Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
w.a.mozart

Test vere za pravoslavne

52 члановâ је гласало

1. 1. Šta biste uradili u pomenutoj situaciji?

• Izašo bih jer tako sam u mogućnosti
    • Ostao bih jer tako sam u mogućnosti
    • Molio bih Boga da bude njegova volja
    • Sakrio bih se u oltar
    • Ne znam
    • Seo bih na onu visoku stolicu i glumio vladiku
    • Ostao bih - jednom se živi!
    • Zgrabio bih pričešće da se pričestim a posle nek bude kako oće
      0

Recommended Posts

Skoro sam čitao kako su Rimljani pronalazili hršćane među seljanima - iznosili su bistu ili statuu cezara na centralni trg sela (ili varoši), zapalili bi vatru ispred nje i rekli: svako od vas neka uzme po malo tamjana, neka baci u vatru i vikne: "Slava cezaru i njegovoj inteligenciji!" (ili tako nešto)

Ovoga se setih jer sad čitam komentare ljudi i nastade neka pometnja, koliko mi se čini... A u meni je ova pričica iznad istu tu pometnju izazvala - neki bi mislili: "šta nam fali, uzmemo malo tamjana i bacimo u vatru i uzviknemo >>Slava cezaru i njegovoj inteligenciji<< i to je to. Ne moramo to da mislimo." Dok bi drugi odbili i tako pali u šake svojim goniteljima. A ovo prvo (koliko znam) spada u idolopoklonstvo. U našoj pričici o teroristi stvar je nešto drugačija, ali ostaje da ne znam šta da mislim, molio bih se Bogu do poslednjeg trenutka da mi pokaže pravi izbor, jer čudni su i nedokučivi njegovi sudovi.

A i priča je glupa :D  (šalim se malo)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ovoga se setih jer sad čitam komentare ljudi i nastade neka pometnja, koliko mi se čini... A u meni je ova pričica iznad istu tu pometnju izazvala - neki bi mislili: "šta nam fali, uzmemo malo tamjana i bacimo u vatru i uzviknemo >>Slava cezaru i njegovoj inteligenciji<< i to je to. Ne moramo to da mislimo." Dok bi drugi odbili i tako pali u šake svojim goniteljima. A ovo prvo (koliko znam) spada u idolopoklonstvo. U našoj pričici o teroristi stvar je nešto drugačija, ali ostaje da ne znam šta da mislim, molio bih se Bogu do poslednjeg trenutka da mi pokaže pravi izbor, jer čudni su i nedokučivi njegovi sudovi.

1. Ситуација нема везе са овом ситуацијом на почетку ове теме.

2. Чак су и у таквим ситуацијама црквени оци оправдавали оне који баце мало тамјана, јер мученички венац није за свакога. 

3. То је већ озбиљно искушење и за веру и за човека, и да Бог да да не морамо кроз то да пролазимо.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Meni je nezamislivo teško baciti malo tamjana jer si pred konačnim iskušenjem.

Зато и кажем "не дао Бог никоме такво искушење", али су чак и у тим ситуацијама црквени оци одобравали да човек остане у животу и да на крају служи својој заједници, јер мученички венац није за свакога. А вероватно има нешто и од Петровог искушења у томе, убије ти сујету кад видиш колико си слаб, не знам, то је већ виша теологија за мене :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Зато и кажем "не дао Бог никоме такво искушење", али су чак и у тим ситуацијама црквени оци одобравали да човек остане у животу и да на крају служи својој заједници, јер мученички венац није за свакога. А вероватно има нешто и од Петровог искушења у томе, убије ти сујету кад видиш колико си слаб, не знам, то је већ виша теологија за мене :)

Ma ja sam fanatik kad je Istina u pitanju. Svedočim je svakome (Božje dopuštenje i ništa drugo) ni pod pretnjom smrti neću lagati u Crkvi niti se je za trenutak odreći. (tako je sad u mojoj glavi a šta će biti ne znam) :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pitanje je jasno. Da li bi ste dali život za Hrista? Ako verujete da ne postoji smrt, život se nastavlja. Pa i bližnji koji su ovde tamo ćete ih ponovo sresti, sjedinjene u Hristu. Pitanje je sad koliko verujemo i koliko je jaka ta naša vera? :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pitanje je jasno. Da li bi ste dali život za Hrista? Ako verujete da ne postoji smrt, život se nastavlja. Pa i bližnji koji su ovde tamo ćete ih ponovo sresti, sjedinjene u Hristu. Pitanje je sad koliko verujemo i koliko je jaka ta naša vera? :)

A koja i kakva situcaija bi to bila da neko daje zivot za Hrista?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Naravno da bih ostao,

ali nisam glasao za ovu komunisticko-ateisticku floskulu "Ostao bih - jednom se živi!"

posto se zivi zauvek!

nisi shvatio - upravo ta opcija je duboko hrišćanska jer njom hoće da se kaže da ono što u ovom životu uradimo nam odredjuje život večni a i -ostao bih- u ovom kontekstu nikako ne ide uz komunističku floskulu

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A koja i kakva situcaija bi to bila da neko daje zivot za Hrista?

Živeti po Božijem zakonu ljubavi svaka situacija je davanje za Hrista. Svaki momnat i svaki tren.  8086.gif

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
upravo ta opcija je duboko hrišćanska jer njom hoće da se kaže da ono što u ovom životu uradimo nam odredjuje život večni

Lepo je videti nekog ko javno traži Carstvo Božje već ovde na zemlji.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Lepo je videti nekog ko javno traži Carstvo Božje već ovde na zemlji.

Слажем се са тобом и заиста је ова тема је на неки начин и поучна и забавна , а такву тему може само Савета да отвори. :)))

Шалу на страну , прелепа је тема.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

1. Очигледно да је тај човек са оружјем болесног ума, и све што каже не бих сматрао за здраво, а нарочито оно што каже за хришћане и за Христа.

2. Пошто је ово измишљена прича, ја могу у тој причи бити и свештеник; стао бих испред криминалца и обратио се народу речима: "Идите сви кући", а овог криминалца бих позвао у канцеларију. Народ би послушао мене, а не болесног криминалца.

3. Неко из народа би при изласку позвао полицију која би убрзо дошла и ухапсила криминалца.

4.а) Уколико би криминалац тражио новац, дао бих му, да спречим крвопролиће. Божији суд стиже сваког. Некада јесте спор, али стиже сваког.

4. б) Криминалац би ми можда признао да је хтео да одвоји оне које су искрени верници од оних који нису, и на тај начин помогао свештенику (тј. мени). 

5. У том случају бих му одговорио да није његово да процењује ко је какав верник и да је само присуство и "неверника" у цркви неки израз вере, макар не слушао ни свештеника и мислио о ко зна чему. Пут вере је дуг и тајанствен, само Бог зна шта је у срцу човековом. Није наше да судимо ко како верује. И у храм Божији се не носи оружје. И не ремети се служба. И не стаје се испред свештеника и обраћа народу. И не стављамо себе испред других. Не судимо, и неће нам се судити. У ближњима гледамо добро, а не лоше. Човек не може рећи ко како верује. Немогуће је и себе видети у правом светлу, а камо ли друге. Ко смо ми да судимо? ....

6. Рекао бих му да за сваког човека има наде и да су се многи велики грешници искрено покајали и постали светитељи, да сваки човек може да се промени и постане добар и да Бог воли свакога човека и жели да се сви људи спасу. Гордост је највећи човеков непријатељ, а једино смирење води ка истинском животу и срећи.

Итд.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...