Jump to content

Odrekao se diplome preko novina zbog partijskog zapošljavanja

Оцени ову тему

Manolis

Препоручена порука

U znak protesta zbog masovnog zapošljavanja "preko veze" diplomirani turizmolog i magistar geografije Branimir Đurić se preko novina odrekao jedne od svoje dve diplome.

422585_nis-14-1-2014-branimir-djuric-iz-

Nesvakidašnji protest vlasnika dve diplome: Branimir Đurić

Ideja ovog magistra bila je da svojim činom podigne svest kod mladih ljudi i ukaže na veliki problem stranačkog zapošljavanja, koji se poslednjih meseci intenzivirao u Nišu.

- Mora nešto da se preduzme po pitanju departizacije ili nam nema spasa - rekao je Đurić.

Roditelji iznenađeni
Nakon objave u niškim novinama, roditelji su bili zaprepašćeni činom svog sina, kao I brojne kolege. -  Bili su u šoku, roditelji nisu mogli da veruju, postavljali su mi pitanja zašto sam to uradio. Kada sam im lepo objasnio, popustili su i prihvatili moje planove, ipak sam ja njihovo dete - zaključuje Đurić.

Na posao ovaj mladi stručnjak čeka tek godinu dana, ali kaže da je situacija takva da, i pored dve fakultetske diplome, ne može da nađe zaposlenje. Tvrdi da njegovi prijatelji, takođe sa akademskim zvanjem, na posao čekaju i duže od jedne decenije.

Mladi I ambiciozni Nišlija kaže da je sa svojim diplomama uspeo da stekne radni staž od devet dana I to dok je radio na zameni u Birotehničkoj školi, ali da osim toga nije bilo drugih ponuda.

Zbog toga je Đurić rešio da se u novinama odrekne diplome turizmologa.

- Neki su bili zaprepašćeni, drugi su me podržali. Na ovaj način želim da pokažem kakvo je stanje u Srbiji I da bi trebalo neko ozbiljno da se zapita zašto mladi ljudi žele da odu iz zemlje. Odgovor je krajnje jednostavan, nemaju posla I ne žele da ih roditelji izdržavaju - priča Branimir.

- Za nas školovane i mlade koji smo skoro prvi u generaciji završili dva fakulteta, jedan master čak, posla nema ni za lek. To je sramno za našu zemlju. Očito političkoj "eliti" ne odgovaraju pametni ljudi, zato nam ovako i ide - rekao je Đurić.

Ovaj dvadesetpetogodišnji magistar geografije kaže da je pokušao da se zaposli i u vojsci, jer mu je otac bivši vojni pilot, pukovnik u penziji, ali bezuspešno.

- Nisam mogao ni u vojsci da okušam sreću pošto tu tek treba “debela” veza, a otac mi je pukovnik po činu, tako da možete da zamislite koja onda veza treba da se upadne u takvu neku organizaciju - priča Đurić.

Zbog situacije u kojoj se nalazi, Đurić je rešio da napusti Srbiju i ode u Sjedinjene Američke Države. Kaže da je dobio useljeničku vizu i da će pokušati u Čikagu da nostrifikuje svoju diplomu magistra geografije.

O povratku ne razmišlja dok, kako kaže, u Srbiji ne bude neka bolja situacija.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/434471/Odrekao-se-diplome-preko-novina-zbog-partijskog-zap

Подели на овим сајтовима

- Nisam mogao ni u vojsci da okušam sreću pošto tu tek treba “debela” veza, a otac mi je pukovnik po činu, tako da možete da zamislite koja onda veza treba da se upadne u takvu neku organizaciju - priča Đurić.

"Ja sam pokušao da se zaposlim preko veze, nije mi uspelo i sada ću da kukam kako je sramota to što se ljudi zapošljavaju preko veze" 

:aplauz:  :aplauz:  :aplauz:

Подели на овим сајтовима

Ово не значи да је његово знање велико, него да је његова диплома мала.

Такође значи да је преварант, јер ако задржава титулу мастера географије (не магистра, него мастера!), свеједно је хоће ли се одрећи дипломе туризмолога ил не, јер је она садржана у титули мастера географије. Такође, лаже да има две дипломе. Има једну диплому и једну која је само степен виша, али се наслања на прву, односно све је то једна иста диплома. Као када би се неко ко има факултет "одрекао" дипломе средње школе у коју је ишао.

А, да, умало да заборавим... НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОДРЕКНЕ ДИПЛОМЕ. Може да је поништи, рецимо, али не може да је се одрекне. Тако да се ради о обичном преваранту који на ову фору покушава да нађе посао мимо других.

Подели на овим сајтовима

"Ja sam pokušao da se zaposlim preko veze, nije mi uspelo i sada ću da kukam kako je sramota to što se ljudi zapošljavaju preko veze" 

:aplauz:  :aplauz:  :aplauz:

Пази, дипломирани туризмолог и магистар географије . Војска кука за таквим кадровима . 

Подели на овим сајтовима

Бранимир је син од мог колеге Мирослава Ђурића Белог који је пензионисан са места Начелника штаба у 119. хеликоптерском пуку у Нишу. Око ове ујудурме гледе диплома његових не знам. Колико знам Белог, нити је могао, нити је хтео да Бранимира запосли у војсци "преко везе". А иначе магистар географије итекако има места у војсци, нпр. у ВГИ (Војно-географском Институту), преко пута Новог гробља у Београду, а до студентског дома "Карабурма" (ко не зна где се налази та институција наше војске)...

Око свих осталих елемената ове приче не знам, нити шта ни како, реаговао сам само на помен оца овог дечка и евентуалног радног места за географа у склопу МО, односно ВС.

Подели на овим сајтовима

Што даље одавде! Чак и добар део форумаша не живи овде, паметно.

Ti ako ti se ide samo cepaj i ne okreci se, a nas koji smo ipak resili da ostanemo malko zaobidji...

Подели на овим сајтовима

Ti ako ti se ide samo cepaj i ne okreci se, a nas koji smo ipak resili da ostanemo malko zaobidji...

Наравно да ћу отићи. Од када сам одбио чланску карту СПСа за мене у мом родном месту посла нема а неће га ни бити све док се куплунгују једне те исте личности од 90-их па до данас. Тако да ћу свакако потражити бољи живот тамо где је нормално бити ван политике а притом имати достојан посао. 

Подели на овим сајтовима

Evo, ja se odricem preko Foruma diplomen srednje elektrotehnicke skole u znak protesta zbog upotrebe naizmenicne struje po domacinstvima ...

I koliko mi je poznato, a zbog velikih drzavnih troskova i nameta a na jkioje se zale i na forumu, zabranjeno je zaposljavanje u drzavnboj sluzbi naredne 2 godine u srbiji. A geograf moze samo za drzavu da radi ili da  eventualno otvori turisticku agenciju ....

Подели на овим сајтовима

Nebitno da li ima dvije ili jednu diplomu, sama činjenica da za magistra nema posla je dovoljno poražavajuća. Njemu svaka čast što se odlučio da na tako orginalan način izrazi protest protiv stanja u kojem se nalazimo. Ja cam iz CG  i kod nas je potpuno ista situacija ako ne i gora, preovladava partijsko zapošljavanje i zapošljavanje preko debele veze. 

Подели на овим сајтовима

Провидан покушај да се направи самореклама, да се на себе скрене медијска пажња. Све са надом да ће се на тај начин нејбрже доћи до посла. Чу, одреко се дипломе преко новина!? И шта сад, као диплома више не важи? :) Јес, али мало сутра. Зна овај то добро. Да овај гест заиста поништава диплому, не би се он оглашавао. Типично блефирање.

Подели на овим сајтовима

Rekao bih da je decko cirkuzant. Sta je odricanje, nista...diploma se ne moze ponistiti. Odrekao se jedne, zasto nije obe? Pa zato sto ce jednu iskoristiti u SAD, ako je uopste dospio do SAD. 

Bolje bi bilo da se bez ikakvog skandala pokupio i otisao sa svoje dve diplome i potrazi srecu na drugom mjestu. 

Подели на овим сајтовима

Nebitno da li ima dvije ili jednu diplomu, sama činjenica da za magistra nema posla je dovoljno poražavajuća. Njemu svaka čast što se odlučio da na tako orginalan način izrazi protest protiv stanja u kojem se nalazimo. Ja cam iz CG  i kod nas je potpuno ista situacija ako ne i gora, preovladava partijsko zapošljavanje i zapošljavanje preko debele veze. 

I u Srbiji i u Crnoj Gori ljudi bi trebali da uce one skole kojesu potrebne a ne one koje su nepotrebne pa bi se zaposljavali lakse i bez upotrebe veza ...

Подели на овим сајтовима

Ја се своје дипломе са Мегатренда не одричем. Јер знам како сам и када завршио Вишу школу, без обзира што такође знам шта се све ради тамо. Мени је образ чист и поштен, иако већина мисли да сам завршио преко везе и са новцем( којег и немам). Желе да оправдају сопствени неуспех у животу на том плану. То што немам посла и везе за запослење је крива држава, а не диплома. Држава је крива и због веза и корупције на факултетима. Диплому нико не може да поништи, као ни реалност јадног стања у фирмама и школама.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...