Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Guest Alefshin

Како спознати своје грехе и борити се против њих?

Mnogo je grehova mojih  

60 члановâ је гласало

1. 1. Koje grehe najviše činite?

• gordost
      36
    • srebroljublje
      12
    • blud
      30
    • zavist
      17
    • neumerenost u jelu i piću
      20
    • gnev
      31
    • lenjost
      48

Recommended Posts

molim drage naše hrišćane koji su se uspavali pa nisu videli glasanje da to učine,ovo je ozbiljna rasprava,pošto je glasanje tajno ne ustručavajte se i zaokružite ponudjene odgovore,ne sve,samo one koje najviše činite.Hvala unapred.   .hvala.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ako protičate moj status ispod slike gokua videćete moj stav po pitanju greha, ali da pdgovorim šta je od ovoga najzastupljenije kod mene:

Ljenost, lenjost, lenjost, lenjost, lenjost, lenjostpa opet ljenjost, pa onda bih bludničio ali sam lenj da to uradim, pa onda ide (gues what?) lenjost

gordost: Ne

srebljoljublje: mislim ono svi mi manje ili više volimo pare i volimo da ih imamo

blud: meh, tu i tamo

zavist: NE

neumerenost u jelu i piću; LOL ja bih najradije kao biljka da mogu fotosinteza rule. ISkreno smatram jelo neophodno ali gubljenje vremena

gnev: NE

lenjost: Ako ste čitali od početka shvatićete

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

kod tebe sve počinje i završava se lenjošću,ali koliko vidim tekst ti je podugačak,  ipak nisi toliko lenj koliko misliš  :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

I još nešto sam primetio, bila je priča zašto ubistvo i samoubistvo nisu navedeni. Ja ovako kada pogledam razlika između ovih 7 grehova i ubistva i samoubistva je to što su ovo ljudske osobine, dok su ubistvo i samoubistvo radnje koje čovek izvršava. Ovo je nešto što leži u spihi i navodi te na to da grešiš još više.  Recimo iz zavisti lako može dođe do ubistva, tok obrnuto ne može. Nema greha na koji srebroljublje ne može da natera čoveka da uradi, ako je ovaj baš zaglibio u njemu itd. Mislim da shvatate poentu.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@@Odahviing,

Ма бићеш ти одличан вијерник :);)

Nije mi ovo vera pomogla da shvatim nego logika, uzmeš na jednu stranu staviš 7 grehova na drugu ubistvo i samoubistvo i onda razmisliš po čemu se razlikuju itd. Ondako iskreno ovoga sam se setio dok sam sedeo na WC šolji, to i kada, nema boljeg mesta za razmišljanje :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Nije mi ovo vera pomogla da shvatim nego logika, uzmeš na jednu stranu staviš 7 grehova na drugu ubistvo i samoubistvo i onda razmisliš po čemu se razlikuju itd. Ondako iskreno ovoga sam se setio dok sam sedeo na WC šolji, to i kada, nema boljeg mesta za razmišljanje :D

Pa nije ti pomogla vera, al' svejedno se vidi da imas stima za religiju. :D
A WC solja je odlicno mesto za razmisljanje, meni su tu dolazile neke super ideje. gringrin.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Nije mi ovo vera pomogla da shvatim nego logika, uzmeš na jednu stranu staviš 7 grehova na drugu ubistvo i samoubistvo i onda razmisliš po čemu se razlikuju itd.

Наравно да је логика! И вијерници се користе логиком ;):) Шта сам ја уствари хтјела да кажем кад сам рекла да ћеш ти бити супер вијерник јесте то да ти, као атеиста, уопште размишљаш о гријеху као таквом! Да, си размишљао о лењости као о гријеху а не као тек пукој човјековој особини! :) :) :) 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@@Биљана,

Наши атеисти су полупечени. :10900: :10900: :10900:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ondako iskreno ovoga sam se setio dok sam sedeo na WC šolji, to i kada, nema boljeg mesta za razmišljanje :D

a ko te je pokrenuo da razmišljaš o tome? Moje glasanje,ja sam pokrenula celu priču,ti si je pročitao i upotrebio um.   :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@@Биљана,

Наши атеисти су полупечени. :10900: :10900: :10900:

Хахахахахахахахахахахахахахахаххахах, генијално.

Е стварно, пошто нас многи ( не овде на форуму али сам се уверио уживо) називају секташима, глупердама и тд.  , треба заиста да се понашамо као секташи са ,,жабом у млакој води,, .

Ваљда ће тако и они приступити нашој ,,секти,,. :)

Шалим се наравно, али све у свему, кад би атеисти знали која је лепота веровања и лепота православља, и лепота постојања Његовог Царства Небеског, мислим да би сами приступили без тренутка мудровања.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

bolje da je pitanje bilo koje grehe najmanje cinimo.

(to lenjost iz mene progovara :) manje imam da nabrajam)

ja sam temeljna osoba i cinim sve po spisku

a i ubistvo i samoubistvo mi se motaju po glavi s vremena na vreme  0405_feel

jedino ne zavidim nikome,a to verovatno iz gordosti 0311_womens 

hvala na ispovesti, razresnu molitvu molim.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...