Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Жељко

Филмови које не препоручујем

Оцени ову тему

Recommended Posts

Man of Steel (2013)

Man-of-Steel-.png

Оцена: Чиста боза.

Нема се шта ново рећи на тему супермена са криптона, добри глумци, али филм нема смисла.

Сем специјалиних ефеката филм је на нивоу млаћења празне сламе. Тачније речено све се своди на фајт једног гуд гаја и мало више од једног бед гаја.

Почетак филма обећава, има нових момената опис планете Криптона је детаљнији него и у једном супермен филму. Стил почетка је у фазону Прометеуса, ту је супер раса са супер технологијом стара цивилизација ово оно, само фали тај детаљ да повежу настанак живота на земљи са Криптоном. Тај фазон су дакле ђипили из Прометеуса и касније у филму има неких наговештаја да су Криптонци били на земљи давно у прошлости, али директног повезивања са еволуцијом нема.

Све остаје на наговештајима. Осим тога ту је и супер технологија супер цивилизације са Криптона која неодољиво подсећа на сцене из Прометеуса.

После оваквог увода свако пожели да одгледа фим до краја.

Мееееђутииим...

После тог увода буквално више ништа није исто, на земљи је нека сасвим друга прича ту почиње кулминација дешава се оно најочекиванији могући заплет. Последња трећина филма је обична макљажа.

Значи ту су криптонци који лемају супермена такође криптонца, он успева уз помоћ технологије коју му је оставио отац у капсули којом је допутовао да већину криптонаца трасира у онај дводимензионални простор док најопаснији криптонац ђенерал Зед остаје да се макља са суперменом Кал Елом до последњег минута филма. Они се бацају кроз зграде, крше, ломе све законе физике јер су супермени лете кроз грађевине као топовско ђуле, и наравно немају ни огреботине. Пошто се не назире крај, нити контам како би се уопште могао завршити филм у коме двојица криптонаца ни на који начин не могу пострадати на планети земљи чак ни кад излете из орбите вам атмосфере иако су претходно користили неке кациге за дисање на земљи. Дакле размишљам ти ја у тим последњим моментима филма на који начин ће супермен средити тог злог ђенерала Зеда и реко не могу да верујем да ће јадни Зед поред толико главом разваљених зграда, леђима разбијеног асвалта, рукама и ногама прекиданих мостова и других металних конструкција на крају бити убијен тако што ће му супермен заврнути шију.

Кад не лези враже управо је то крај филма.

Значи одвалио сам се од смеха.

Жали Боже добрих глумаца, чини ми се доброг буџета, и потрошеног времена наравно ...

Свиџа ли ти се Прометеј?

Добар је Прометеј. Мада сам на крају очекивао неки бољи спектакл типа да видим ту неку працивилизацију са свом њиховом технолозијом градовима и планетама и шта ти ја знам шта, али је вероватно то превише захтевно и за Холивуд, па су га нако скрпили на крају у оним пећинама.

У сваком случају Прометеус је нешто ново иако старо у СФ идејама.

Добар је Прометеј. Мада сам на крају очекивао неки бољи спектакл типа да видим ту неку працивилизацију са свом њиховом технолозијом градовима и планетама и шта ти ја знам шта, али је вероватно то превише захтевно и за Холивуд, па су га нако скрпили на крају у оним пећинама.

У сваком случају Прометеус је нешто ново иако старо у СФ идејама.

И ја сам очекивао, међутим, то ће бити, ваљда, у наставку.

Иначе, скроз ми је супер филм, јер не даје одговре на сва питања. Кад се завршио филм, био сам у фазону: "Шта је бре ово, није објаснио гомилу ствари!?". Али ми се после због тога и свиде. О доста ствари може да се полемише и остављене су отворене гледаоцу на размишљање.

Радујем се наставку.

Као клинац сам, не баш клинац али нисам још изашао из основне шулензи, ишао тако са разредом и скупљао стару хартију, некада је то служило нечему сад већ немам појма ни чему. И углавном дођемо до неке старе куће нако сви клинци заједно и завапимо пред вратима и бака нека стара отвори и вели нам да баш она има тог старог папира на тоне. Ми сви хепи јер неморамо више шетати улетимо код бакуте и оно што нам је она показала ми све пограбимо ко термити. Међутим ја приметим да у тим картонским кутијама сем обичног папира и новина има једна кутија пуна књига и ја ти ту кутију приграбим за себе а остали клинци се нису бунили, напротив, само су ме подругљиво задиркивали. Но како год, кад сам истоварио ово благо кућама, нађем ту неке философске књиге ( и тад сам ома почо да читам Хегела и Спинозу и јако су ми се допали) али нађем и још неких 40 писаних бестселера романа СФ жанра. И тако ја који сам претходно само читао Загора кренем да читам те СФ романе и од тад сам фан СФ жанра.

Ето тако, да није било те бакуте и те картонске кутије, ко зна какав би ја сувопарни и досадни рационалиста данас био, јер ишао сам није да нисам на математичку секцију и на такмичења и чак показао звидне резултате, иако данас и просте операције до 100 радим дигитроном.

Елем овој причи би овде био крај али није још. Наиме тада сам прочитао буквално све оно што се касније на филмовима појавило. И дешавало се да гледам филм у биоскопу, премијеру филма и да већ знам крај радње, што је свима било незамисливо. Међутим филмови колико сам скопчо уредно прате ту СФ литературу чије су идеје изнете готово пре 40 и 50 година.

Случајно налећех на ову тему, и одма ми паде на памет наш филм ШИШАЊЕ.
Досадан, без поенте, наручен. Једноставно за прескочити.

Новији српски филмови... Шишање, Парада, Српски филм, Клип, Чарлстон за Огњенку, Турнеја... Губљење времена, без икакве приче, без икакве праве поруке. Повраћа ми се само када помислим на те филмове....

Последњи пут сам био у биоскопу и гледао Рат светова са чика Томом Крузом.....од тада ни не идем у биоскоп...а тај филм не бих никоме препоручио...

Шишање је баш добар филм, јер на добар начин описује како један млади човек може да застрани, али и на који начин размишљају скинхеди.. 

Ovo nikako ne gledati

http://www.imdb.com/title/tt0290673/

procitati komentare pa razmisliti ocete li da gledate tako nesto, ali nema smisla ni potrebe, osim ako niste mazohista i ne zelite da vam bude lose.

Ovo nikako ne gledati

http://www.imdb.com/title/tt0290673/

procitati komentare pa razmisliti ocete li da gledate tako nesto, ali nema smisla ni potrebe, osim ako niste mazohista i ne zelite da vam bude lose.

Гледао сам то давно...болестан филм или боље рећи филм о болесним људима...

Ako se dobro secam mislim da sam posle filma par minuta imo i tikove, uglavnom odrazava se psihofizicki, u zavisnosti kolko ste osetljivi, ceo film je mucenje, scena silovanja mislim da traje bar pola sata do 45 minuta, nisam nista gore gledo u zivotu.

Gori je jedino onaj djubar bolestina od filma Srpski film, nisam gledo nit mi pada na pamet, tog reditelja bi metno u bajbok pa nek se razmislja.

Шишање је баш добар филм, јер на добар начин описује како један млади човек може да застрани, али и на који начин размишљају скинхеди.. 

А поука филма: Да му се све поново деси исто би урадио.

Приде глумац који је одглумио главну улогу вели да је пристао на улогу зато што је националиста.

Не знам мени је то све конфузно, никако не могу да схватим како Србин може бити нациста или неонациста.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...