Jump to content

Рађање (из инцеста?)

Препоручена порука

Не бих сад улазио у смисленост поштовања сваког правописног правила, с обзиром да је језик жива ствар, да се стално мења и то темпом који и сама граматика покушава да прати али не успева увек (рецимо од последњег издања граматике није правилно писати св. Сава већ Св. Сава, тако ме рече другарица са филологије, например)... Затим, уме и да се деси да је тешко пронаћи правило за понеку језичку ситуацију јер једна граматка каже једно, а друга друго итд. Све у свему, мислим да је смисао граматике/правописа да нам омогући да се лакше споразумевамо, па је утолико и ваља поштовати, а све остале финесе и ситнице, поготово кад се прича необавезно, су неважне... Мислим, ово је чист спам, али занимљива ми тема око тог правописа. Убиће ме филолози.  :)))

Подели на овим сајтовима

Biblija je knjiga koja govori zaštoo je čovek nastao a nauka je ta koja objašnjava kako je čovek nastao.

О којој науци ти причаш? Сачувај ме Боже науке о настанку човека. 

Је л` ти прочиташ оно што напишеш пре него што пошаљеш?

Подели на овим сајтовима

Ima veze sa tim kako se stvari tumače, pošto si uzeo citat svetog damaskina i optužio ljude za jeres.

Uzeti citat jednog svetitelja ili njegovo mišljkenje o nečemu jednostavno nije način..

Не, најбољи је начин да све тумачиш како ти хоћеш и веру прилагодиш себи. То је твој начин.  

Подели на овим сајтовима

@@Midrash,

Многи су се превише везали за класични Велики прасак као првобитни почетак творевине. То је исто као што су некада веровали да је земља равна плоча или да је средиште космоса.

Еволуција читавог космоса јесте чињеница, али не мора да значи да се ради о првобитном почетку. Библијско стварање могло је бити пре класичног Великог праска, док тај класични Велики прасак коме бити последица Адамовог пада.

Подели на овим сајтовима

Kada se to nekome dešava svakodnevno onda nije u pitanju slučajnost nego neznanje.

Gnjavis i smaras bre covece.

Ne razlkujes greske u kuckanju od pravopisnih, a to vise govori o tvom neznanju nego

o coveku kome se omakne u kuckanju pogresno slovce.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...