Jump to content

Ekumenisticki susreti 2014

Оцени ову тему

Препоручена порука

...Није свет,како Јанко рече за Зизјуласа,па је подложан критикама....

Да не буде забуне - и Свети Оци су подложни критици.

Само, обично они прво бивају изложени критици ЗА ВРЕМЕ ЖИВОТА И НЕПОСРЕДНО ПО УСНУЋУ, па је тај посао завршен пре саме канонизације и узима се само онај део њиховог стваралаштва који је у складу са догматима, Писмом, Предањем - како Црква препозна. Мада, понекад могу подлећи критичком мишљењу и доста касније (нпр због нових научних сазнања). Тако да је самим чином канонизације  просто КОНСТАТОВАНО од стране Цркве да су ти људи Богом пројављени као свети,(обично чудима по њиховим молитвама, плодовима њихових дела итд) али не и као безгрешни... 

Подели на овим сајтовима

• Одговори 317
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kazi ti meni sestro, ko sem artemijevaca proziva teoloska misljenja pravoslavnih vladika, naziva ih "neverodostojnim" i prica kako se u SPC i GPC uvukla neka "nepravoslavna, jereticka teoloska misao/struja" 

Polako brate i ti sam furaš priču kako svetitelji nisu savršeni i zbog toga umeju da greše.

Polakooo :))

Nego oš ti doneti to pivo na tvrdjavu, da pijemo i gledamo narkomane u kojima i sebe ponekad vidim. (to mislim za sebe, jer ćeš se ti uvrediti ) 

Подели на овим сајтовима

Nisam rekao da ne poznajem  - vec da ne razumem. Lazovchino...

Банујете или стављате на цензуру људе који, без вређања других, износе своје ставове. А кад овај арогантни члан, из чијих постова кипи безобразлук, дрскост, надобудност, нико од модератора или администратора ни да га опомене. Срамота.  

Подели на овим сајтовима

Kazi ti meni sestro, ko sem artemijevaca proziva teoloska misljenja pravoslavnih vladika, naziva ih "neverodostojnim" i prica kako se u SPC i GPC uvukla neka "nepravoslavna, jereticka teoloska misao/struja" 

Kako ti sad ne pripada , ne moze covek da mi bude zvezda vodilja, pa dajes mi ovde savete odakle da krenem, sta su mi greske, kako treba da intepretiram i gledam stvari.. sad od jednom ne mozes da mi budes vodilja i kako ti ne pripada to mesto? 

Ti to shvatas kao prozivanje, to je samo iznosenje cinjenica o nasoj veri, prenosenje Svetootackih predanja a ne bilo cije mudrovanje. 

Подели на овим сајтовима

Kako ti sad ne pripada , ne moze covek da mi bude zvezda vodilja, pa dajes mi ovde savete odakle da krenem, sta su mi greske, kako treba da intepretiram i gledam stvari.. sad od jednom ne mozes da mi budes vodilja i kako ti ne pripada to mesto? 

Ја из добре намере,зато ти рекох прво катихизис да читаш да увидиш суштину а не из безобразлука како ти кажеш.Гласан си на све стране а мањка ти философије.Зато ти кажем да читаш светитеље који су се Христу више приближили него што ћемо ми,у њима можеш пронаћи темељ вероучења као што сам ја пронашао у св.Јустину и св.Николају.

Ти брате имаш ребелнички став према веронауци,у реду је имати став али сматрам да предубоко рониш,удавићеш се.

Што се тиче онога ко је на мојој страни.Брате имао си на твојој страни прво да поменем атеисте са којима се добро њушиш,па "премудре" биологе,геологе,догматологе,каноничаре,теологе(Јанко на тебе нисам мислио под овиме),физичаре и комичаре(циркузанте).

Па нисам кукао,већ сам одолео искушењу,био сам смирен чак и кад сам оштро писао,нисам пенио.

Подели на овим сајтовима

Мени уопште није јасно што се неки толико цимају...

Сасвим је нормално да људи комуницирају, посећују се, честитају празнике итд.

Подели на овим сајтовима

Ти брате имаш ребелнички став према веронауци,у реду је имати став али сматрам да предубоко рониш,удавићеш се.

Jok, samo smatram vladiku Davida i  +Zizjulasa za bolje veroucitelje od tebe, i ne usudjujem se da ulazim u tumacenje i citanje svetaca, duhovnik i svetih otaca, dok prvo njih ne savladam.

Ja cu ipak prvo da savladam puzenje, pa cu da idem na hodanje. Blago meni za vas sto trcite odmah, pa mi josh dajete "dobronamerne" savete. 

Па нисам кукао,већ сам одолео искушењу,био сам смирен чак и кад сам оштро писао,нисам пенио.

:good2:

Ja cu sada da ti kazem nesto iz najbolje namere http://en.wikipedia.org/wiki/Passive-aggressive_behavior .... nemoj da zavaravas sam sebe. 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...