Jump to content

Ekumenisticki susreti 2014

Оцени ову тему

Препоручена порука

:krstix:  Сад може и нека делегација код папе, да му се захвале на ''доброчинству''.  :butt-kisser:   ;)

I da poljube ruku papi, njega pravoslavci priznaju za prvog po časti. Franja je COOL kao što je bio Paja :)

Подели на овим сајтовима

• Одговори 317
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

I da poljube ruku papi, njega pravoslavci priznaju za prvog po časti. Franja je COOL kao što je bio Paja :)

Православци са ове планете не признају папу уопште, па ни за првог по части, а не знам како је тамо код вас на другим планетама.  :)

Да, Фрања је кул, као што је био Паја Патак, а онда су дошли Телетабиси, па Паја проп'о.

Подели на овим сајтовима

Православци са ове планете не признају папу уопште, па ни за првог по части, а не знам како је тамо код вас на другим планетама.  :)

Да, Фрања је кул, као што је био Паја Патак, а онда су дошли Телетабиси, па Паја проп'о.

Необавештен си као Коштуница ;)

Подели на овим сајтовима

Јок, напротив. Што се тиче информисаности, ако ћемо политичаре, ту сам као Шешељ, минимум. :2hf007n:  

Чега се паметан стиди...

Углавном, како то мислиш да православци са ове планете не признају папу уопште?

Да ниси ти старокалендарац или неки из катакомбе?

Подели на овим сајтовима

Чега се паметан стиди...

Углавном, како то мислиш да православци са ове планете не признају папу уопште?

Да ниси ти старокалендарац или неки из катакомбе?

1. То бих и ја могао да кажем за оно чиме се ти поносиш, ал' није лепо.

2. Православна Црква не познаје ни једну другу, осим једне саборне Апостолске Цркве, па према томе не признаје папу, јер не признаје ни његову цркву.

3. Не знам шта ти је то. Не разумем се ни у календаре ни у те катакомбе. 

Подели на овим сајтовима

1. То бих и ја могао да кажем за оно чиме се ти поносиш, ал' није лепо.

2. Православна Црква не познаје ни једну другу, осим једне саборне Апостолске Цркве, па према томе не признаје папу, јер не признаје ни његову цркву.

3. Не знам шта ти је то. Не разумем се ни у календаре ни у те катакомбе. 

Ја се поносим својом Православном вером.

Православна Црква признаје доста тога, неки појединци апсолутно негирају али они су и даље само појединци.

Знам да се не разумеш и није у реду да се као неко ко не разуме и не познаје материју постављаш као учитељ.

Подели на овим сајтовима

Ја поштујем припаднике друге вере па и папу , али више волим нашег патријарха . 

Са Католичком вером треба гајити добросусетске односе , али не више од тога .

Подели на овим сајтовима

Ја поштујем припаднике друге вере па и папу , али више волим нашег патријарха . 

Са Католичком вером треба гајити добросусетске односе , али не више од тога .

Наравно да поштујемо припаднике свих вера. Питање око тоге се и не поставља, него, члан форума, Калиник је изјавио да ''Православци признају папу за првог по части'' и  рекао да је ''кул'' као Патријарх Павле, а ја му на шаљив начин одговорио да то нема везе са истином.   

Подели на овим сајтовима

Za mene ikumenizam pod svaku cenu, jer ikumenizam znači vraćanje Hristu a taj povratak nema alternativu, tu cena nije bitna, naša vera nije se na početku zvala Pravoslavlje, a nije ni Katoličanstvo, nakon što je Hrist Vaskrsao, rodilo se Hrišćanstvo, sve ostale odrednice koje su nastale u 11. veku, stvorene su zarad veštačkih podela a radi primata i moći, potpuno nebitno sa koje strane više, Hrist je jedan, Hrišćanstvo je naša vera, naša religija, zajedništvo u Hristu je ono čemu svi treba da težimo. To ne znači suzbijanje prava na različit način veroispovedanja, različite tradicije i sl.

Takodje sve fotke koje sam objavio, objavio sam, ne iz cinizma, već iz sreće, obuzme me radost kada vidim susret verskih poglavara sada, razjedinjenog Hrišćanstva, nadam se u neko vreme obnovljenog i ujedinjenog.

Сви смо ми хришћани било да смо Православци или Католици и сви смо ми пред Господом једнаки и не видим разлога зашто би се по сваку цену требало спојити . И мени је мило када се сретну припадници Католичке и Православне цркве и када разговарају и имају сарадње , али уз сво поштовање према Католичкој вери ми смо ипак Православци и мислим да то не треба да изгубимо.

Мени је најдраже што сам Хришћанин , али ми је драго што сам Православац.

Подели на овим сајтовима

Ма мени је неизмерно драго што сам рођен у народу Србском Православном. 

А овај екуменизам и то све је више политика нема то везе са Истином која се налази само и једино у Православној Цркви.

Ми имамо све ништа нам не фали.

Подели на овим сајтовима

А овај екуменизам и то све је више политика нема то везе са Истином која се налази само и једино у Православној Цркви.

Misliš li da Istina kao dobri Pastir ne skuplja izgubljene ovce koje su iz Njegovog 10 vekovnog stada nestale? 

Ostao je Hristos samo u pravoslavnoj Crkvi i podigao kineski zid kao ljuti Otac i ne dozvoljava nikome više da se vrati u sabornu apostolsku Crkvu kojoj je Sam glava?

Подели на овим сајтовима

Misliš li da Istina kao dobri Pastir ne skuplja izgubljene ovce koje su iz Njegovog 10 vekovnog stada nestale? 

Ostao je Hristos samo u pravoslavnoj Crkvi i podigao kineski zid kao ljuti Otac i ne dozvoljava nikome više da se vrati u sabornu apostolsku Crkvu kojoj je Sam glava?

Ти кажеш...

Врата Православља су отворена свима па и папи римском.  Приђи, покуцај, покај се, уђи!

Подели на овим сајтовима

Gde ce papu da ostave? :) salim se, ne zameri.. Stvar je u tome sto oni smatraju da su na pravom putu i da je njihova vera prava, a ne nasa.
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...