Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Ромејац

Бугарска: Епископ смењен због оргија

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ау,овакав сценарио нема ни у филмовима Мариа Салиерија... joooj

Шалу на страну, мени вести ове врсте , делују депримиријаће,мучне... нисам у фазону осуђивања и спаљивања грешника на ломачи,али ако  нам епископи и монахиње оргијају,нису ли то ти последњи дани?

Зосима мани се тих последњих дана. То је што је. 

Постоје цркве у којима је акценат при проповедању на доласку антихриста и последњим временима, бежању у планине...

А ти исти који о томе причају и њихова деца завршавају факултете, уче језике... и стално се питам шта ће им то када треба бежати у планине са својим извором воде и тако даље.

Што се мене тиче одреаговано је на прави начин. 

Лепо су га склонили без одуговлачења. Чак и ако није тачно биће мученик. Уосталом сви знамо да постоји покајање.

Један монах поучно рече вас обичне вернике јуре полицајци, а нас специјалци. Што ће рећи свако од нас може пасти. Наше је да се чувамо и трудимо да до тога не дође. Али, ако ипак пропаднемо важно је да не клонемо духом него да копамо свим силама да се вратимо у равнотежу.

СОФИЈА – Епископ Бугарске православне цркве је смењен због тога што се на Интернету појавио видео снимак на коме се види како он оргија са четири жене.

Епископ Борис, који је био поглавар другог манастира по величини у Бугарској, Бачково, смењен је пошто је проглашен кривим за акте „недостојне његовог положаја”, наведено је у саопштењу Светог синода које преноси АФП.

Ово је најновији скандал који је потресао цркву којој припада 80 одсто Бугара.

У јануару 2012. године, када су отворене владине архиве, откривено је да су 11 чланова Светог синода били агенти или колаборационисти бившег комунистичког режима.

Један од њих је контроверзни епископ Кирил. Он је био познат по томе што је возио луксузни амерички атуомобил по својој епископији Варни на обали мора. Његово тело је пронађено на једној црноморској плажи прошлог лета, али је касније искључена могућност убиства.

Извор

Kad pogledaš, i oni su samo..ljudi. Ja sam dugo, kao nekada mala, sve dok nisam odrasla i poodrasla, mislila, da su svestenici, ljudi, nepogresivi. Ne znam. Delovali su mi nekako, kao otelotvorenje Bozije milosti, ljudi na koje trebamo po svemu da se ugledamo. I oni su samo ljudi. Kao i mi obican, ne svetovni svet, da kažem. Ljudi od zelja, krvi i mesa. Gresnih misli i nedostojnih dela. S tom razlikom, da on ima puno vecu odgovornost. Verovatno je to uvek tako, sto ti je vise dato, veca je i odgovorbost. Jer ti ako prevaris zenu, napustis je, ili lupam supruga supruga, ko ce znati..komsiluk, tvoja zena i ti, i Vas ispovednik. A ako on zglajza, ko ce znati? Znace svi.

:)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...