Jump to content
Jace Jerimoth

Боготражитељи света (фото, видео и остало)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Butoh dance ~ Giant of Salt (Fred Herrera)

SYNOPSIS: A man wakes-up in the frontier between life and death. He feels his body shaking. He is lost in a dark place. Slowly he discovers unknown possibilities of his body. He searches for light in middle of utter darkness. Gradually he transforms himself into a creature of light ! An imaginary journey leading to the mystery of metamorphosis. This dance is a poetic journey inspired by the ancient human quest to find life after death. Dying to be reborn again... Time : 50 minutes. Convenient for all audiences.

111110-1745-7912.jpg

http://www.abadschieff.com/2011/11/india-varanasi-during-dev-deepavali-festival/

2012%5C20%5C2012-01-20T154425Z_01_AMM22_

Етиопски православци крштавају се у реци Јордану.

http://townhall.com/photos/2012/01/20/ethiopian_orthodox_christian_pilgrims_step_into_the_jordan_river_during_a_ceremony_at_the_baptismal

Diveevo.jpg

Поклоници на извору светог Серафима у Дивјејеву. (phot.Sandra Reddin)

http://www.opendemocracy.net/article/russia-theme/following-the-cross-a-journey-with-russian-pilgrims

Монах Арсеније (Јовановић) сабрат манастира Острог недавно је, са благословом Високопреосвећеног Митрополита Г. Амфилохија боравио у Шведској на позив једне групе боготражитеља. По повратку из Шведске монах Арсеније је са нама подијелио утиске које носи из ове земље а говрио је и о значају мисионарења за нашу Српску Православну Цркву.

Аудио датотека на страници радија "Светигора": http://www.svetigora.com/node/13473.

tumblr_lixq3x71Lj1qi212yo1_500.jpg

http://mojvodickrozzivot.blogspot.com/

Volim te dvijema ljubavima,
sebičnom ljubavlju
i savršenom ljubavlju.

Da bih Te voljela kako dolikuje,
moja sebična ljubav se ogleda
u tome što ništa ne radim,
nego mislim na Tebe,
isključujući sve ostalo.

A savršena ljubav koja Ti pripada
jeste da velovi koji Te skrivaju
padaju i ja mogu da Te gledam.

Nikakva pohvala ne pripada meni
ni u ovom ni u onom
jer Tebi pripada hvala
za ovu i onu ljubav.

Rabija el Adevija

Ганди је рекао...

Gandi.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.288.html%3A376177-Trava-umrljana-Gandijevom-krvlju-prodata-za-16000-dolara

Узми осмех и даруј га ономе ко га никад није имао.
Узми зрак сунца и учини да одлети онамо где влада ноћ.
Откриј извор и окупај онога ко живи у блату.
Узми сузу и положи је на лице онога ко никад није плакао.
Узми храброст и стави је у душу онога ко се не сме борити.
Откриј живот и приповедај о њему ономе ко га не може схватити.
Узми наду и живи у њеном светлу.
Узми доброту и даруј је ономе ко не зна даривати.
Откриј љубав и покажи је читавом свету.

"О Велики Душе, чији глас чујем у ветровима, и чији дах даје живот читавом свету, чуј ме, припадам ти ја, једно од Твоје деце. Мали сам и слаб. Треба ми Твоја снага и мудрост. Даруј ми да ходам у лепоти а моје очи вечно гледају црвено-пурпурни залазак сунца. Нека моје руке поштују све што си створио, моје уши слушају Твој глас. Умудри ме да бих знао оно чему си учио мој народ, поуку коју си положио у сваки лист и камен. Тражим снагу, не да бих био већи од своје браће, већ да бих се борио против најљућег непријатеља - себе. Учини да будем спреман да Ти дођем чистих руку и правог погледа, а кад живот ишчили као залазеће сунце нек ти мој дух дође без стида."

Čoveče Amerikanci su napravili nesaglediv zločin što su takvu veru skupili u rezervate.

Pa ovo je Svetim Duhom nadahnut tekst,gde ja nisam video ni jedan putić van pravoslavnog učenja. 

Мевлана Џелалудин Руми (фарси: مولانا جلال الدین محمد رومی) је био персијски исламски филозоф, теолог, правник, песник и суфи мистик из 13. века. Сматра се једним од највећих мистичких песника ислама, који је писао на персијском језику.

Име Руми добио је због тога што је живот провео у Руму (Румски султанат), данашња средња Анадолија, а Мевлана на фарсију значи „наш водич“ или „наш господар“.

https://www.pouke.org/forum/statuses/user/14408-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%82/?status_id=27268

Игром случаја, једном сам у Грчкој (прошле године, Флорина) упознао једног коптског епископа у једној православној цркви (мислим да је та баш саборна у Флорини). Дошао човек да се помоли, а никог од високих црквених великодостојника није било да га прими. Зезнуо их, дошао раније. :) Каже, дошао сам са пратњом да се помолим Богу, а она отменост и халабука, ако мора, нека дође после молитве. Њима је Папа Шенуда нешто као нама П. Павле. И за успомену дао ми је једну његову дрвену бројаницу. Чудан сусрет, осетио сам љубав тог човека. Добро зна шта је Србија и наша мука. :)

Папа Шенуда Трећи, Божија љубав у нашем животу

Sve moze biti impresivno, na ovom svetu, i satana je impresivan. Ovde je rec o poludemonizovanim ljdima ;)

Али људима, твојој и мојој браћи у Адаму... И то онимa који су свој живот посветили непрестаној тежњи ка Истини. То је оно што сам хтео да похвалим овом темом. Ко може гарантовати да ми нисмо полудемонизовани?

Али људима... И то оним који су свој живот посветили непрестаној тежњи ка Истини. То је оно што сам хтео да похвалим овом темом. Ко може гарантовати да ми нисмо полудемонизовани?

Nisi mi jasan, koji mi :D

Salim se... razumem sta si ti hteo ovom temom, ali ne treba druge u greskama njihovim hvaliti, nije humano :D

Nisi mi jasan, koji mi :D

Многи од нас који себе зовемо људима и тврдимо да се причешћујемо Христом.

Salim se...  razumem sta si ti hteo ovom temom, ali ne treba druge u greskama njihovim hvaliti, nije humano :D

Не треба хвалити грешке али ако мене питаш хвалићу сваког потенцијалног човека и светитеља чак и ако он по својој немоћи и Божјем промислу у нечему греши. Мислим да то одговара овој поуци св. Јована Дамаскина у "Тачном изложењу Православне вере":

"Покуцајмо, дакле, на врата прекраснога раја божанских Списа, раја миомирисног, преслатког, предивног, који пуни наше уши појањем сваке врсте умствених богоносних птица, који се дотиче нашега срца, те ако је ожалошћено теши га, а ако је разјарено успокојава га и испуњава вечном радошћу, раја који узноси наше мисли на златосјајна и блистава леђа божанске голубице, и њеним пресјајним крилима нас узводи ка јединородном Сину и наследнику градинара умственога винограда,а преко Њега нас Оцу светлости приводи. Али немојмо куцати невољно, него са жељом и усрдно; и немојмо се озлоједити куцајући: јер тако ће нам бити отворено. Ако прочитамо једанпут и двапут, и не разумевамо оно што смо прочитали, не треба да се озловољимо, него истрајмо, разабирајмо, питајмо: Питај оца својега, вели Писмо, и он ће ти јавити, старије своје и казаће ти, јер није у свакога знање. Црпимо из врела рајскога врта непресушне и пречисте воде које теку у живот вечни, уживајмо у њима, и то ненасито уживајмо: јер оне неисцрпну благодат имају. Ако, пак, и од оних који су изван Цркве можемо задобити нешто корисно, то није забрањено. Будимо вешти мењачи новца сабирајући право и чисто злато, а избегавајући патворено. Примимо, дакле, оне речи које су најбоље, а смешна божанства и стране нам митове бацимо псима: јер ћемо се тим речима оснажити против њих." http://www.svetosavl...Damaskin90.htm

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...