Jump to content

Језуити

Оцени ову тему

Препоручена порука

Мислим да је и данас иста прича..

Има искуства где пола Руса није знало разлику..

убио сам се објашњавајући

Зна Путин

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 197
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

da, naravno, ali da ne biste mislili da mi samo preferiramo Ruse i Srbe i postavljamo ih na najviše i najodgovornije pozicije u jezuitskom Redu, tio nije baš sasvim tako, imamo mi tamo sem tam ponegdj

Мени причаш о тим стварима?

И још ме третираш за глупака коме то није јасно?!

Ало бре човече! Па нема дела овога форума на коме ја о томе не писах, а ти као то не знаш...

Него сад искачеш из своје претходне поставке о географској одредници, па прелазиш на опште словенско праиме Србин.

Пусти ту причу.

Него да се раскусурамо у вези Крижанића.

Ако је био Хрват што је лагао да је Србин?

Ако је био Србин што је крио да је католички калуђер и поп?

Ако је промовисао панславизам што је промовисао и Унију?

И на крају што си ти лично панслависта, да ли због Уније или због свесловенске емпатије?

Нама Србима ( какви смо такви смо ) ова работа Крижанићева делује нечасно. Представљао се као наш човек а ишао покатоличавати Русе. Хрвати се овим могу поносити ми Срби јок.

Помињем га овде јер је прво био Језуита.

Па питам, да ли је то нека тактика код Језуита да се лажно представљају "не би ли како придобили кога за РКЦ". Пази св.апостол Павле се није лажно представљао. Ни кад је говорио да је Фарисеј није лагао.

joooj

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Hrvati imaju porijeklo iz naziva Harvati, Harvatsko što je kraći oblik uza Harvanatsko koje je opet došlo iz Havranatsko takozvaniom slovenskom zamjenom, glasovnom promjenom karakterističnom za Slovene gdje permutuje redosljed fonema: Zabreg u Zagreb, Havranatsko uz Harvanatsko itd. Gavran-Havran je bila tada totemska životinja današnjih većinom zapadnoslovenskih plemena, današnji Srbi i Hrvati su u to vrijeme pripadali zapadnim Slovenima. Bili su samo istočni i zapadni, južnih tada još nije bilo.  Naziv Serb iima porijeklo u dva naziva: serbati, sisasti, označava pripadnike istog plemena, istu generaciju, ljude odhranjene istim mlijekom. Poslije se morfološkom slićnošću navodi riječ sebranie, sebranje, zbor što nije daleko tom prvom smislu, ustvari je vrlo slično, ouznačava Slovene povezane istim porijeklom, kao kad se govori kod nas "zemljak" ili slično, neko blizak. Oba su ta dva naziva bili opštim, tek poslije su postali etnonimom posebne slovenske grupacije. A osim gavrana su važne totemsle životinje bile lisica, vuk, medvjed i valjda još nekei

Може бити не мора да значи...

СРБ и ХРВ имају исто порекло

С=Х

Б=В

Р=Р

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Може бити не мора да значи...

СРБ и ХРВ имају исто порекло

С=Х

Б=В

Р=Р

odakle si dobio tu zamjensku, supstitučnu tabelu, neki Leonardov kod, vojno-dešifrantska obavještajna rutina ili šta?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sad će sljedeća etapa na temi bit genetika tirolska, mađarska,  etrušćanska, germanska itd. o ilirskoj, keltskoj i ostalim da ni ne spominjem. S posebnim osvrtom na to kako nikakve seobe Slovena nije bilo jer ne postoje genetski Sloveni koji bi kuda trčkarali tako po svijetu. I kakve sad to veze ima s tim nekim jadnim jezuitama? Oni se ukrštali sa Etrurkama, Sarmatkama, Tračankama i Ilirkama? Ne znam kako ali izgleda jedini Srbi na svijetu su u stanju i uspijevaju bilo kakvu raspravu završit srpskom nacijom, porijeklom, jezikom i genetikom. Ja mislim da bi tako završila i rasprava o uzgoju pčela ili o modernom načinu navodnjavanja njiva. Sasvim svejedno šta i o čemu bi se počelo, može i o kineskoj ili japanskoj kaligrafiji, nije važno, sve bi to završilo na tom istom kod vas izgleda nikad riješenom ili vječno neriješenom temom - sa srpstvom i sa Srbima.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

odakle si dobio tu zamjensku, supstitučnu tabelu, neki Leonardov kod, vojno-dešifrantska obavještajna rutina ili šta?

Поолааакооо немој се узрујавати. Ни мени се штошта не уклапа у неке моје концепте па то не значи да није тако.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

А јел припадаш ти неком реду у вашој цркви?

Које је твоје лично и персонално мишљење о језуитима? Без навода неких чланака и чешког.

Да ли је истина да су језуити радили неваљале ствари или је то само пропаганда (ако јесте, због чега)? Исто твоје лично мишљење.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ти се јави, па ти си главни спамер на форуму

ma nije to ni spamanje, to je ono što kažu hirurzi, tačno ova situacija: ja počnem operisati ovo ili ono, operišem, operišem, operišem a nakon nekog vremena ustanovim da ja to ustvari seciram, seciram, seciram (radim autopsiju). Znači bez obzira na polaznu dijagnozi završi to sa exitom, uvijek istim.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

А јел припадаш ти неком реду у вашој цркви?

Које је твоје лично и персонално мишљење о језуитима? Без навода неких чланака и чешког.

Да ли је истина да су језуити радили неваљале ствари или је то само пропаганда (ако јесте, због чега)? Исто твоје лично мишљење.

Nisam članom nikakvog monaškog ni redovničkog reda a i da jesasm onda bih se po dolasku na forum predstavio kao takav, naveo bih svoju kliričku poziciju i redovnički status, recimo đakon kod franjevaca, sveštenik kod jezuita, obični brat monah kod dominikanaca itd. A pošto sam laikom predstavio sam vam se kao laik. Inače odgovorim to tako kulantno da nikoga niti previše hvalim i nikoga ne vrijeđam. Pošto sam vidio u više raznih zemalja i slovenskih i neslovenskih kako sve institucije i segmenti katoličke Crkve rade na terenu i tamo to kod njih izgleda u praksi, mogu vam reći da onu hrvatsku verziju katoličanstva uopšte uzevši ne smatram baš tako nekakvom reprenzentativnom kako bi samo na osnovu nje mogli stvarati neke dalekosežne nazore i stavove, mišljenja o katoličanstvu u cjelosvjetskim mjerilima. A u nekim stvarima je smatram dosta problematičnom, valjda je to zbog posebnog istorijskog razvoja. Katolici na Balkanu ne dijele sudbinu katolika s iberskog poluostrva a ni britanskih ostrva ili tih iz centralne Evrope a nemaju ni istu istoriju. Mnogo bi više volio da ste u blizini mogli imati češke katolike recimo ili slovačke, belgijske ili holandske, i vidjet kako te iste katoličke institucije funkcionišu tamo. Recimo u Hrvatskoj ne postoje pravi monaški manastiri sa neprekinutim tradicijom: benediktinski, cistercitski, kartuzijanski, premonstratski, itd. Tako da je to već jedna vrlo velika razlika, takve manastire nađete tek od Slovenije pa dalje. Dakle nije to ono kompletno katoličanstvo u tom svom svojem bogatstvu i raznolikosti kakvo je svuda na zapadu.  Nekakvo je dosta siromašnije, zredukovano, svedeno na nekoliko tih najznačajnijih institucija i skupina: franjevci, mirjanski dijecezni klir, nešto dominikanaca i isusovaca a već to imamo gptovo, nema se šta više tamo dalje nabrajat. Sa ženskim redovnicama je situacija mnogo bolja, kod njih je takva bolja svuda u svijetu, više raznih redova, brojnije su itd. . Ako hoćete vidjet šta je katoličanstvo onda centralna Evropa, Španija i Portugal itd.

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nisam članom nikakvog monaškog ni redovničkog reda a i da jesasm onda bih se po dolasku na forum predstavio kao takav, naveo bih svoju kliričku poziciju i redovnički status, recimo đakon kod franjevaca, sveštenik kod jezuita, obični brat monah kod dominikanaca itd. A pošto sam laikom predstavio sam vam se kao laik. Inače odgovorim to tako kulantno da nikoga niti previše hvalim i nikoga ne vrijeđam. Pošto sam vidio u više raznih zemalja i slovenskih i neslovenskih kako sve institucije i segmenti katoličke Crkve rade na terenu i tamo to kod njih izgleda u praksi, mogu vam reći da onu hrvatsku verziju katoličanstva uopšte uzevši ne smatram baš tako nekakvom reprenzentativnom kako bi samo na osnovu nje mogli stvarati neke dalekosežne nazore i stavove, mišljenja o katoličanstvu u cjelosvjetskim mjerilima. A u nekim stvarima je smatram dosta problematičnom, valjda je to zbog posebnog istorijskog razvoja. Katolicina balkanu ne dijele sudvinu katolika s iberskog poluostrva a ni britanskih ostrva ili iuz centralne Evrope a ni nemaju istu istoriju. Mnogo bi više volio da ste u blizini mogli imati češke katolike recimo ili slovačke, belgijske ili holandske, i vidjet kako te iste katoličke institucije funkcionišu tamo.

Ово, да ли припадаш неком реду сам те питао онако, пошто има доста редова, па чисто безвезе. Има и лаика као што су у опусу, па онда и не би морао да се представљаш чином.

Ово је лепо што си написао, него ми ниси одговорио ни на једно питање осим првог делимично, а и то је неважно и твоја лична ствар. Интересује ме шта мислиш о њима невезано за Хрватску, уопште о реду шта мислиш и да ли их нападају без разлога.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Italija također ali nije uputno uzimati ju za model jer italijansko katoličanstvo je dosta specifično, dosta izolovano od ostalih po mnogo stvari iako to na prvi pogled ne izgleda ljudima koji o katoličanstvo mnogo ne znaju. Nekom pravoslavcu iz Beograda je sve to isto ali Crveni Baron je recimo mogao primjetit mnogo toga i potvrdiće vam to i on sam sigurno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ово, да ли припадаш неком реду сам те питао онако, пошто има доста редова, па чисто безвезе. Има и лаика као што су у опусу, па онда и не би морао да се представљаш чином.

Ово је лепо што си написао, него ми ниси одговорио ни на једно питање осим првог делимично, а и то је неважно и твоја лична ствар. Интересује ме шта мислиш о њима невезано за Хрватску, уопште о реду шта мислиш и да ли их нападају без разлога.

ne mogu sad govorit samo o njima, cijela ta situacija sa cjelokupnim klirom u Hrvatskoj je dosta drugačija nego ovdje, tamo su klirici bili pod uvijek većom disciplinom i presom "odozgor", pod strožim diktatom i dogledom tih njihovih pomjesnih crkvenih vlasti što je valjda uslovilo taj njihov način ponašanja tamo, teško je meni to sad objašnjavat na primjerima. Tek sad se javljaju pojedini koji to pokušavaju razbit kao taj franjevac iz Sarajeva ili onaj župnik iz Splita

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Немој хрвате да петљаш у доносе римокатолика и Срба.

злочине су починили хрвати..а не Рим..

историјски гледано Срби су били римокатолици пре хрвата

Шта каже кнез Мишкин у роману "Идиот" Ф.М. Достојевског т.ј. шта каже Достојевски:

"— Pavliščev je bio blistav um i hrišćanin, pravi hrišćanin — izgovori najednom knez — pa

kako se onda mogao potčiniti veri... nehrišćanskoj ? ... Jer katoličanstvo je isto što i

nehrišćanska vera! — dodade on najednom sevnuvši očima i gledajući preda se,

obuhvatajući pogledom sve zajedno.

— No, to je već mnogo — promrmlja čičica pa se začuđeno zagleda u Ivana Fjodoroviča.

— Kažete da nije katoličanstvo hrišćanska vera? — okrenu se na stolici Ivan Petrovič —

nego kakva?

— Pre svega nehrišćanska! — neobično uzbuđeno i prekomerno oštro poče opet knez. — To

prvo, a drugo, rimski katolicizam je gori i od ateizma, to je moje mišljenje! Da! Takvo je moje

mišljenje! Ateizam propoveda samo nulu, dok katolicizam ide dalje: on unakaženog Hrista

propoveda, Hrista koga su oni sami oblagali i narugali mu se, izopačenog Hrista! Oni

propovedaju antihrista, kunem vam se, uveravam vas! To je moje lično davnašnje

ubeđenje, i ono je i mene mnogo namučilo ... Rimski katolicizam veruje da se bez vasionske

državne vlasti crkva ne može održati na Zemlji, pa viče: Non possumus! Po mome mišljenju,

rimski katolicizam nije uopšte ni vera, nego neposredan nastavak Zapadne Rimske Imperije,

i kod njega je sve potčinjeno toj misli, počevši od vere.

Papa je zauzeo zemlju, zemaljski presto, i uzeo je mač. I od to doba sve tako i ide, samo su

maču dodali još i laž, podmuklost, prevaru, fanatizam, praznovericu, zločin; titraju se

najsvetijim pravednim, prostodušnim, plamenim osećanjima narodnim! Sve, sve su za novac

prodali, za nisko zemaljsko carstvo. Pa zar to nije antihristova nauka? Zar je moglo da se iz

toga ne izrodi ateizam? Ateizam je od njih rođen, od tog rimskog katolicizma! Ateizam se i

začeo prvi put kod njih; jer, zar su mogli oni verovati sami sebi? On je i ojačao zbog

odvratnosti prema njima. On je proizvod jezuitske laži i slabosti duhovne! Ateizam! Kod nas

ne veruju samo još pojedini staleži, kako onomad lepo reče Jevgenije Pavlovič ... oni što su

izgubili koren. Ali tamo, u Evropi, tamo već ogromne mase naroda počinju da ne veruju...

nekada zbog mračnjaštva i laži, a sad već iz fanatizma, iz mržnje prema crkvi i hrišćanstvu.

Достојевски је изјавио да када би неко математички доказао да Христос није Истина, пре би се одлучио за Христа него за истину. Зато ћу и ја  пре остати са Достојевским.

Обрати пажњу на мој потпис!

Савко добро у Христу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...