Jump to content
Жељко

Хуманитарна организација Четника стигла у Севастопољ!

Оцени ову тему

Recommended Posts

Српски четници као добровољци стигли у Севастопољ!

СЕВАСТОПОЉ – Добровољци из Србије који желе да помогну народу у Криму да се одбране стигли су у град Севастопољ, а реч је о Четничком покрету, како пише украјински портал Глагол.

cetnici-ravnogorci-450x337.jpg

“Мы представляем организацию “Движение четников”

Ми представљамо Четнички покрет и нас можете упоредити са козацима у Русији. Наш циљ је да у име српског народа дамо подршку руском народу. У овом тренутку је овде све исто као пре у Србији. Запад и Европа финансирају опозицију и они говоре да хоће у Европу, а све је то лаж.“ – рекао је вођа овог покрета Милутин Малишић, наводи се на украјинском порталу. Како Правда сазнаје реч је о команданту Четничке Гарде „Вукови“, Милутину Малишићу. „Нас су позвали козаци и ми смо се одазвали. За време ратова у бившој Југославији, постојао је велики број руских добровољаца који су се борили на српској страни и као браћа нам помогли. Наша је дужност да будемо овде.“ – рекао је Малишић. „Ми много волимо Русију!“ – додао је овај четнички командант.

Извор: Правда

В Севастополь приехали добровольцы из Сербии

Сербы будут нести службу на одном из блок-постов на въезде в город

5 марта, 13:56
printer.png
unnamed-61.jpg

прошедшая накануне в Сербии акция

Несколько добровольцев из Сербии приехали в город Севастополь, чтобы помочь местным отрядам самообороны и казакам обеспечить порядок на блок-постах вокруг города. Об этом было заявлено на пресс-конференции в Севастополе, в которой приняли участие приехавшие сербы.

“Мы представляем организацию “Движение четников”, их можно сравнить в казаками в России. Наша цель – оказать поддержку от имени сербского народа русскому народу. Сейчас у вас такой же момент, как был в Сербии. Запад и Евросоюз дают деньги оппозиции и рассказывают, как хорошо жить в Европе, однако это ложь”, – сказал лидер приехавших Милутин Малишич.

Всего в Севастополь прибыли пять сербов. По их словам, они участвовали в боевых действиях в Косово в 1999 году в составе ополченцев. “Мы приехали по приглашению казаков. Во время гражданской войны в Югославии множество русских добровольцев приезжали поддержать сербский народ. Мы народ маленький и не можем прислать большое количество людей, но у нас большая любовь к русскому народу”, – сказал Малишич. По словам казаков, сербы будут нести службу на одном из блок-постов на въезде в город.

ИТАР-ТАСС

Источник — интернет-издание «Глагол»: http://glagol.in.ua/2014/03/05/v-sevastopol-priehali-dobrovoltsyi-iz-serbii/#ixzz2v6KAMHfL

Свака част овим људима, који својим подвигом осветљавају образ целом Српском народу.

"Док је СРБА и Србије биће, још рађају мајке ОБИЛИЋЕ."

vec postoji par tema o situaciji tamo...

i sta sad ce da ubijaju pravoslavne Ukrajince? 

prvim put cujem da humanitarne org. idu na ratiste u svojstvu vojske..

Цео дан тражим, има ли негде податка колико је добровољаца отишло тамо?

"Всего в Севастополь прибыли пять сербов" - овде пише да је укупно 5 Срба стигло у Севастопољ.

i sta sad ce da ubijaju pravoslavne Ukrajince?

По словам казаков, сербы будут нести службу на одном из блок-постов на въезде в город.

Овде пише: "По речима козака, Срби ће бити распоређени на једном од пунктова на улазу у град."

А ја колико знам, они су тамо отишли ради саосећања и заштите православних Руса.

А ти "православни Украјинци" које помињеш су православни Украјинци колико су и Наташа Кандић, Соња Бисерко, Чеда Јовановић, Ненад Чанак итд., православни Срби.

Овде пише: "По речима козака, Срби ће бити распоређени на једном од пунктова на улазу у град."

А ја колико знам, они су тамо отишли ради саосећања и заштите православних Руса.

А ти "православни Украјинци" које помињеш су православни Украјинци колико су и Наташа Кандић, Соња Бисерко, Чеда Јовановић, Ненад Чанак итд., православни Срби.

Dok je vas pravih, nema šta da brinemo...

Оваквих ствари ће бити све више и то је добра ствар, солидарисати се са братским народом којег фашисти гуше и муче.

Могу да кажем да бих и сам отишао да подржим браћу Русе само нисам у никаквој патриотској организацији пошто живим у Хрватској.

Када би се лепо организовало путовање са провереном екипом зашто да не, отићи, искуство је сигурно позитивно, нема ту ништа лоше, мало проборавити, научити језик, а можда ови наши момци нађу и жену којој неће тешко пасти рађати децу.

Свако добро браћо Четници!          Осветлајте образ на свим пољима!

Па ако су отишли тамо не мора нужно да буде због пушкарања ... јер реално од сукоба са Русима нема ништа,нити од стране Украјине нити ЕУ,САД-а и тд ...ја мсм да у ближој будућности неће бити већих сукоба,али ће једном и то доћи на ред вјерујте ми ...

Украјинци су огрмоном већином православни као и Руси.а не знам како то човек може мерити да ли је неко верник и какав је

Украјинци су огрмоном већином православни као и Руси.а не знам како то човек може мерити да ли је неко верник и какав је

Врло једноставно по речима Господњим: "По делима њиховим познаћете их."

Први пут чујем да четници имају хуманитарну организацију. Е Боже, свашта под капом небеском.  :D

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...