Jump to content

Милост Божија, људска милост и милостиња

Оцени ову тему

Guest ага пије млеко

Препоручена порука

само да подсетим да имамо збирну тему ....   Милост Божија, људска милост и милостиња ( о милостињи, милосрђу....)

Подели на овим сајтовима

Jesmo li zaista postali slepi i gluvi za potrebe ljudi oko nas, i nasih bliznjih? Sveti Tihon Zadonski kaze: Kako ces sa ostalima u crkvi izgovarati Podaj Gospode! kada sam siromasnima nista ne dajes a mozes dati?

Odgledajte ovaj video klip sa decakom koji se smrzava na ulicama Njujorka i zapitajmo se ko bi smo bili mi u moru ovih ljudi? 

Подели на овим сајтовима

Људи у великим градовима су огуглали на те ствари. Кад дете проси на улици зна се да га је неко ту поставио, нажалост. Све што добије даће свом "господару". Признајем да не дајем милостињу деци, из принципа. Размишљам овако: ако нема потражње неће бити ни понуде, што ми више дајемо новца деци на улици више ће их експлоатисати безобзирни родитељи или модерни робовласници. То су случајеви за полицију и социјалну службу. Вероватно бих и ја био један од тих што су прошли поред тог дечака. Да будем бруталан до краја, онај бескућник је вероватно приметио камеру да снима шта се дешава па је зато дао јакну, мислио је да ће добити неку награду.

Да испричам шта се мени једном десило. У аутобусу, прохладан кишовит дан, мали Ром покисао, смрзава се, дрхти. Обучен у мајицу, панталонице и папуче. Поред њега седи његова баба, обучена нормално. Тек кад сам изашао пало ми је на памет да сам му могао дати моју јакну и било ми криво што нисам. Међутим, кад сам мало боље размислио схватио сам да је вероватно намерно пуштен да дрхти у бусу. Тужно је то све. :(

Подели на овим сајтовима

Slazem se, vecina prosjaka na ulici organizovano prose, dovezu ih kombijem i rasporede se na strateska mesta i posao moze da pocne. Kada vidim neko dete, ili nekog stvarno " ubogog" ne dajem im novac, vec im kupim nesto da jedu. E, onda se vidi ko je ko. Onaj ko nije u " prosjackoj mafiji" zahvali se iskreno, a ostali me pogledaju kao da sam im dala kamen... :stadaradim:

Sto se tica decka sa klipa, da mu je svako od njih dao bar po jedan komad odece, onoliko koliko je ko mogao, ( neko kapu, neko sal, neko rukavice, neko dzemper...) druga bi prica bila. 

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...

Znam da je bitna volja pomoći nekome.. iako nažalost postoje profesionalci koji zarađuju na tome.Prošle nedelje je poznanika jedna devojka na naša vrata.. skupljala je novac za malog Vasu pod imenom organizacije Humano Srce. Imala je papire od organizacije.. kao i priznanice o uplati priloga.. Rekla je da možemo pogledati na internetu stranicu organizacije Humano srce. Dali smo prilog.. poželeli Vasi sve najbolje. Ona se zahvalila u njegovo ime i otišla. Malo smo pogledali stranicu o toj organizaciji.. Ali nismo našli slučaj o Vasi. Pozvali smo telefonski da se informišemo i saznali.. da je sve bila prevara i da njihova organizacija ne skuplja po kućama.

Važno je da nas to ne spreči za ubuduće da pomažemo. Ipak je dobra volja ono što se broji. U buduće ćemo biti malo obazrivija da pomoć dodje u dobre ruke.

Подели на овим сајтовима

Znam da je bitna volja pomoći nekome.. iako nažalost postoje profesionalci koji zarađuju na tome.Prošle nedelje je poznanika jedna devojka na naša vrata.. skupljala je novac za malog Vasu pod imenom organizacije Humano Srce. Imala je papire od organizacije.. kao i priznanice o uplati priloga.. Rekla je da možemo pogledati na internetu stranicu organizacije Humano srce. Dali smo prilog.. poželeli Vasi sve najbolje. Ona se zahvalila u njegovo ime i otišla. Malo smo pogledali stranicu o toj organizaciji.. Ali nismo našli slučaj o Vasi. Pozvali smo telefonski da se informišemo i saznali.. da je sve bila prevara i da njihova organizacija ne skuplja po kućama.

Važno je da nas to ne spreči za ubuduće da pomažemo. Ipak je dobra volja ono što se broji. U buduće ćemo biti malo obazrivija da pomoć dodje u dobre ruke.

po slicnom principu radi "socijalna pomoc" u drzavi ;)

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...

Ova slepa mama je na ultrazvuku. Pogledajte pažljivo šta je lekar uradio za nju (VIDEO)

Ponekad mali gest puno znači. 

Slepi ljudi nažalost ne mogu da vide sve što se dešava oko njih. Oni na taj način propuštaju dosta. Ali većina njih uz pomoć ostalih čula uspeva da doživi puno toga, jer su im u tom slučaju ostala čula izoštrena. 

Tatiana je slepa mama i ona jedva čeka trenutak kada će osetiti svoju bebu u naručju. Nažalost ona ne može da vidi svoju bebu na ultrazvuku, iako je otišla na rutinski pregled. Ona neće moći da prati razvoj svoje bebe. Ali šta je ovaj lekar uradio za nju, nateraće vas da zaplačete.

http://likemag.com/sr/ova-slepa-mama-je-na-ultrazvuku-pogledajte-pazljivo-sta-je-lekar-uradio-za-nju

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...
”А Бог је кадар учинити да се свака благодат обилно излије на вас, да у свему свагда имате свега довољно и да вам преостане за свако добро дело.” (2. посланица Коринћанима 9, 8)

Читам причу о човеку који је одвео сина у ресторан и купио му највећу порцију укусне, квалитетне хране. Храна је тако дивно мирисала, па је отац узео виљушком једно парченце да би пробао. Његов син се сасвим узнемири и рече му; ”Тата, немој више узимати. Ова храна није твоја – ово је мој ручак.”

Отац је одмах имао 3 мисли на памети;

”Прво, моје дете је заборавило да сам ја тај који му је дао ручак. Ја сам га довео у ресторан, ја сам му наручио најбољи оброк, ја сам тај који је платио овај ручак. Ја сам тај који сам му све ово приуштио.”

”Друго, моје дете не схвата да могу да му одузмем овај ручак, ако бих то пожелео. Не схвата ни да бих, са друге стране, могао да му купим 50 оваквих ручкова, јер ја имам могућност да то учиним.”

”Треће, мени није било потребно парче његовог оброка. Ја без проблема могу да имам свој ручак. Ја могу себи да купим колико хоћу оваквих ручкова, само ако бих пожелео. Само желим да научим сина да буде несебичан и дарежљив.”

Ово су 3 лекције које и Бог жели да нас научи, да бисмо били милосрдни према другим људима. Бог првенствено жели да нас научи да је Он извор свега што имамо. Ви не бисте имали ништа – не бисте били ни живи – да није Божија воља да сте ту. Он је изволео да вас доведе у живот и да вам да на коришћење све то што имате.

Друго, Бог вам све то што имате може у тренутку одузети, а може у тренутку и дуплирати, јер је Он тај који има моћ.

Треће, Бога не интересује ваш новац. Он само жели да вас научи да будете несебични и милосрдни према другим људима. Он жели да развија вашу веру у Њега.

Шта се дешава када постајете млосрднија и дарежљивија особа? Свето Писмо нас поучава у 2. посланици Коринћанима 9, 8; ”А Бог је кадар учинити да се свака благодат обилно излије на вас, да у свему свагда имате свега довољно и да вам преостане за свако добро дело.”

Бог вас подучава да ако научите бити милосрдни и дарежљиви према другима, Он ће вам дати све што вам је потребно и више од тога, да бисте имали довољно да делите са другим људима.

Бог тражи оне који ће бити одговарајући проводници Његових благослова. Када нађе онога ко је спреман да каже; ”Господе, употреби ме да будем благослов другим људима”, онда Он отпочиње да сипа своје благослове кроз таквог човека.

Ако научимо бити милосрдни, Бог ће нас благословити више него што можемо и замислити.

720x340xHristos-Spasitelj-gospod3-720x34

http://svetatrojicaroterdam.com/%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8/

Подели на овим сајтовима

Postoji samo jedan problem sa ovom analogijom, a to je da dete uvek može da odbije da ide u restoran, a mi nismo mogli da odbijemo da se rodimo.

kako mislis da nesto sto ne postoji moze da izvrsi takvu radnju kao sto je izbor dal ce postojati, kakva ti to logika

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Dobro, ne može, ali nije nam data ni mogućnosti izlaska, nazad u nepostojanje.

To zato sto si deo tvorevine, a ako bi hteo u nepostojanje onda bi tvorevina bila raspracna na milijarde nacina postojanja odnosno kategorisana na 2: obozena tvorevina i neobozena. No, to nije moguce sa Hristom, jer je on ''obukao'' tvorevinu, kako mi to kazemo postao telo i uneo je u zajednicu sa Bogom. Dakle, cela tvorevina moze ili biti ili ne biti u zajednici sa Bogom, nikako u delovima, svakakvi drugi nacini postojanja nisu moguci koliko god neko u njoj tezio ka nistavilu. Doduse ima ''nade'' i za nihiliste, jer iako ce biti zivi telesno  nece postojati kao licnosti jer nece imati nikakvu licnu zajednicu sa Bogom. To ti izgleda kao kad si u kaficu i sedis za sankom a pored tebe bivsa devojka koju bas i ne gotivis. Znaci nema nikakvog kontakta, price, okrenuti jedno od drugog i smarate se. Ostavljen si sam sa svojim mislima i niko te ne dira. 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...