Jump to content

Ruski istoričar tvrdi da je Anastasija Romanov preživela streljanje

Оцени ову тему

Препоручена порука

Moguće je da je najmlađa ćerka poslednjeg ruskog cara Nikolaja II Anastasija Nikolajevna preživela streljanje 1918. godine i da je u 83. godini umrla u Sjedinjenim Američkim Državama, objavio je vodeći ruski istoričar, član Ruske akadenije nauka, Venjamin Aleksejev.

439648_grandduchessanastasianikolaevnawi

Ukoliko je to tačno, careva ćerka je po izlasku iz Rusije imala dva imena, Anastasija Čajkovskaja i Ana Aderson, a u Americi je bila poznata pod nadimkiom Manahan, napisao je Aleksejev u studiji "Ko ste vi, gospođo Čajkovskaja?".

Studija, sa zbirkom pisama, fotografija i izjavama svedoka, predata je u štampu izdavačkoj kući Basko iz Jekaterinburga, a očekuje se da će biti objavljena u martu, rekao je Aleksejev za Itar tass.

Njegova knjiga zasnovana je na dokumentima Ruskog državnog arhiva, a prvi put će biti objavljna svedočenja najbližih prijatelja porodice Romanov, svedočenja lekara koji su lečili ženu i zaključili da je "ne samo veoma moguće, nego
i vrlo verovatno, da je pacijentkinja Velika vojvotkinja".

Kao naučnik, ja nisam mogao da napišem ni da su je streljali boljševici, ni da je preživela, već će to čitaoci morati sami da odluče, rekao je Aleksejev.

Na osnovu arhivskih dokumenta koji su pronađeni, kao i ruskih i stranih dokaza koje sam dobio od 1991. godine, kao naučnik imam razlog da verujem da sudbina carske porodice ipak nije izvesna u meri u kojoj se to verovalo u prethodnih skoro sto godina, dodao je Aleksejev.

izvor

Подели на овим сајтовима

• Одговори 43
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

hm.. da li to znaci da ce stvarno doci ruski Car?! 

'oće, evo ga Putin, čovek se ustoličio, neki sveštenici ga ljube u ruku :D

Inače, ovaj Aleksejev je rešio čovek da uzme malko para pod stare dane; šta ćeš, istorija nije lukrativan bizMis :)

Подели на овим сајтовима

Rusi vole da imaju Velikog Vođu, Broja Jedan, da gaje kult ličnosti, tako da je praktično svaki "uspešan" predsednik" kod njih "kalif namesto kalifa". Ma šta Rusi, ljudi vole velikog vođu sa čijom moći svako može da se poistoveti i zaboravi na to u kakvom se bezveznom položaju nalazi.

A najbolji recept za propast jedne grupe (da ne kažem i države, carstva, kraljevine) je kada vođa ne uzima u obzir da je samo smrtan čovek i ne nalazi za shodno da odredi adekvatnog naslednika...

Подели на овим сајтовима

'oće, evo ga Putin, čovek se ustoličio, neki sveštenici ga ljube u ruku :D

Inače, ovaj Aleksejev je rešio čovek da uzme malko para pod stare dane; šta ćeš, istorija nije lukrativan bizMis :)

Hehehhehe, pa to sa Anstazijom se provlaci vec sto godina kroz razne medije.

Ima i neki holivudski film na tu temu.

Vole ljudi (i ne samo Rusi) te pricice koje veze s mozgom nemaju.

Подели на овим сајтовима

Nijedno krilo Ruske crkve nije priznavalo dotičnu, kao veliku kneginju.

Na ikoni se nalaze sve ćerke, a DNA analizom je utvrđeno da su među moštima stradalnika, i mošti velike kneginje Anastasije. 

Ne znam kako istoričar može protiv DNA.

Подели на овим сајтовима

Руски Цар ће доћи свиђало се то некоме или не!

Ja sam odusevljena :)

Danas, osim onog dosadnog japanskog, careva vise i nema.

Barem ne ovako odlucnih i razumnih, pametnih kao sto je bio poslednji ruski Car.

Подели на овим сајтовима

Што сте се ускомешали одмах, имаћете времена да избегнете на запад ви којима Руски Цар не одговара неће он тако брзо...

Межете рецимо у Украјину се склонити или С.А.Д јер мрзитељима Православља, Бога и Отаџбине тада неће бити места у Србији!

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...