Jump to content
JESSY

Најлепши сусрет на свету - пољубац

Оцени ову тему

Recommended Posts

Zato što smo skloni samoljublju :D

Šalim se... Ja volim da ljubim ljude u oko i čelo. Neki mi zameraju zato što, kako kažu, "mrtvaci se ljube u čelo", al ja onda još više teram kontru...  :)))

hm.. ja volim poljupce, ali ne bas i ljubljenje. Nekako vise volim da se cmacem (mnogo poljupca odjednom), nego da razmenjujem bilo kakve telesne tecnosti. Sta cu, vise volim da se cmacem :D  Just_Cuz_19

Slažem se  :good2: Više sam za razmenu osećanja, prisnost, nego ovo drugo... 

Tako da je poljubac, ustvari, test potencijajne usklađenosti dva partnera. Dobar poljubac može biti biološki dokaz da onaj s kim se ljubite može biti dobar partner. Možda je to kod praistorijskih ljudi bila strategija za pravilan odabir najboljeg mogućeg partnera, zbog čega su se kvalitetnije reprodukovali i zbog kojih smo mi danas ljudi koji vole ljubljenje, prenosi Radio Sarajevo.

Zanimljiv je tekstić, ali nekako mi ubiše suštinu tim naučnim detaljisanjem. Valjda se ljubimo zato što se volimo :)

zato sto je korisno i zdravo.... :D

Pored toga što izaziva leptiriće u stomaku i pomaže da se povežete sa drugom osobom, poljubac znatno poboljšava vaše zdravlje i jača vaš imunitet.

Nesumnjivo je da ljubljenje pričinjava veliko zadovoljstvo, ali ono je itekako korisno za naš organizam. O njegovom lekovitom dejstvu svedoče izjave stručnjaka.

- Dok se ljubite, vaš mozak oslobađa dopamin, koji podstiče strast i osećaj bliskosti sa partnerom. Supstance koje se nalaze u poljupcu izazivaju fizičko i emocinalno zadovoljstvo. Čini nas zdravim i poboljšava imunitet – rekao je doktor Jil Varnado, osnivač „Get Checked 4 Life“ neprofitne oraganizacije koja se zalaže za pružanje zdravstvenih usluga ljudima u rizičnim sredinama.

1. Čuva belinu vaših zuba - poljubac ne može da zameni četkicu za zube, ali ljubljenje umanjuje plak na zubima, dok istovremeno stimulisanjem lučenja pljuvačke odstranjuje bakterije i sprečava pojavu karijesa.

– Ljubljenje je prirodni proces čišćenja. Pljuvačka čisti vaša usta i odstranjuje čestice hrane posle obroka- istakla je Hejdi Hausur, potparol Akademije opšte stomatologije. Minerali u pljuvački pomažu ponovnu izgradnju površine zuba i sprečavaju njihova oštećenja. Ljubljenje vaše zube čini blistavim i zdravim i smanjuje troškove odlaska zubaru.

2. Održava mladalački izgled – ukoliko se često ljubite, možete reći zbogom botoksu ili fejsliftingu. Seks terapeut i autor Ava Kadel istakla je da ljubljenje radi fejslifting lica.

- Dok se ljubimo, pokreću se 30 mišića lica, što održava njihovu vitalnost- naglasila je Kadel.

Istog mišljenja je i Lorel Haus, autor knjige „QuickieChick’s Cheat Sheet to Life, Love, Food, Fitness, Fashion and Finance — on a Less-Than-Fabulous Budge“.

- Kao što vežbanje u teretani održava mišiće tela, tako i pokretanje mišića lica pospešuje njihov tonus, što umanjuje znake starenja- rekla je doktorka Lorel.

3. Ubrzava metabolizam – dok se ljubite, osećate da vaše srce ubrzano kuca, ali to nije samo vaš osećaj to je zaista tako.

- Srčani ritam je brz, oslobađa se adrenalin i ostali neurotransmiteri u krvi, a povećanje adenalina ubrzava vaš metabolizam i sagoreva kalorije- izjavio je doktor Varnado. Minut ljubljenja sagoreva od 2 do 5 kalorija.

4. Jača imunitet – zamena pljuvačke znači i zamenu klica. Dok ste izloženi bakterijama druge osobe, vaše telo stvara antitela za odbranu od njih, što osnažuje vaš imunitet i čini vas jačim u borbi protiv bolesti.

5. Smanjuje nivo stresa kojem ste izloženi – poljubac u organizmu oslobađa prirodni antidepresiv, oksitocin. Doktor Džošua Gizercki, osnivač i direktor „Vitality Logix Internal Medicine“ izdvojio je da ova supstanca vodi do boljeg seksa i orgazma. I dok umanjuje stres, poljubac istovremeno snižava proizvodnju kortizola i  novo holesterola u našem telu.

(Žena Blic)

Ne znam da l' ima veze sa temom ali neki dan sam video strašan stih od Mike Antića; kaže on tako: "Zubi ujedu za kratko pa prođe; poljubac ujede za sva vremena (bio pravi ili lažan)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...