Jump to content
marija

Разговори о сектама - опасност око нас

Rate this topic

Recommended Posts

Није ово био сведок, ово је био дррадмоир, дакле православц који се покушао маскирати у сведока. Очигледно је умисли ода смо ми овде толике незалице да ништа не знамо ни о православљу, јер је он умислио да ми овд радимо на покатоличавању Срба, па је онда мислио да се преруши као сведок да би доказао да он као ј.сведок може да изује нас који смо "назови" православци. На његову жалост обрукао се.

joooj

Поздрав свима,

Ја сам новорегистрирани члан, управо су ми дошли пред врате, па мало попричали 0102_laugh

Нуди ми неки човек листић и каже: Ево мало прочитајте то, каним вас на једно предавање, још мало па иде годишница Христове смрти. (Сватио сам да ови агитирају уочи Васкресења, ал ме је збунио кад је рекао "годишница", пошто знам да они као не признаје којекакве годишнице, рођендане итд..)

Прошло је неколико секунди, каже да ја сам јеховин сведок, ми смо као хришћанска заједница. Рекох добро, пре бих рекао да сте јудаистичка секта али ево ја сам добро поткован из историје па питам те, јел знаш ко је Чарлс Т. Расел, Радерфорд, онај Натаниел како се зваше... Каже знам.. Е онда рекох, знам и ја. Како су живели, обогатили се, како је Радерфорд раскошно живио у доба депресије док су обични јеховини сведоци лутали у америци чекајући армагедона, како су погађали други Христов долазак, па су толко пута омашили, како то нико незна и не би требало да се бави с тиме. Каже он: Па да у право сте ал ми смо знате напреднули, увидевши да је то погрешно па смо се поправили и сад не радимо то. Е онда кад сте напреднули, зашто забрањивате трансфузије, које нигде у свето писмо није поменута ал ето медицина напреднула и она, зашто не бисмо спасили људске животе итд... Остао је без речи. Каже знате ал са Расела је почела нова доба, апостол Павле ово оно. Ја кажем: пријатељу Расел је нулта точка јеховиних сведока, никако он не бих могао да се сврже са оно што је било хиљаду и нешто година пре њега.

Још само онако изложио да у њима су собрани сви јереси почевши од Арија, Македонија итд.. (Прочитао сам то баш овде на форуму, јако ми је помогло  girl_jumping). Остаде човек без много речи па каже, е добро баш ми је драго да сам налетио на неког ко је добро поткован, остали нису ко ви (можда је почео да ласка), па можда се сретнемо опет, поразговарамо. Рекох у себи: боље је да ових код куће моје и не долазе више, па кажем: Можемо како не, негде у пролазу ако се видимо 0102_laugh

Задње рекао је: па ето религиозна слобода свако има право на то. Јесте рекао сам ја и заблагодарио му што је имао времена и стрпљења да ме ислуша.

Незнам дал ће поново доћи ал јако ме је страх да неко не превари у комшилуку.

Ал зачестили у комшилуку, пре неки дан две жене, онда овај сам иде. А људи овде нису нарочито религиозни, а и да су, нису нешто спремни пошто пуно је теже кад држава форсира расколнике.

Још једном извините на мој лош српски, македонац сам prstgore

Поздрав.

Ал зачестили у комшилуку, пре неки дан две жене, онда овај сам иде. А људи овде нису нарочито религиозни, а и да су, нису нешто спремни пошто пуно је теже кад држава форсира расколнике.

Још једном извините на мој лош српски, македонац сам dada

Поздрав.

4chsmu1 Који лош србски?Па ти си писменијиод пола Срба.Да ниси рекао да си Македонац не бих приметио  prstgore Добро дошао  ekstra

Jooj, mene danas bivši starešina posle nekoliko godina nazvao telefonom. Ceo dan sam zaprepašćena! Posle toliko godina opet me zovu! Moj muž se javio i sve mu po spisku...rekoh, nemoj tako, i oni su žrtve,a on će meni: mnogo sam ja zbog njih propatio da bih imao živaca da budem ljubazan! I tako je očitao bukvicu tom starešini i ovaj je obećao da se neće više nikad javljati da me zovu...ja sam još u šoku...zar sam još na nihovom "spisku" posle toliko godina???

Jooj, mene danas bivši starešina posle nekoliko godina nazvao telefonom. Ceo dan sam zaprepašćena! Posle toliko godina opet me zovu! Moj muž se javio i sve mu po spisku...rekoh, nemoj tako, i oni su žrtve,a on će meni: mnogo sam ja zbog njih propatio da bih imao živaca da budem ljubazan! I tako je očitao bukvicu tom starešini i ovaj je obećao da se neće više nikad javljati da me zovu...ja sam još u šoku...zar sam još na nihovom "spisku" posle toliko godina???

Драга Сања, ти спискови ни смрћу не застаревају - на жалост. Имају и досије о Вама, то је сигурно.

И ја сам био изненађен што баш данас закуцали на врата, ал да поновим сетио сам се да је Васкрс (или Велиген - како га ми зовемо) ближе па зато су зачестили ових дана. Иначе прошли су овуда две жене пре неколко дана, ал нису закуцали на моја врата (ваљда нису знали да имам два улаза), били су и пред месец - два исте оне жене делили неке књижице, ал смо моја жена и ја све то у наш камин. Рекао ми је човек: "Знате ускоро ће годишница Христове смрти...". Они прозелитирају баш пред овакве празнике да би врбовали што више нових чланова или недај Боже поново врбовали бивших, мислим да јавили су вам се управо заради то.

Још једном извините на мој лош српски, македонац сам tuzansmajli8904

Поздрав.

Pozdravljam te Ivane i želim ti i ja dobrodošlicu na ovom malom ali živom forumu.

Drago mi je da si primenio naša saznanja.

Neznanje nas upropasti.

Puno dobrih i poštenih ljudi je zavedeno od Kule stražare.

Imaj uvek na umu da je taj čovek koji s tobom razgovara žrtva i da ne treba nikako da se podsmevaš s njim na račun raznih dešavanja iz istorije Jehovinih svedoka.

Bolje upotrebi vreme koje provedeš sa nekim svedokom da mu dokažeš da i danas Jehovini svedoci govore da žive po Bibliji ali da to u stvari ne čine.

Ako budeš opet imao prilike da razgovaraš s njima pregledaj malo moj blog a možeš da kažeš i njima da pogledaju.Dopunjavam stalno tako da će biti od pomoći svakom kome zakucaju na vrata.

Naglasi im da su svi isečci ISKLJUČIVO iz njihovih knjiga.

Verovatno je da i tako neće pogledati ali barem si pokušao.

Ovde na forumu imaš prilike da od teologa saznaš sve što te interesuje tako da možeš da računaš da nisi sam.

@ Sanja

Drago mi je što si pokušala da smiriš svog muža.Verovatno je tako i reagovao jer on najbolje zna šta si prošla i ne želi da opet prođeš kroz taj pakao.

Što se spiska tiče...ne brini i mormoni  pišu naša imena  po njihovim papirima pa nam neće od toga ništa biti.

Ја онако из историске перспективе, нисам се подсмевао ни у један момент. Знам да ако човек покаже некакве надмености они ће то пробају да искористе. Да будем искрен нисам експерт за свето писмо па да се разбацујем за цитате, ал зато знам њихове "цаке" на којих они пецају људе. Овај који је дошао код мене ми је био и некако надвор од јеховистичког шаблона. Рекао је да зна ко је Расел итд.. Да је то нека "модерна теологија", а само секунд после то он мене пита: Па знате није само Расел, било је нешто и пре њега. Ја кажем, па одкуд сад толике празнине од Христа и апостола Павла до Расела, зар смо ми толико несрећни да чекамо толко година да нам Расел "модернизује" теологију. Није ми одговорио на то што је медицина у много модернија него она из старог завета па стога трансфузија крви данас спашава пуно људских живота. Нисмо стигнули да попричамо око њиховог "прилагођеног" превода библије, можда би се вадили на "модернизације", ал незнам како би се вадили на то да ни Расел а ни други после њега нису знали ни хебрејски ни грчки. Мислим да било је и скандала пре неко време да су се они позивали на неког ауторитета за грчки језик, а он је као рекао да они "појма" немају из грчког језика.

Хвала пуно на свих добродошлица и опростите мојих омашка из српског. Ја сам српски "научио" из читања књиге којих имам код куће, никада нисам учио то у школи, незнам ни један падеж, причам по слуху.

Уф,уф,уф, саће те исписати из књиге живих и неш упасти у оних 144000 ...

Уф,уф,уф, саће те исписати из књиге живих и неш упасти у оних 144000 ...

Nisam ja bila od tih 144.ooo što idu na nebo. Ja sam ti bila od "drugijeh ovaca koji nisu iz tog tora" 0304_smile4  Trebalo je da živim večno u raju na zemlji, ali trt Milojka, odapeću ja i spasa mi nema 0304_smile4

A za Memorijal Hristove smrti, samo sam prosleđivala tacnu sa vinom drugima. I pošto niko u skupštini nije bio od tih 144.ooo samo smo jedno drugom prosleđivali tacnu i to je bila ta svečanost 0304_smile4

Smejem se ja sad, ali stvarno sam bila ovca bliss jeeee

rockefellercenterpromet.jpg У Рокфелер центру се налази ова златна статуа сатене кога они зову луцифер (лучоноша) приказаног како носи светлост а око њега је зодијачки круг.