Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Данче*

Разноразна писанија

Оцени ову тему

Recommended Posts

МОДЕРАТОР

''Љубав је видети некога онаквог каквим га је Бог замислио, а родитељи га нису таквим учинили и заједно са њим победити смрт у Христу...''
-Марина Цветајева

969926_327155457411974_26463514_n.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Pokušaj, zamisli da ti je lepo i da sam ti potreban. Ako se dovoljno uživiš, biće gotovo istina. Meni je već lepo, potrebnija si mi od vazduha, večeras, uvek, napolju je ledeno, ničeg nema. Zagrli me jače, priveži me uz sebe i za ovo mesto...Tišine, Meša Selimović

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

Кажу да постоји негде место правог суда и пуне истине. Ту се сазнаје и објављује све што је међу људима било скривено и тајно, казује све што је остало прећутано и неречено, исправља све што је икад било наопако и криво, враћа све што је утајено или отето, досипа оном коме је закинуто, одасипа тамо где се пресипало. Ту се питање људског постојања право поставља и уколико то зависи од човека до краја решава. То је место где истина сја као сунце које не залази, где правда царује.
—Ах, па то је лепше од свих сниваних рајева и утопија!
Може ли бити да такво место заиста постоји? Ако постоји, може ли се знати где је и како се долази до њега?
—Може. Оно је међу нама, овде где сада стојимо.
— ?!?
— Да! Буди храбар, искрен и постојани човекољубив, разуман и праведан — и оно ће бити свуда где твоја нога ступи и твоја реч одјекне.

-Иво Андрић

999569_359637137497139_2133193940_n.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

РАДОЗНАЛА ПИТАЊА МАЈЦИ

Шта је најлепше на свету ?
Ти док спаваш.

Зашто ?
Зато што си ти једина моја истина о којој не размишљам и док те гледам како спаваш , знам , да је то једина слика на свету која осликава мир .... који ми треба да бих била срећна !

Шта је највеће на свету ?
Твоје око !!!
Што стане у њега .... не може се сместити ни у шта друго. Немој се никада бојати онога ,што можеш да видиш па, да идеш около .... полузатворених очију!

Шта је најслађе на свету ?
Сан !!... Ништа не може бити лепо, шарено и слатко ... као што ти то у сновима можеш да направиш. Немој никад заборавити да сањаш !"!"!"

Шта је најтеже на свету ?
Најтеже је кад чуваш нешто а не видиш да нигде нема онога што чуваш !!!

Шта је највећа превара ?
Највећа превара је кад ....двоје потуно разједињених људи седе за истим столом,ушушкани у истом стану ,исто презиме ,једу заједно и тако показују припадност једно - другом !? НАЈВЕЋА ПРЕВАРА је , када између двоје људи једино топао тањир супе ... буде једина топлота која постоји !!!!

Шта највише боли ?
УСАМЉЕНОСТ !!! Кад неко одлући да живи сам, да седи само према самом себи.У ту самоћу може сместити било шта и из себе може извући оно најбоље. Али ако живиш поред некога а осечаш се усамљено, то је самоћа... која блокира читав живот !!! Све што радиш .... проткано је том страшном нотом усамљености и грчевитом борбом да се из тога ишчупаш. Усамљеност поред некога ....најгора је самоћа...која може да се човеку деси .....

Плашиш ме, не помињеш љубав ?!
Постоји ли љубав ?
Постоји, наравно, зато ти ово и причам. Да би пронашла праву љубав ... мораш напустити сваку љубав - илузију јер .... она ће те само ћинити несрећном. Љубав постоји али ја о томе имам тако мало да ти кажем.
Пронађи је. Не могу томе да те научим. Немој ме то питати. Ја сам ти мајка и сигурно ћу увек мислити да те неко, ко је са тобом, не воли јер те не воли онако ... како ја мислим да те треба волети и онолико ... колико ја мислим да те треба волети.... !!!

Зашто ме нико не може волети као ти ?
Ни то не умем да ти објасним. Једног дана ћеш разумети. Кад будеш имала дете , видећеш да је то једина безусловна љубав на свету !!!...љубав сама по себи .... која не тражи, не пита, не налази оправдања, не моли и не условљава. То је највећа и најједноставнија љубав на свету !!!

Стварно ме плашиш !?!
Не треба да се плашиш. Само се чувај погрершних људи , погрешних љубави и немој да ти читав живот изгледа погрешно .... а и ти сама себи ... кад се погледаш у огледало !

Чега се највише треба чувати ?
Љ У Д И !!!!!!!!!!
БИЋЕ ПУНО ОНИХ , КОЈИ ЋЕ ТЕ ОПИПАВАТИ ...ДОК НЕ ВИДЕ ГДЕ СИ НАЈОСЕТЉИВИЈА А ОНДА ... НАПРАВИТИ ЈЕДАН , ХИРУШКИ ОШТАР РЕЗ ......И МИРНО ГЛЕДАТИ КАКО КРВАРИШ !...ПОЈЕДИНИ ЉУДИ ВИШЕ ВОЛЕ ДА РАЊАВАЈУ ДРУГЕ ....НЕГО ДА ЛЕЋЕ СВОЈЕ РАНЕ !!,,...МОГУ ДА ЖИВЕ САМО АКО ВИДЕ .... ДА ДРУГИ ПАТЕ...ВИШЕ НЕГО ОНИ ?!
>> ТОГА СЕ , ДЕТЕ МОЈЕ.... НАЈВИШЕ ЧУВАЈ >>

992790_352324018228451_755237234_n.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Sve što je stovoreno postoji u tebi, a sve što je u tebi postoji i u onom stvorenom. Nema nikakve granice između tebe i predmeta koji ti je sasvim blizu, kao što nema ni udaljenosti između tebe i vrlo udaljenog predmeta. Sve stvari, najmanje i najveće, najniže i najviše, prisutne su u tebi i jednako su važne. Jedan jedini atom sadrži sve elemente zemlje. Jedan jedini pokret duha sadrži sve zakone života. U jednoj jedinoj kapi vode nalazi se tajna beskrajnog okeana. Jedan jedini pojavni oblik tebe samog sadrži sve pojavne oblike života u celini.

Halill Džubran

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

Све је прелепо.

facenew22222222 Хвала сејо! :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

I sinoć sam te tražio

u mojim snovima...

Uzalud te tražio

u hodnicima prošlosti...

Dozivala te ranjena duša.

Nije te bilo...

Gde si se sakrila?

Nisi ti u prošlosti,

ti ne možeš tamo da se kriješ..

Ti si budućnost..

Moje sutra...- n.a.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

Нема малих ствари у животу и ко то игнорише, неће моћи да игнорише последице тога. Ако заборавиш колико је сваки тренутак важан, обезвређујеш и свој живот и поништаваш себе и своје постојање до саме сржи. Нема те велике судбине, нити случајности која ће преокренути све што се дешава у Универзуму у твоју корист... И уколико не "живиш", него ишчекујеш, постаћеш споредна улога, епизодиста у сопственом животу, и жалићеш чак и за пар пропуштених полуприлика, жалићеш за мањим него што заслужујеш.
-Ратко Петровић

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Jedno je sigurno, spaja nas isto nebo...
Svako od nas krije neki razlog za osmijeh i neku tugu...
Svako od nas ima neki san...
Svako od nas ima nekog koga voli...
To je ono sto nas spaja...
Snovi, ljubav, nadanja..-.Elmedina Muftić

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

Неке људе сусретнемо у тренутцима"када засијају"па их прецењујемо. А неке сретнемо у тренутцима"када погреше" па их подцењујемо, али Бог нас цени такве какви јесмо са манама и врлинама.Заиста смо некима чудни а некима чудесни! Ето, истог човека може се различито посматрати али Бог свакога од нас види у истини,( а не како ми сами себе видимо или пак како нас други виде) љуби нас и свакога на ту и такву безрезервну љубав позива! Та нико није толико од злата, да у њему не би било блата.И нико није толико од блата да у њему не би било злата! А ако не љубимо брата то је знак да нема у нама праве и спасоносне љубави Божије.Зато, о Боже, што је Твоје у нама нека расте и процвета,а што није нека се промени и преобрази.Чисто срце створи нама Боже и Дух постојан, обнови у нама!

1620651_446738395453679_1447422241_n.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

"Да ли љубав уопште постоји? Или је оно што се љубављу зове тек сан о њој?
Краткотрајна илузија? Да ли је љубав силовито, жудно стапање два тела и пропадање кроз бездан безумног ужитка, или време између: помама, грчевита нада да ће се све поновити. Непрестано дрхтаво исчекивање. Да ли је љубав одбацити свој сан и заволети све што је његово: мрачне ћошкове навика и ружну пустош душе? Одбацити своју слику о њему и волети га онаквог какав је? Да ли волети значи наћи оправдање за све? Ничега се не стидети,чак ни пред собом? Све је то љубав..."

"Женски родослов" - Љиљана Хабјановић-Ђуровић

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...