orthodox srb-a" da pojedina (sasvim konkretna) industrijska hrana koju proizvodjac plasira kao posnu i na njoj na taj nacin ostvaruje dodatni profit zapravo nije posna/strogo veganska, pa koga zanima zanima? Ni vise ni manje. Covek ispade farisej sto se uopste resio da ovo podeli sa nama. I to na pravoslavnom forumu.

jeste baš tako, farisej :D :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Kao što rekoše - telesni post je samo jedna cigla u veličanstvenoj konstrukciji koja je sredstvo, put do Boga. Mislim da se ne treba toliko opterećivati oko toga (mada sam i ja baš danas uhvatio sebe kako gledam šta ima u nekim slanim krekerima i ostavio ih nakon što sam video da "mogu sadržati tragove jaja i mleka"). Jeste, farisejstvo se malo uvuklo u mene, ali to ne znači da ću prestati da se borim. Želim da služim Bogu iskreno, od srca, da Ga volim čisto i bez straha, ne samo zato što nam garantuje spasenje, već zato što i On nas... Oprostite ako sam šta pogrešno rekao...

Na ovom linku ima predavanje od vladike Atanasija o postu, i kao što kaže, to je "početak velike borbe. A u Svetom Pismu sigurno ne piše da je Bog post, nego da je Bog ljubav." Koga zanima, neka posluša, ja sam za sad prvi deo odslušao, jako lepa beseda :)
http://www.slovoljubve.com/naslovna?page=1

Danas je na Liturgiji u besedi vladika rekao da je cilj svezati strasti i služiti Bogu, slobodan od njih. Meni se ovo dopada, jer ne znači uopšte da treba da izgladnimo sebe do malaksalosti, treba ostati snažan da činiš službu Bogu, kroz molitvu, dela (mada sam ja u delima malo zatajio :( )... A znam kako nekome može da znači poslastica, ja sam danas jeo neki integralni keks sa čajem, još u dobrom društvu :D
Suština je da ne glumimo, da ne budemo licemeri, ja sam u to malo zagazio, pa vas molim i da se pomolite za mene.

A želim vam svako dobro, da mi iz ovog posta izađemo makar za mrvicu bolji kao ljudi i blagodarimo Gospodu za sve i da zajedno dočekamo Hrista vaskrsloga! Bog vas sve blagoslovio, i svako vam dobro dao!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Potpuno si u pravu... i uopšte nema veze što je pravoslavan forum i nema veze što neće niko teološki stradati ako ne čita pažljivo etikete... već jednostavno proizvođači ne smeju da na takav način obmanjuju kupce...

Nažalost, navikli smo da nas lažu... navikli smo da ne uradimo ništa i kad shvatimo da nas lažu... umesto što se raspravljate, lepo prijavite tržišnoj inspekciji svakog ko napiše "posno" na proizvodu koji to nije...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

da li si čitao knjigu:

POST I HEMIJA

SADRŽAJ 

UMESTO PREDGOVORA ...........................................................................................5

UVOD ........................................................................................................................11

1. Protein albumin i prirema za Sveto Pričešće..........................................................16

2. Tehnika uklanjanja mrsnih čestica životinjskog želatina iz Koka-kole

i bombona  .................................................................................................................22

3. Uticaj uklanjanja albumina iz mančmeloua na postotak posnosti ..........................34

4. Zadnja vremena danas i povećane koncentracije proteina iz mleka u "posnim"

prehrambenim proizvodima  ........................................................................................40

...

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...