Jump to content

Пастирски однос Православне Цркве према особама са хомосексуалним склоностима

Препоручена порука

(Шта год то било), "трећи пут" је тотално бесмислен. Стварно не разумем предањски садржај таквог начина живота.

U suštini, on je najispravniji i najcelishodniji. Ako poklekneš, ne narušavaš ugled Crkve kojoj pripadaš.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 411
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

To nije resenje koje mi zelimo. 

Na kraju, ovo resenje se odnosi na one koji neguju svoj homoseksualni zivot (i dalje ne odobravam stav). 

Da li bi rekao zasto ti je ,,trece resenje" besmisleno? 

Подели на овим сајтовима

Зар је ово све?

1. ne narušavaš ugled Crkve kojoj pripadaš

2. Ne izlažeš sebe, ukoliko si homoseksualac dodatnpm iskušenju da budeš sa nekoliko muškaraca u manastiru. Kao što postoje muški i ženski manastiri (da bi se smanjilo iskušenje monaha/monahinja)

3. Omogućava ti da sam odabereš dinamiku podvizavanja i način borbe protiv problema.

Подели на овим сајтовима

Зар је ово све?

1. ne narušavaš ugled Crkve kojoj pripadaš

2. Ne izlažeš sebe, ukoliko si homoseksualac dodatnpm iskušenju da budeš sa nekoliko muškaraca u manastiru. Kao što postoje muški i ženski manastiri (da bi se smanjilo iskušenje monaha/monahinja)

3. Omogućava ti da sam odabereš dinamiku podvizavanja i način borbe protiv problema.

Na kraju, ovo su sve moguca resenja, u svakom slucaju ti si taj koji ce da bira u kom pravcu ce mu ici zivot, mada siguran sam da postoje mozda jos neka resenja... 

Naslucujem da si nezadovoljan nasim odgovorima, zasto? 

Подели на овим сајтовима

Трећи пут је глупост по мени, бити као монах али не бити у манастиру, јер , забога, у манастиру су искушења страшна . Значи , ајде да живим тако да немам пуно искушења и да никоме не сметам . То ми личи на "ни хладан ни врућ" систем . 

Подели на овим сајтовима

Трећи пут је глупост по мени, бити као монах али не бити у манастиру, јер , забога, у манастиру су искушења страшна . Значи , ајде да живим тако да немам пуно искушења и да никоме не сметам . То ми личи на "ни хладан ни врућ" систем . 

Moje mišljenje je, bez namere da bilo koga vređam ili nipodaštavam da osoba homoseksualne sklonosti ipak nije za monašku zajednicu, crkvenu da...

Подели на овим сајтовима

Moje mišljenje je, bez namere da bilo koga vređam ili nipodaštavam da osoba homoseksualne sklonosti ipak nije za monašku zajednicu, crkvenu da...

У чему је разлика ? Зар у црквеној заједници не може да се падне ?

Подели на овим сајтовима

Ako poklekneš, ne narušavaš ugled Crkve kojoj pripadaš.

Што се овога тиче, углед Цркве је већ нарушен. Јер о томе се већ много зна.

А ако је мерило да се углед Цркве нарушава тиме што ће хомосексуалац бити монах, онда је углед потпуно уништен ако га поткрепимо овом чињеницом из прве реченице (да се не враћамо на познате случајеве из редова ,,свештенства,,)

Страховита снага блуда једнака је и код хетеросексуалаца и код хомосексуалаца, само што је хетеросексуални разврат данас толико прихваћен и транспарентан да се они који га без срама упражњавају, котирају као нормални.

Говорим о друштву ком лично не припадам, али сам у њему проводио време и слушао са каквим уживањем и сујетом се прича о томе.

Не сексом као производом љубави, него баш развратом!

Ако су хетеросексуални развратници више добродошли у Цркву као мирјани него хомосексуалци који имају жељу да се уздржавају као монаси, онда сликовито речено

оболели од маларије требало би да се лече тамо где је маларичним комарцима природно станиште, а не у околини здравих иако нема вектора (преносиоца) који би пренео болест .

А да. Чујмо шта цар Душан Силни има да каже о ,,природном,, блуду.

Ако властелинка учини блуд са својим човеком, да им се обома руке отсеку и нос сареже.

Душанов законик, члан 54.

Подели на овим сајтовима

У чему је разлика ? Зар у црквеној заједници не може да се падне ?

Уз дужно поштовање, боље је да се мало падне у свету, него у манастиру, ту човек може да буде далеко окрутнији према себи и да направи већи проблем. 

Мало ли је манастира данас који су на тапети због неких ,,говоркања".. 

Подели на овим сајтовима

Уз дужно поштовање, боље је да се мало падне у свету, него у манастиру, ту човек може да буде далеко окрутнији према себи и да направи већи проблем. 

Мало ли је манастира данас који су на тапети због неких ,,говоркања".. 

Не дугујеш ми поштовање , али прихватам, хвала .  :)))

Мислим да је грех среброљубља и гордости далеко опаснији и присутнији .

Подели на овим сајтовима

Нисам сигуран да је уопште могуће живети монашки у свету... А ако неко одлучи да не покушава да се оствари на емотивно-роамнтичном плану, а са друге стране не оде у окружење које му омогућава да се потпуно преда аскези, не знам како би то изгледало... Наравно, све је то индивидуално, не треба журити са тим "једном за цео живот" одлукама, за њих никад није касно.

Подели на овим сајтовима

Po meni, najcelishodniji put za osobe takvog seksualnog opredeljenja, a žele da žive u skladu sa hrišćanskim i moralnim načelima, treći ili srednji put, kako su ga brat Nikola i sestra Dijana definisali. Na taj način takve osobe bi štitile i sebe da ne provode svo vreme zatvorene sa osobama istog pola, ne bi druge dovodili u iskušenje (ukoliko bi se tu našao još neko sličnog opredeljenja), ali ne bi ni rušio ugled i autoritet Crkve ukoliko podlegne nagonu. Ovako, tim trećim putem bezbolnije je da ustane i nastavi dalje. 

Ja sam rekla da je "treći put" izuzetno težak i za heteroseksualne koji mogu da se nadaju da će ipak nekad naći bbračnog parttnera, da nije slučajno što je Crkva preporučila ova dva puta. I da vjerujem da je Bogu moguće što je čovjeku nemoguće - tj. da čovjek tako oblagodati i izmijeni sebe da poništi sam uzrok problema i okrene se normalnom bračnom životu.

Подели на овим сајтовима

(Шта год то било), "трећи пут" је тотално бесмислен. Стварно не разумем предањски садржај таквог начина живота.

Treći put je realnost savremenog načina života u svijetu, a predanje je uglavnom nastajalo prije 1000 godina i više. Tu realnost crkva može samo da prizna, i da ne odriče blagoslovenost tom putu. Mnogo ljudi danas nosi baš taj krst, koji nimalo nije lak, jer nije lako biti sam, niti je lako očuvati cjelomudrenost. Brak se može sklopiti, ali kakav? Hrišćanski brak daleko teže, jer smo mi hrišćani manjina. 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...