Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
marija

Разговори о сектама - опасност око нас

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

Prije no što počnem da pišem o zabludama Adventista kojih ću uzeti kao prvi primer, želeo bih da predočim šta su poluistine i zašto su opasnije od samih laži.

Poluistine su u stvari sa celofanom upakovane laži. Laži koje izgledaju kao istine ili najprefinjeniji sistemi prevare. Poluistine su jedan od najgorih oblika licemerja. Adventisti sa uveliko koriste sa poluistinama i to im je najače oružije. Međutim ni Jehovi svedoci, sajentolozi, mormoni isl. ne zaostaju puno za njima.

I pored toga što je većina ljudi načula šta su sekte i kakve su, ipak mnogi uspevaju da budu zavedeni i zavrbovani. Najčešća metoda vrbovanja je putem dobro organozovanih tečajeva i skupova sa primamljivim nazivom kao što su: Zdrava ishrana, besplatni kursevi stranih jezika, kreacionističke otvorene diskusije, dobrotvorni radovi i društva, briga za decu, pomoć ugroženima, besplatne biblijske škole i sl. Sve su to metode koje su samo način da pristupe potencijalnoj žrtvi.

Evo jednog primera dijaloga između Saska C. i Misionara S., koji će vam na primeru pokazati fanatički duh koji vodi Saska S.

Nakon toga ću vam napisati, zbog čega tako razmišlja i svakako da ću u narednim člancima i odgovoriti na većinu njegovih pitanja, da bih pomogao svima koji žele da se izvuku iz takvih fanatičkih sekti.

-----------------------------------------------------------------------------

Sasko C.

: Imam jedno pitanje brate. Zasto je u srpskoj pravoslavnoj crkvi ostavljeno toliko puno staroslovenskih paganskih praznika i verovanja izmesanih sa hriscanstvom. Zasto je car Konstantin(inace svestenik boga sunca)promenio subotu za suncev dan nedelju?

...Dozvolio je i ozvanicio hriscanstvo ali ga prilagodio starim paganskim rimskim bozanstvima. Zasto se crkva mesala u drzavne stvari oduvek,pa evo i sad..a papa je antihrist,pa neka zvucim fanaticno neznam koliko. "Tako da ce sesti u hram Božiji i samoga se

...Predstavljati-da je on Bog. Zasto je: 300.godine uvedena molitva za mrtve,320.paljenje sveca i osenjavanje znakom krsta,336.na saboru u Laodikeji usvojeno praznovanje nedelje,394.usvojena misa kao svakodnevna sluzba,431.na saboru u Efesu,pocelo obozavanje

....Marije,prvi put nazvanom Majka Bozja.(pre toga imali smo kult artemide efeske),500.godine sveštenici poceli drugacije da se oblace od drugih ljudi, 593.papa Grgur l uspostavlja dogmu o cistilistu,600. Grgur l naredio upotrebu latinskog jezika na bogosluze

...Njima.600.god.uvedena molitva neposredno Mariji,andjelima i svecima. A u svetom pismu pise:"Jedan je Bog,i jedan je posrednik izmedju Boga i ljudi;Covek zvani Isus Hristos". l. Timoteju 2:5,6. "I ja,Jovan,cuh i videh ovo,i kad cuh i videh,padoh da se pokl

Onim pred nogama andjela koji mi pokaza ovo. I rece mi: pazi, ne cini to, ja sam sasluzitelj tvoj,i brace tvoje, i proroka,i svih koji drze reci ove knjige; Bogu se pokloni. Otkrivenje 22:8,9. Gde vidimo da je klanjanje andjelima idolopoklonstvo. Slave? S

Sta reci o slavama koje su nastavak staroslovenskog kulta gde je svaka kuca imala svog boga,kojih nisu hteli da se odreknu prilikom pokrstavanja pa je napravljen kompromis sa Bozijim andjelima i svecima,zato se i kod nas sve mehanicki i u obredima. Zurke!

Ako zatvaramo oci pred ovim anomalijama,sami sebe lazemo.. Ja sam bio na ratistu i isao po badnjak nekad,opijao se na slavama,osenjavajuci se znakom krsta,veliki pravoslavac! Badnjak-pagansko poreklo! Kad se prekrstis,znaj da to Hristos nikad nije radio..

‎..ni apostoli Petar,Pavle..itd..sve dok tri veka kasnije nije odluceno tako..zašto?

Misionar S. :

E moj brate Sasko C., da si ti ranije poznavao pravoslavlje i učenje pravoslavno, ne bi ti sada ovako pisao i osuđivao. Žalosno je što ovako sada razmišljaš, ali to je tvoja slobodna volja i tvoj izbor. Ne znam u koju si sektu upao, ali predpostavljam po tvom prvom postu da si subotar. Zato ću u prvim sledećim mojim pisanjima posebno obratiti pažnju na učenje adventističke-subotarske samozvane proročice "Elene White - duha proroštva", njenih učenja i načina delovanja te sekte. I potrudiću se da ti opširno odgovorim na sva tvoja pitanja, kada nađem malo više vremena. Čak ću postaviti i deo knjiga koje adventisti koriste za vrbovanje novih i bivših članova, gde će biti u potpunosti opisan način pristupa novim, potencijalnim i bivšim ali ne još otpalim članovima idr... A do tada, svako dobro brate.

Sasko C. :

A zasto tolerises paganstvo kod nas? Bio sam u evandjeoskoj crkvi,ispitujem i proveravam sve..nisam adventista i ne slazem se u tome sto forsiraju Elen Vajt maltene kao apokrifne knjige katolici ali se slazem sa time da je subota dan gospodnji,da posle sm

rti covek ne zna nista,tj.ne postoji u nekom duhovnom obliku,jer cemu onda drugi dolazak Gospodnji i vaskrsenje(posl.Solunjanim​a)..pa sad nadji mi postupak za vrbovanje kad ja jos adventistu u zivotu nisam sreo,osim sto sam procitao par knjiga. Pozdrav:)

Misionar S.:

Brate uspori malo. Otac tadej je rekao reči koje dobro zapamti "KAKVE SU TI MISLI, TAKAV TI JE I ŽIVOT". Ako su ti misli blage i dobre, takav će ti i život biti - raj na zemlji pun ljubavi i razumevanja za druge, međutim ako su ti misli pune osuđivanja, mržnje, paranoje, onda će ti život biti pravi pakao i moći ćeš se družiti samo sa ljudima koji isto tako razmišljaju. Đavolu je cilj da unese nemir i razdor u svačiji život. Evo ti jedan link, pa malo proučavaj tematiku dok ja ne napišem članak povodom tvojih pitanja. http://true.faithweb.com/ Svako ti dobro brate.

I još samo da dodam da Svako vidi ono što, kako i koliko može i naravno neko vidi samo ono što želi da vidi.

Dani u Sedmici

Словени

Понедељак (дан после недеље)

Уторак (од словенског ''втори'' - други по реду)

Среда (у средини седмице)

Четвртак (четврти дан у седмици)

Петак (пети дан у седмици)

Субота (од јеврејског за недељу - саббат)

Недеља (дан када се не дела - ради, код Руса и Воскрсение)

Nordijci i Germani

Sunday\Søndag\Sonntag - Sun-day - dan Sunca - nedelja

Monday\Mandag\Montag - Moon-day - dan Meseca - ponedeljak

Tuesday\Tirsdag\Dienstag - (ima koren u staronordijskoj reči za boga Tiu ili tako nešto) - utorak

Wednesday\Onsdag\Mittwoch - Odin's day (bog Odin ili Wodin/Woden) - Odinov dan ili kod Nemaca od "mittawehha" - sredina nedelje - sreda

Thursday\Torsdag\Donnersta​g - Thor's day - Torov dan - četvrtak

Friday\Fredag\Frietag - Frigga's day (Friga je staroengleska Vesna, boginja proleća) - petak

Saturday\Lørdag\Samstag ili Sonnabend - Sætern-day Saturnov dan, kod Danaca i Norvežana - dan za pranje veša; kod Nemaca je i Sonnabend, od Sonne i Abend - dan pred nedelju, Sonntag - Subota

(redom idu engleski - danski - nemački)

Romani

Lunedì\Lundi - (od latinskog Lunae dies - dan Meseca - ponedeljak)

Martedì\Mardo - (od latinskog Martis dies - Marsov dan - utorak)

Martedì\Merkredo - (od latinskog Mercūri dies - Merkurov dan - Sreda)

Giovedì\Ĵaŭdo - (od latinskog Iovis dies - Jupiterov dan, Jupiter=Iov - Četvrtak)

Venerdì\Vendredo - (od latinskog Venēris dies - Venerin dan - petak)

Sabato\Samedi - (kod latina Saturni dies - Saturnov dan, a u hrišćanstvu - Sabbātum - Subota)

Domenica\Dimanĉo - (od latinskog Domenīca dies - Dan bogova, a ponekad i Solis dies - dan Sunca - nedelja)

(redom idu talijanski, pa esperanto)

Azijati

Nedelja - Nichiyoubi - Dan Sunca - 日曜日 \ 星期日 \ 일요일

Ponedeljak - Getsuyoubi - Dan Meseca - 月曜日 \ 星期一 \ 월요일

Utorak - Kayoubi - Dan Vatre - 火曜日 \ 星期二 \ 화요일

Sreda - Suiyoubi - Dan Vode - 水曜日 \ 星期三 \ 수요일

Četvrtak - Mokuyoubi - Dan Drveta - 木曜日 \ 星期四 \ 목요일

Petak - Kinyoubi - Dan Metala - 金曜日 \ 星期五 \ 금요일

Subota - Doyoubi - Dan Zemlje - 土曜日 \ 星期六 \ 토요일

Izgleda da neki u subotu slave paganski dan saturna, ili dan zemje idr. Ili će možda biti bolje da pustimo ljude da slave šta oni hoće, po slobodnoj volji.

Sasko C.:

Nije stvar u slavljenju odredjenog dana,vec u namernom menjanju Bozije zapovesti..."ko razlikuje dane,Gospodu razlikuje,i ko ne razlikuje dana,Gospodu ne razlikuje" rece apostol Pavle,ali ja ti govorim o namernom menjanju Bozije zapovesti,razumes? Pozz:)

------------------------------------------------------------

Da biste se malo bolje upoznali sa metodikom, psihologijom i načinom njihovog rada, zašto vrbovani ljudi nastupaju sa toliko žara, gordosti, umišljenosti da sve znaju, ispunjeni duhom osuđivanja i nadmoćnosti.

Napisaću kratak opis nastanka, delatnosti i organizacije advantističke sekte i postaviću odlomke iz teže dostupnih Adventističkih knjiga koje su namenjene isključivo izabranim Adventistima koji se obučavaju za vrbovanje ljudi u tu sektu:

O ADVENTISTIMA:

Adventisti su pseudohrišćanska sekta nastala u Americi čiji je začetnik bio farmer Vilijem Miler, koji je živeo od 1782. do 1849. godine i koji je voleo mnogo da čita. Čitajući i proučavajući Bibliju, on je došao do zaključka da u starozavetnoj Knjizi proroka Danila i novozavetnoj knjizi Otkrovenja stoji zapisan tačan datum kada će doći KRAJ SVETA I DRUGI HRISTOV DOLAZAK.

To se po njegovom proračunu trebalo zbiti između 21. marta 1843. i 21. marta 1844. godine. Mnogi vernici koji su slepo poverovali i bili zaneseni Milerovim proricanjima, skupili su se zakazanog datuma na jednoj poljani kod Njujorka obučeni u bele haljine željno isčekujući drugi dolazak Hrista. Međutim, sledilo je veliko razočarenje i veliki broj ljudi je tada napustilo sektu.

Da bi se spasilo šta se spasiti može i da bi se nekako opravdala Milerova "greškica" njegov prijatelj Semjuel Snou je zamislite uspeo da pronađe gde je greška u proračunu i ondašnji datum pomerio na 22. oktobar 1844. godine kao novi datum dolaska Hrista i kraja sveta. Na žalost i ovaj put su njihove pristalice bile razočarane, tako da ga je ondašnja baptistička zajednica isključila iz članstva.

Ali on je osnovao novu adventističku zajednicu koju su posle njegove smrti nastavili Hajrem Edson, Jozef Bejts i na kraju Elen White 1827-1915. Osnova novog adventističkog učenja se sastojala u tome da je po protumačenom proročanstvu iz "knjige proroka Danila i novozavetne knjie Otkrovenja"

Hristos 1844. godine ušao u svetinju nad svetinjama i da je počeo sud živima i mrtvima i da treba praznovati sedmi dan, šabat-subotu. Oni još smatraju da je njima predana i poverena najtačnija, najveća i jedina istina o Bogu i to preko njihove proročice Elene White koju oni zovu "duh proroštva" i kojoj slepo veruju.

Elen White je po njima u stvari zadnji prorok poslednjih vremena koji će ljudima dati poslednja upustva, istine, i pripremiti ih za strašna vremena koja će se dogoditi prije drugog dolaska Isusa Hrista. Od 1844. kada je Elen White imala 17 godina, pa sve do 1915. kada je umrla, ona je imala više od 2000"viđenja-vizija“ što je naravno veoma interesantno, jer ukupan broj vizija svih proroka u Bibliji iznosi skromnih 41:(Ilija -0, Jelisije -1, Isaija-2, Jeremija-2, Jezekilj-7, Danilo-4, Osija-1, Joilo-1, Amos-5, Avdija-1, Jona-1, Mihej-1, Naum-1, Avakum-1, Agej-5, Zaharija-6, Malahija-1, Jovan-1).

"Rani spisi Elena White 32-33 str.

Kasnija viđenja

...U svetinji nad svetinjama ugledah kovčeg zaveta....i kamene ploče sklopljene kao knjiga.

Isus ih je rasklopio i ja sam ugledala deset zapovesti ispisanih na njima Prstom Božijim....Ali je četvrta blistala više od svih....okružena oreolom slave. Videla sam da zapovest o suboti nije prikovana na krst, jer kad bi ona bila prikovana, onda bi to bio slučaj i sa ostalim zapovestima .....Videla sam da Bog nije izmenio subotu, jer se on nikad ne menja.

Međutim papa je izvršio promenu i umesto sedmog, za dan odmora ustanovio prvi dan u sedmici.....Videla sam da je sveta subota bila i ostaje zid koji odvaja pravi Izrailj Božiji od nevernika......Videla sam da Bog ima dece koja još ne znaju za subotu i ne drže je. Oni nisu odbacili tu svtlost. I na početku vremena nevolje mi ćemo biti ispunjeni svetim duhom da bismo mogli još potpunije objaviti subotu. Ovo će razbesneti crkve i takozvane adventiste pošto neće moći da ospore istinu o suboti. U to vreme će svi izabranici Božiji jasno uvideti da mi posedujemo istinu......"

Do 1855. godine sedište im je bilo u Betl Kriku-Mičigen, a od 1860. zvanično se zovu "Adventisti sedmog dana".

Oni su po statistici napravljenoj još za vreme Jugoslavije u svetu imali oko 300 listova na 273 svetska jezika, 4.200 škola, 11.000 učitelja i oko 300.000 polaznika, oko 500 viših škola i 22 fakulteta, 140 bolnica sa oko 6.000 lekara i medicinskog osoblja, 50 staračkih domova i 30 prehrambenih industrija.

To je bila najbrojnija sekta u bivšoj Jugoslaviji, sa oko 80.000 članova, odnosno 150.000 pristalica. Sa oko 50 objekata i teološkim fakultetom u Beogradu, objavljuju časopis „Znaci vremena”, imaju u Beogradu radio-stanicu "Glas nade” i humanitarnu organizaciju„ADRA”.

Adventizam ne samo da je sekta, već je jedna veoma dobro organizovana američka biznis korporacija koja veoma vešto manipuliše ljudima. Humanitarne organizacije, biblijske škole, tečajevi zdrave ishrane i kreacionistička predavanja su samo jedan od licemernih načina da vrbuju i privuku nove članove i sa njima i obavezan DESETAK koji će svaki budući adventista morati da priloži crkvi ili će biti obeležen kao "OTPAD".

I kada jednom uđeš u sektu i postaneš zainteresovan za njih, ali nekim čudom ipak na kraju odlučiš da se ne krstiš, neće te ostaviti na miru sve dok smatraju da ima nade da ti isperu mozak.

Ne bih dalje ulazio u širinu opisivanja adventističke doktrine jer bih za to trebao napisati celu knjigu. Mislim da je i ovo za početak sasvim dovoljno i da ćete kroz sledeće odlomke i primere, uvideti sve opasnosti koje dolaze kroz nju i sekte slične njoj.

Priručnik za Adventističko misionstvo:

Primeri ličnih principa evangelizma

+ Društveno kontaktiraj sa drugima.+ Pronađi zajednički teren.+ Probudi interesovanje.+ Baci "prvu loptu".~ Nemoj da odeš predaleko.~ Nemoj da osuđuješ.+ Drži se glavne teme.+ Direktno se suoči sa osobom.

Kada razgovaraš sa ljudima

+ Započni razgovor o nekom interesovanju.+ Kaži nešto o sebi, zatim postavi prigodno pitanje.+ Pohvali i utvrdi ono što ljudi kažu.+ Ispričaj nešto o svojim duhovnim stavovima.

Ako osećaš da te Duh vodi

+ Upitaj ih o njihovim duhovnim stavovima._ Sačekaj njihovu reakciju.+ Ako oduševljeno odgovore sa da:* Nastavi sa prijateljskim razgovorom.* Daj im evanđeoski traktat.* Dogovori se o ponovnom susretu.

Ako nisu zainteresovani

~ Nemoj više o tome da govoriš._ Bog neće odustati od njih, ali sada nije pravi trenutak.

Ako se pojavi prilika da podeliš svoju veru

+ Počni da govoriš o stanju u svetu._ Neki zainteresovani mogu da zahtevaju dodatne posete.

Načini i sredstva za iznošenje Jevanđelja

Jednostavni princip za svedočenje:

* Porodica* Zanimanje* Religija* Svedočanstvo

Kako ovaj princip radi:

Najpre pričajte o porodici jer su ljudi obično zainteresovani za razgovor o svojoj porodici. Zatim upitaj za njihovo zanimanje ili posao. Zatim upitaj u koju crkvu idu. Konačno, ispričaj lično svedočanstvo.

Tri osnovna elementa svedočanstva su:

* Moj život pre nego što sam prihvatio Hrista * Kako sam postao hrišćanin* Moj život od kada sam postao hrišćanin. Dosledan hrišćanski život je neverovatno svedočanstvo.

Iskoristi prilike

Postoje mnoge prilike da ponudiš pomoć i prijateljstvo:

* Bolest* Smrt u porodici* Nove komšije* Ljudi u zatvorima* Udovice* Stariji ljudi* Poseta u domovima

Još načina za pronalaženje zainteresovanih

Postoji mnogo načina za pronalaženje i praćenje zainteresovanih.

* Ljudi koji posećuju crkvu ili učestvuju u nekoj aktivnosti otvoreni su za primanje i treba ih redovno posećivati ili kontaktirati.* Posetioci koji dolaze u subotnu školu.* Pojedinci koji su završili Dopisnu biblijsku školu.* Roditelji dece koja dolaze na Letnju versku nastavu.*

Prijatelji iz programa sakupljanja sredstava.* Ne-adventistički studenti koji uče u adventističkim školama i njihovi roditelji.* Redovni kupci evanđeoske literature.* Oni koji dolaze na evanđeoske sastanke a nisu još doneli odluku za Isusa.

Moć spiska mogućih zainteresovanih

Spisak mogućih zainteresovanih je ključ za pronalaženje zainteresovanih osoba. Pronađi nekoga u crkvi ko ima dar administracije i voli da radi sa spiskovima i na održavanju kontakta.

* Upiši imena osoba koje imaju bilo kakav kontakt sa crkvom.* Pošalji štampani bilten, ili elektronski bilten, ili napravi Internet stranicu svoje crkve.* Imenuj sve crkvene aktivnosti, njene službe, itd.* Pošalji informaciju svakome čije ime je zapisano na spisku mogućih zainteresovanih. Čini to na redovnoj bazi.

Kandidati za održavanje biblijskih časova

Kandidati za održavanje biblijskih časova mogu da se pronađu na mnogo načina:

* Deljenje pojedinačnih traktata ili serija traktata.* Stavljanje upisnica za Dopisnu biblijsku školu u poštanske sanduke.* Masovno slanje upisnica poštom.* Ohrabrivanje vernika crkve da sa sobom nose upisnice.* Davanje ili pozajmljivanje knjiga.*

Pozajmljivanje video i audio kaseta.* Upotreba ankete za ispitivanje verskog interesovanja.* Upotreba ankete za rad u društvu - primaoci društvenog rada i drugi ljudi kojima crkva pomaže.* Bivši vernici crkve.* Grupe za proučavanje u komšiluku.

http://www.misionar.com/2012/03/25/zablude-adventisticke-subotarske-doktrine-ostalih-slicnih-sekti-i-njihove-metode-vrbovanja/

Nastaviće se (misionar S.)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Дени, тужи их за узнемиравање, ако си докон. Пре тога им пошаљи неко писамце где им кажеш да не желиш да добијаш такве садржаје, сачувај доказ да си послао то писмо, а после тога, ако и даље наставе да те смарају, прикупи материјал, па их тужи. Адвокат ће у том случају вероватно да пристане да те заступа за трошкове и део надокнаде штете, коју ћеш сигурно да добијеш, тако да ћеш мало и да зарадиш ако будеш имао среће :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Od kakao sma se preselio u ovaj novi stan pre 4 meseca,staklno me salecu Jehovini svedoci i poostavljaju mi literaturu u sanduce

Јел те салећу са непристојним понудама (позивима на целоноћне састанке)?

0102_laugh

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Дени, тужи их за узнемиравање, ако си докон. Пре тога им пошаљи неко писамце где им кажеш да не желиш да добијаш такве садржаје, сачувај доказ да си послао то писмо, а после тога, ако и даље наставе да те смарају, прикупи материјал, па их тужи. Адвокат ће у том случају вероватно да пристане да те заступа за трошкове и део надокнаде штете, коју ћеш сигурно да добијеш, тако да ћеш мало и да зарадиш ако будеш имао среће :)

uhhhh,dosta je meni i sudova i advokata i tandara i mandara

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Њих многи упоређују са адвентистима мада мислим да су ЈС далеко више застанили у учењу од суботара.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

a jesu oni nastali separacijom od adventista?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

opasni ovi izmanipulisani manipulanti :ph34r:

hvala na ovome, nisam do sad znao sta tripuju, a ta Hellen White nailazio sam vise puta al mi nije budila ni najmanju zelju za citanjem... iako kontam da nesto tripuje i da mozda ima i nesto pametno da kaze, al nekako znam da nema pojma o cemu prica

ako vec oce da budu advanced onda bolje nek igraju najnovije igrice na recimo ovoj ploci :D

sabertooth-990fx-400x299.jpg

Sabertooth 990FX

http://ixbtlabs.com/articles3/mainboard/asus-sabertooth-990fx-990fx-p1.html

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Zanimljivo, pročitam to čim stignem. Ja sam se isto tako bavio sa mlađanim neopaganima i satanistima, isto takvi načitani maloljetnici, djeca što vole da svašta čitaju, sve isprobaju i svuda turaju nos. Takav satanistički dječiji vrtić to bio. Ovi adventisti su relaksacija za njih, poslije rasprave sa neopaganima i satanistima možeš samo reći, ah, ti adventisti su super, zlatni adventisti i Jehovah's Witnesses i sa Watchtowerom zajedno. Oni su još opuštajuća literatura, priče za djecu prije spavanja u usporedbi s tim satanistima i neopaganima. Inače zbog tog slovenstva na kojem radim sam svaki dan u kontaktu s takvima, preostaje samo moliti se njih, šta drugo. Dosta mladih Slovena je otpalo, svaki dan neko novi im se pridruži.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Па ствар је јасна.Сваки облик присилног или обманујућек завођења вјерника није од Бога благословено.Тако да је све јасно ко дан.Човје бира вјеру на два начина по рођењу и касније по својој слободној вољу датој од Бога.Ако то неко злоупотреби онда је јако грешан.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...