Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Guest Светлана

Предавања епископа Атанасија Јевтића

Оцени ову тему

Recommended Posts

Jedan decak je pokusavao da oponasa svetoj Jovana Sangajskog ,a roditelji mu nisu dali a on je i dalje to radio,tvrdo postio ,spavao na podu itd...

Kad je sveti Jovan to cuo,uzeo je kobasicu i terao ga da je pojede,mali mu kaze nemoj vladiko post je a njmu vladika jedi kad ti kazem!

Dakle poslusnost pre svega,sta vredi isposnicki zivot bez poslusnosti!

Свети Јован Шангајски и епископ +Атанасије су као небо и земља различити. Свети Јован је себе унижавао и смиривао до краја свог земаљског живота, владика +Атанасије својим осионим понашањем ради управо супротно. Тако да ни ова прича о кобасици у контексту владикиних речи о једењу меса не стоји. А не стоји ни његово поређење са једним светитељем Цркве Христове. А после неком другом потурајте идолатрију.  ;)

И још једном за брата Чавеза. О.Симеон нема никакве везе са форумом Ихтус. Нити је учествовао у његовом оснивању, нити га финансијски подржава. И хвала Богу да је тако. Тако да ни евентуално, од многих овде прижељкивано, гашење Ихтус форума не би имало никакве везе са њим.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Jedan decak je pokusavao da oponasa svetoj Jovana Sangajskog ,a roditelji mu nisu dali a on je i dalje to radio,tvrdo postio ,spavao na podu itd...

Kad je sveti Jovan to cuo,uzeo je kobasicu i terao ga da je pojede,mali mu kaze nemoj vladiko post je a njmu vladika jedi kad ti kazem!

Dakle poslusnost pre svega,sta vredi isposnicki zivot bez poslusnosti!

Свети Јован Шангајски и епископ +Атанасије су као небо и земља различити. Свети Јован је себе унижавао и смиривао до краја свог земаљског живота, владика +Атанасије својим осионим понашањем ради управо супротно. Тако да ни ова прича о кобасици у контексту владикиних речи о једењу меса не стоји. А не стоји ни његово поређење са једним светитељем Цркве Христове. А после неком другом потурајте идолатрију.  1405_love

И још једном за брата Чавеза. О.Симеон нема никакве везе са форумом Ихтус. Нити је учествовао у његовом оснивању, нити га финансијски подржава. И хвала Богу да је тако. Тако да ни евентуално, од многих овде прижељкивано, гашење Ихтус форума не би имало никакве везе са њим.

Covece nemoj lupetati, kakvo crno osiono ponasanje? Ako je ponekad i grub i ako plane to je uvek iz pedagoskih razloga, a otac Atanasije je zaista fenomenalan pedagog a da i ne govorimo o tome kakav je duhovnik. Samo sto ljudi koji su duhovna ceda vladike Atanasija uglavnom u mnogo manjem broju bleje po internetu nego sto to cine stetocine pseudo-revniteljske koje razaraju Telo Hristovo. "Po delima cete ih poznati". Pogledaj ep. Zahumsko Hercegovacku, pogledaj koliko ima vernog naroda u odnosu na druge eparhije, a onda pogledaj od kad je to tako.

A da ne pricamo o neverovatnoj kolicini bogoslovskog stiva ciji je vladika autor, i ogromne misionarske vrednosti koje ovo ima. Ja ne znam da li su ljudi svesni da Srbija trenutno ima verovatno najjaceg patrologa na svetu kao i ko je to? Itd. itsl. To sa jedne strane a sa druge "zamisli, podviknuo je na hor u crkvi". O tempora o mores! I patrijarh Pavle je znao da podvikne (i to daleko vise od Tase) na pojce, pa sta? Kad mu je odgovorio jednom pojac "ali vase preosvestenstvo, svaka ptica peva svojim glasom" Paja mu je rekao "da dete, ali to je u sumi, a ovo je Crkva".

Ponekad pomislim, Boze me oprosti, "steta sto vl. Artemije nije zaista izazvao 'raskol' bar bi se cela psevdo-hriscanska ekipa nasla na jednom mestu". Ne daj Boze. I sacuvaj i pomiluj i iskoreni u nama zavist i mrznju.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

...................I patrijarh Pavle je znao da podvikne (i to daleko vise od Tase) na pojce, pa sta? Kad mu je odgovorio jednom pojac "ali vase preosvestenstvo, svaka ptica peva svojim glasom" Paja mu je rekao "da dete, ali to je u sumi, a ovo je Crkva".

.............

0510_music :cheesy2: :cheesy2: :cheesy2:

0442_feel 0442_feel 0442_feel

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Posto sam kao srednjoskolka imala prilike dosta puta da boravim u prisustvu vladike Atansaija, volela bih da kazem par reci koje ce nadam se pomoci da se malo bolje razumemo.

Naime, vladiku Atansija pamtim kao coveka koji je insistirao na sustini, ucio nas da mislimo svojom glavom, da budemo mudri, osvesteni a ne kako je voleo da kaze "mutavi" , roboti. Ucio nas je da budemo licnosti!

Ako mene pitate, ovo je nesto najlepse i najmudrije sto sam naucila mada je naravno bilo i dosta drugih lepih znanja koje je delio s nama iz svog velikog i bogatog monaskog i zivotnog iskustva.

Sto se tice tih kako ih nazivate "vaspitnih metoda" mogu vam reci da to jeste karakteristicno za njega i zaista to sto je radio, ako citate iz medija ili tumaceno od trecih lica, izgleda sablaznjivo ali opet vam kazem iz licnog iskustva da je to imalo neko dublje znacenje i poentu.

Secam se tako jednom da je pozvao decu prema kojima je inace narocito bio pazljiv (bila sam i u Grckoj gde je vladika odveo decu koja su izgubila roditelje u ratu na odmor u manastir Sv.Lidija na moru) da im da bombone. Deca su naravno pojurila da uzmu bombone, a on ih je onda poceo polevati vodom uceci ih da tako rade Amerikanci u smislu da te prvo namame a onda te poliju vodom i uceci ih da straze nad sobom i da uvek budu budni da ne bi upali u zamku zbog svojih slabosti. Zamislite kako lepo i korisno znanje za sve generacije!!!

Vidite sad, kad bi mi neko rekao ili ako bih procitala npr. da ima neki vladika koji je decicu koja su dosla u crkvu polevao vodom pomislila bih "Boze kakav je to covek"

Medjutim, ako se udubite samo malo u celu stvar brzo cete videti koliko je lepote i ljubavi ispod ovog naizgled cudnog "vaspitnog metoda".

Nadam se da ce vam iskustvo i razmisljanje koje sam podelila sa vama bar malo pomoci da pokusamo da razumemo razliku izmedju sustine i forme i da ne zakljucujemo bas suvise brzo jer mozemo otici u krivom pravcu i to "iz najbolje namere"

Zato....Strazimo i budimo mudri...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Draga Florenntina  0409_feel hvala ti sto si poselila svoje licno oskustvo sa nama, ja ipak ne mogu da shvatim zasto vladiku sada optuzuju..pokazao je on svoje pravo lice za vreme rata u Bosni...Ne znam da li ste imali prilike da vidite sve njegove govore, srce zaigra...

A sto se tice manastirskog zivota, najvaznije i jeste poslusnost sa smirenjem...

Svi mi sicani i gresni ljudi nalazimo pravo u sebi da o nekom sudimo...setimo se samo da smo svi deca Bozija i da se sve desava sa Bozijim dopustenjem...

Pokajmo se i spasicemo se!!!!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Posto sam kao srednjoskolka imala prilike dosta puta da boravim u prisustvu vladike Atansaija, volela bih da kazem par reci koje ce nadam se pomoci da se malo bolje razumemo.

Naime, vladiku Atansija pamtim kao coveka koji je insistirao na sustini, ucio nas da mislimo svojom glavom, da budemo mudri, osvesteni a ne kako je voleo da kaze "mutavi" , roboti. Ucio nas je da budemo licnosti!

Ako mene pitate, ovo je nesto najlepse i najmudrije sto sam naucila mada je naravno bilo i dosta drugih lepih znanja koje je delio s nama iz svog velikog i bogatog monaskog i zivotnog iskustva.

Sto se tice tih kako ih nazivate "vaspitnih metoda" mogu vam reci da to jeste karakteristicno za njega i zaista to sto je radio, ako citate iz medija ili tumaceno od trecih lica, izgleda sablaznjivo ali opet vam kazem iz licnog iskustva da je to imalo neko dublje znacenje i poentu.

Secam se tako jednom da je pozvao decu prema kojima je inace narocito bio pazljiv (bila sam i u Grckoj gde je vladika odveo decu koja su izgubila roditelje u ratu na odmor u manastir Sv.Lidija na moru) da im da bombone. Deca su naravno pojurila da uzmu bombone, a on ih je onda poceo polevati vodom uceci ih da tako rade Amerikanci u smislu da te prvo namame a onda te poliju vodom i uceci ih da straze nad sobom i da uvek budu budni da ne bi upali u zamku zbog svojih slabosti. Zamislite kako lepo i korisno znanje za sve generacije!!!

Vidite sad, kad bi mi neko rekao ili ako bih procitala npr. da ima neki vladika koji je decicu koja su dosla u crkvu polevao vodom pomislila bih "Boze kakav je to covek"

Medjutim, ako se udubite samo malo u celu stvar brzo cete videti koliko je lepote i ljubavi ispod ovog naizgled cudnog "vaspitnog metoda".

Nadam se da ce vam iskustvo i razmisljanje koje sam podelila sa vama bar malo pomoci da pokusamo da razumemo razliku izmedju sustine i forme i da ne zakljucujemo bas suvise brzo jer mozemo otici u krivom pravcu i to "iz najbolje namere"

Zato....Strazimo i budimo mudri...

klapklap  klapklap  klapklap

Управо тако, уштедела си ми време, енергију и речи. За оне који све воле да генерализују, посматрају црно-бело, не задирући духовним очима кроз телесне препреке, увек ће постојати јефтина саблазан да се не само о владику Атанасија, него свима сличног кова, тако односе као да су они сами, попут владике, осиони, надмени, неморални, или какви све већ не...

Убиће нас не само незнање, него и крутост и истрајност у том незнању...

Виде људи последице али не виде намере, ту је проблем...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Osoba koja ne jede meso,moze da zamisli kako bi joj bilo da ga neko nagovara ili tera da jede meso. 0110_hahaha

Kao vegetarijanac to mogu potvrditi. 0110_hahaha

Ne znam kako bi regovala da mi bilo ko polije djete vodom ili kao mala da me je neko polivao.  ne_shvata

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Osoba koja ne jede meso,moze da zamisli kako bi joj bilo da ga neko nagovara ili tera da jede meso. klapklap

Kao vegetarijanac to mogu potvrditi. klapklap

Ne znam kako bi regovala da mi bilo ko polije djete vodom ili kao mala da me je neko polivao.  :drugarstvo:

Бити вегетаријанац није нимало православно,то јест сасвим је противно православној вери.

По канонима вегетаријанци се искључују из Цркве.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

The steam of meat darkens the light of the spirit. One can hardly have virtue if one enjoys meat meals and feasts.

- St.Basil the Great

:drugarstvo:

Ово нема никакве везе са вегетаријанством. Ниједан светитељ Цркве Христове није био вегетаријанац,јер да јесте не би био светитељ,већ би одавно био искључен из Цркве. Подвижништво и неједење меса нема никакве везе са вегетеријанским "гнушањем" и избегавањем животињског меса и хране животињског порекла.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Искључити из цркве вегетаријанца, а други кажу да не треба искључити педере?! Па докле смо то дошли? Какве везе има што неко не жели да једе месо, ово је стварно мени несхватљиво.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...