Jump to content

Милост Божија, људска милост и милостиња

Оцени ову тему

Guest ага пије млеко

Препоручена порука

• Гости
Guest ага пије млеко

Колико често дајемо милостињу (на улици или на неком другом месту) онима који нам то траже и онима којима је потребно?

0913_sport

Подели на овим сајтовима

• 4 months later...

Tu vec imam dilemu. U pocetku sam mislila da ne treba da raznim proscima na ulici, u autobusu...dajem novac. Onda sam pocela svima redom da dajem. A sada vidim da ima profesionalnih prosaca, jedna te ista lice se pojavljuju i traze i to samo novac, neki te jos i kritikuju kad im das manje nego sto oni ocekuju. Onda ih cujes ,recimo na groblju, koliko  je ko zaradio. Ima ih veoma neprijatnih i bezobraznih. Istinski bih volela da dam ljudima kojima je stvarno potrebna pomoc, a mislim da oni i ne prose. Stvarno sam u dilemi kako da prepoznam one kojima je to stvarno potrebno, i da ne cujem reci: "Bejah gladan , a vi me ne nahraniste..." Mnogo prosjaka ima danas na svakom cosku.Imam nekad zelju da im dam nesto od garderobe ili slicno, ali oni zele samo novac 

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Изузетно ми је тешко када не дам, а опет нервира ме кад неће храну него искључиво новац - а при том кажу дај ми пола марке да купим хљеба. Онда некад ми и жао, сигурно их малтлетира онај који их је натјерао да просе, па дам, мислим биће им бар мало лакше. Е онда посебна су прича они којима је мало колико им год даш, још мораш да се стидиш. Волим да удијелим свима по мало, него неком много, а неком ништа.Знам ја да је то професија, и да појединци гледају на то као на посао од којег како чујем неки и јако добро живе.Не волим кад ми одређују шта и колико да им дам, а ако не дам послије се поједох жива.

Подели на овим сајтовима

Мислим да је ово мало неприлична тема. Ако ко често даје, како да о томе говори, биће да се хвали, ако не даје опет како да говори биће да је срамота.

А ти кад чиниш милостињу, да не зна левица твоја шта чини десница твоја.

Тако да буде милостиња твоја тајна; и Отац твој који види тајно, платиће теби јавно. (Мт 6,3-4)

Подели на овим сајтовима

у три случаја не дајем: имам једну велику новчаницу која ми треба или кад ми тражи за цигарете/алкохол или кад ми џабалеску тражи у по ноћи испред клуба.

Подели на овим сајтовима

Dajem kada mogu i koliko mogu.

Želim da prepričam jednu priču Svetog Vladike Nikolaja Srpskog.

U jednom poznatom banjskom lječilistu boravio neki gospodin i uvijek je bio dobro raspoložen nasuprot mnogim nezadovoljnim i neraspoloženim pacijentima i gostima. Kada su ga pitali kako to da je uvijek tako  vedar i nasmijan on im je odgovorio: "Svako jutro prije nego što izađem iz svoga stana odvojim  jedan dio novca koji ću toga dana dati nekom prosijaku, ako takvog ne sretnem ja taj novac ostavim u crkvi. Eto tako ja svakoga dana platim ulaznicu u svijet vedrine i dobrog raspoloženja."  joooj

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...

Као и сваке недеље, на излазу из порте, циганчићи сачекују вернике и траже милостињу.

Не, да очекују, него траже. Извадим из џепа, у коме држах новац, али приметише и крупније новчанице,

од оне коју им дадох. И пратише ме тридесетак метара, уз обавезно помињање здравља, среће, и шарамантности,...

На крају ме гаћаше металним новчићем. 0442_feel

Подели на овим сајтовима

Не бој се да ћеш осиромашити када дајеш милостињу. Ко служи Богу и невољнима, тај неће никада осиромашити. "Рука дајушчаго не оскудјевает", вели Свето Писмо.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...