Jump to content
Жељко

Bivši ministar Saša Radulović

Оцени ову тему

Recommended Posts

Upravo ste ga vi sprečavali da sprovede reforme, jer on ne može sam da izglasa zakone bez obzira što je ministar, što bi Mali trebalo da zna ukoliko nije retardiran... upravo je i otišao zato što ste ga sprečavali...

Sa druge strane, ni Vučića ni njegove savetnike apsolutno niko nije sprečavao da razgovaraju sa radnicima... ukoliko su Vučić&banda zaustavili donošenje reformskog zakona jer dve godine nemaju vremena da "razgovaraju sa radnicima", onda su totalne morončine...

Nadam se da ovo nije upuceno meni?

Valjda ovom MaliTU? :D

Radulovicu Mesijo nas .... Tvoja zrtva nije bila uzaludna...

Шта ти предлажеш Брате, као излаз из кризе...

If there is any function of government that all but the most extreme anarchist libertarians will agree is appropriate, it is to protect individuals in the society from being coerced by other individuals, to keep you from being hit over the head by a random or nonrandom stranger.

Is there anybody who will say we are performing that function well? Far from it.
Why not?
In part because there are so many laws to break; and the more laws there are to break, the harder it is to prevent them  from being broken, not only because of the lack of law enforcement means, but even more, because a growing fraction of  the laws fail to command the allegiance of the people.
You can only really enforce laws that most people believe to be good laws, laws that proscribe actions that they would avoid even in the absence of laws.
When laws render illegal actions that many or most people regard as moral and proper, they can be effectively enforced only by brute force. The speed laws are an obvious example; alcohol prohibition a more dramatic one

Milton Friedman

Шта ти предлажеш Брате, као излаз из кризе...

Ja bih doveo Srbe kod mene u firmu da vide kako moj sef , vlasnik preduzeca koje vredi nekoh 20 -25 milona evra dolazi u nedewlju u 4 sata ujutru na posao ili da mu vide brata kako cisti krug firme sa metlom ili da vide njegovu zenu kako cisti WC kada je cistacica na odmoru ili da viode kako svi oni , pored svog bogatstva kupuju polovne automobile ili kako mu sincic od 11 godina dolazi vikendom, kada nema skole, i radi u skladu sa svojim godinama , ali RADI. Da vide sa koliko obzira i postovanja se odnosse prema zaposlenim radnicima. I  niko od njih ne izigrava budalu kada su u baru na primer, vec ni sa cim ne pokazuju svoje bogatsrvo, mada svi znaju oko nih koliko je i da je veliko. vec su skromni i tako se ponasaju. A ne kao kod nas, otvori haburgerdzinicu, zaposli nekog nesretnika da mu radi za 150-200 evra a on izigrava "gazdu" ...

Kada to biudu Srbi naucili onda ce i ziveti kako dolikuje a do tada nece nam pomoci ni ovaj ministar ni onaj sledeci kao sto nije mogao ni predhodni ...

Ja bih doveo Srbe kod mene u firmu da vide kako moj sef , vlasnik preduzeca koje vredi nekoh 20 -25 milona evra dolazi u nedewlju u 4 sata ujutru na posao ili da mu vide brata kako cisti krug firme sa metlom ili da vide njegovu zenu kako cisti WC kada je cistacica na odmoru ili da viode kako svi oni , pored svog bogatstva kupuju polovne automobile ili kako mu sincic od 11 godina dolazi vikendom, kada nema skole, i radi u skladu sa svojim godinama , ali RADI. Da vide sa koliko obzira i postovanja se odnosse prema zaposlenim radnicima. I  niko od njih ne izigrava budalu kada su u baru na primer, vec ni sa cim ne pokazuju svoje bogatsrvo, mada svi znaju oko nih koliko je i da je veliko. vec su skromni i tako se ponasaju. A ne kao kod nas, otvori haburgerdzinicu, zaposli nekog nesretnika da mu radi za 150-200 evra a on izigrava "gazdu" ...

Kada to biudu Srbi naucili onda ce i ziveti kako dolikuje a do tada nece nam pomoci ni ovaj ministar ni onaj sledeci kao sto nije mogao ni predhodni ...

Нема то везе са Србима, већ са уређењем државе.

Тамо имају шансу да развијају посао..

Код нас те држава терорише од првог дана оснивања фирме са разним наметима..и за неких пола године...полако губиш живце..а ако немаш политичка леђа...за годину већ планираш да угасиш посао...

Ja bih rekao da uz ovakav mentalitet ide i narod koji bi prihvatio raduloviceve reforme.

Upravo oni koji su suprotnost ovim tvojim italijanima, jesu oni u Srbiji kojima je smetao Radulovic.

Нема то везе са Србима, већ са уређењем државе.

Тамо имају шансу да развијају посао..

Код нас те држава терорише од првог дана оснивања фирме са разним наметима..и за неких пола године...полако губиш живце..а ако немаш политичка леђа...за годину већ планираш да угасиш посао...

Ima veze sa Srbima itekako ... Ima veze i sa Rumunima, bugarima, grcima .... Svi oni imaju uredjene  drzave a opet ne da ne napreduju vec tonu ... 

Zato je i nama i uredjena drzava i EU i sve te price samo mlacenje prazne slame .... Nema od tog posla nista ....

Ima u Srbiji, a i bilo je oduvek ljudi, vlasnika malih zanatskih radnji koji takodje vredno rade 24 sata,

cije zene i cerke, sinovi takodje pomazu od jutra do sutra i koji takodje cene svoje radnike.

Nego, nije to poenta ove price.

Ima u Srbiji, a i bilo je oduvek ljudi, vlasnika malih zanatskih radnji koji takodje vredno rade 24 sata,

cije zene i cerke, sinovi takodje pomazu od jutra do sutra i koji takodje cene svoje radnike.

Nego, nije to poenta ove price.

I imas 99% onih drugih koji ne rade tako ...

Ima veze sa Srbima itekako ... Ima veze i sa Rumunima, bugarima, grcima .... Svi oni imaju uredjene  drzave a opet ne da ne napreduju vec tonu ... 

Zato je i nama i uredjena drzava i EU i sve te price samo mlacenje prazne slame .... Nema od tog posla nista ....

Шта причаш...какве везе има овај пост..са предходним...

прво причамо о Србима...а не Бугарима...и др...

Срби немају било какву државу...а не уређену државу...

Шта причаш...какве везе има овај пост..са предходним...

прво причамо о Србима...а не Бугарима...и др...

Срби немају било какву државу...а не уређену државу...

Primer bugara i rumuna je identican nasem slucaju. Oni su u EU, sa drzavom i zakonima prilagodjenom evropskoim standardima ali sve je dzaba kada u bugarskoj i rumuniji zive bugari i rumuni a ne nemci ili francuzi ... Isto vaziu i za srbiju ... mogu da se urede i zkoni i drzava koliko hoces i opet ce srbi i srbija ostati isti kao sto su ostali rumunija ili bugarska ... sve je dzaba. Dzaba sistem kada nema "kadra" koji ce da odrzava sistem ...

Primer bugara i rumuna je identican nasem slucaju. Oni su u EU, sa drzavom i zakonima prilagodjenom evropskoim standardima ali sve je dzaba kada u bugarskoj i rumuniji zive bugari i rumuni a ne nemci ili francuzi ... Isto vaziu i za srbiju ... mogu da se urede i zkoni i drzava koliko hoces i opet ce srbi i srbija ostati isti kao sto su ostali rumunija ili bugarska ... sve je dzaba. Dzaba sistem kada nema "kadra" koji ce da odrzava sistem ...

I ja mislim da su Srbi ekstremno komplikovan narod da se pristojno izrazim, al cak ni ja ne mislim da treba odbaciti svaku nadu da ce to da se promeni.

Uostalom, videcemo rumune i bugare za 10-15 godina. Nesto mi govori da ce do tad da se uzmu u pamet, bas kao sto cemo i mi.

Причаш свашта...

Србима само треба држава...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...