Jump to content

Забавниче! Срећан ти рођендан.

Оцени ову тему

Препоручена порука

На данашњи дан, 28. фебруара 1939. године, изашао је први број "Политикиног забавника".

Politikin_Zabavnik_Logo.png

Многи од нас су своја прва слова прочитали на његовим страницама. Одрастали уз њега. Ја то још увек чиним...

Забавниче! Срећан ти трећи фртаљ века и да нам трајеш још дуго лета!

Подели на овим сајтовима

Definitivno najboljii casopis!!! cale je citao takođe, ja sam nastavio :D imam oko 1000 i nešto brojeva ne znam više gde cu sa njima xD

Подели на овим сајтовима

БEOГРAД - Политикин "Забавник" данас jе у присуству броjних званица у Aтриjуму Народног музеjа свечано прославио 75. рођендан.

Генерални директор "Политике а. д." и вишедецениjски главни и одговорни уредник овог недељника Зефирино Граси показао jе како jе изгледао први "Забавник" и рекао jе да jе ово ретка прилика када су заjедно сви коjи раде у том издању.

Oсим паузе од 1941. до 1952. године Забавник jе излазио без прекида.
Наjстариjе две рубрике овог недељника су "Веровали или не" и "Jесте ли већ чули да" коjе од почетка излазе неизмењено, док jе наjмлађи сегмент "Са забавником у свет" коjи jе настао пре неколико година.

Наjвећи печат оставио jе Владимир Булатовић Виб, главни и одговорни уредник од 1984. до 1987. године.

Године 1979. установљена jе и награда "Политикиног Забавника" за наjбоље књижевно дело за младе, коjа се додељуjе jедном годишње.

link

:)

Подели на овим сајтовима

Дакле(м)!

Колику је улогу "Забавник" одиграо у вашем одрастању...

У одрастању никакву јер још увек нисам одрастао мада имам 25 година, а никад и нећу.  :kriminalac:

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...