Jump to content
vinston

Растафаријанство

Оцени ову тему

Recommended Posts

??? ??? ????? , ????? ??????? ?????? ?? ????? ?? ?? ??? ????? ???? ???? ?????? ?????? ? ???????????, ??? ?? ???? ????? ? ???? ????? , ?? ?? ?? ???????? ? ?????? ?? ??? ????? ??????

To pravoslavlje nije isto kao i nashe. Da postoji crkva u Etiopiji, pravoslavna i jeste istina da je preshao u pravoslavlje, ali razlike su velike, barem sam ja tako chuo. Ne znam mnogo ni o jednoj ni o drugoj veri :cheesy3:

hm, je li vinstone, a koja je tvoje stanoviste o drogi ? pogotovo o marihuani?

posto se rastafaraijcni "razbijaju" pod utiskom svog "mesije" marlija, koji je otvoreno govorio "za" upotrebu iste u fazonu Boga dao, sto mi da se opiremo ... "sto je vise upotrebljavam to sam blize DZa"

ne moze niko da bude slobodan ko robuje navici, jednom stepeniku iznad ocaja, dva iznad samoubistva ...

Gandza za mene nije droga niti ce ikada biti. To je biljka ima svoju primenu u medicini.

Vidi se da nikada nisi koristio, pa ne znash u chemu je char. Isto tako ne znash kako se koristi, pa onda kao laik prichash. To je sve u redu.

Ovako trava se pushi kao cigareta. Mozesh celu da popushish i da ti nishta ne bude. Klinci vole da zadrzavaju dim da bi se naduvali. Krece da ide na mozak, jer se oslobadja neki sastojak koji voli sa mozgom da se poigra. Ali pushiti gandzu kao cigaretu je sasvim druga stvar.

Probaj da uzmesh vazduh i da ga dugo drzish pa cu da te vidim, ako ti se kojim sluchajem ne zamanta u glavi.

Samo malop zadji u filozofiju njihove religije i bice ti neke stvari jasnije.

Po tome bih ja rekao da ste vi "vernici" robovi svoje vere.

posto se rastafaraijcni "razbijaju" pod utiskom svog "mesije" marlija, koji je otvoreno govorio "za" upotrebu iste u fazonu Boga dao, sto mi da se opiremo ... "sto je vise upotrebljavam to sam blize DZa"

ne moze niko da bude slobodan ko robuje navici, jednom stepeniku iznad ocaja, dva iznad samoubistva ...

Gandza za mene nije droga niti ce ikada biti. To je biljka ima svoju primenu u medicini.

Vidi se da nikada nisi koristio, pa ne znash u chemu je char. Isto tako ne znash kako se koristi, pa onda kao laik prichash. To je sve u redu.

Ovako trava se pushi kao cigareta. Mozesh celu da popushish i da ti nishta ne bude. Klinci vole da zadrzavaju dim da bi se naduvali. Krece da ide na mozak, jer se oslobadja neki sastojak koji voli sa mozgom da se poigra. Ali pushiti gandzu kao cigaretu je sasvim druga stvar.

Probaj da uzmesh vazduh i da ga dugo drzish pa cu da te vidim, ako ti se kojim sluchajem ne zamanta u glavi.

???? ?? ???????? ?????? ?? ??????? ?????? ? ????? ???? , ??? ?? ????? ????? ??? ???????? ? ???????? ?? ?????? ?????.

?? ??? ???????????? ????? ????.

Знам ја једног болида са фб-а, који је тај растаман или како год. А врло вероватно да је можда узео учешћа на овом форуму :( Воја Рас, Војин Видановић... Само неки од његових никова. Лику није досадно да стално пљује по православљу, патриотизму, итд.

Guest Alefshin

To pravoslavlje nije isto kao i nashe. Da postoji crkva u Etiopiji, pravoslavna i jeste istina da je preshao u pravoslavlje, ali razlike su velike, barem sam ja tako chuo. Ne znam mnogo ni o jednoj ni o drugoj veri :(

???? ?????? ?????? ??? ??? ????? ??????. ????????? ?? ????? ?????????? ??????, ??? ?? ?????????? ???? ??, ?? ??? ???????, ???? ????????????? ????????? ? ?? ?????? ????? ????????. ??????, ???? ??? ??????? ???? ? ???? ?????.

Guest nikolastojanoviccuprija

hehe dobre su te Vinstonove cigare ! Al brate to je jedno veliko nista ,pusio sam i tu travuljinu i korov ko korov samo sto ima aromu ! Bez alkohola nista naravno u dobrim granicama

problem je u tome sto jesam i to predugo, i vidim kako neiskustvo govori iz tebe :o) sto je pozitivna stvar, jer jos ima nade za tebe :o

prvo marihuana jeste droga zbog sposobnosti da psihoaktivnom supstancom THC deluje na covekovu psihu, od koje nema odbrane, mi nismo gospodari nad funkcijama tela. i sto se duze koristi, to vise utice na psihu. i to na najpodliji nacin, alkaloidima. alkaloidi zbog svoje prirode teske razgradnje u telu se taloze najvise u misicima, izazivajuci opustanje, i vremenom gubitak fizicke volje sa ucestalom upotrebom. sam taj gubitak volje i dovodi do opustanja donje usne i mrmljavog pricanja kojem rastafarijanci pribegavaju. to se primecuje i na drugim rasama koje dugo upotrebljavaju opijate.

ta car o kojoj pricas, je samo navika koja izaziva na vestacki nacin navalu adrenalina i serotonina, hormona zadovoljstva, stimulisuci hipofizu. ucestalijom upotrebom i samim tim vestackim pumpanjem "zadovoljstva" se prelazi granica nadrazaja, i mora se svaki put po malo povecati doza koja ce uticati na "zadovoljstvo" ... sem toga sto na taj nacin vremenom izaziva sve ucestalije i bolnije napade depresije, posto telo krece da "trazi" duvku, da se narkomanski izrazim. e to je prag fizicke zavisnosti. prag mentalne zavisnosti je "car" o kojoj pricas. dok god ti se to bude svidjalo da te obliva ta vestacka i podla "blagodat" koja te odvodi od prave istine o samom sebi i svojim funckijama u telu. a pogotovo sto navale adrenalina suzavaju um i vidno polje, i rastafarijanci tumace to kao izuzetnu koncentraciju koju postizu iscitavanjem Biblije.

drugo uopste se ne pusi kao cigareta, duvka se izvodi bas onako kako si opisao, zadrzavanjem daha, da bi se pluca sto vise natopila THC-om iz dima. ako se pusi kao cigareta, ima i pogubniji uticaj na bice i um jer se mnogo veca koncentracija unosi neko kad se doza deli na vise narkomana. ovako cela doza se unosi u jedno telo i bice.

trece velika je razlika da se zamanta glavi od nedostatka kiseonika, sto ume i da potraje u minutama, nego kad se uzme dim, ili "shat" ako vec hoces da budemo precizni, i natera se celo bice da se instant otruje THC-om, sto izaziva kolaps.

zanimljivo je da neki ljudi imaju jako razvijen imun sistem u pocetku, i da ih prvih nekoliko doza skoro ne dotice, posto organizam uspe da se odbrani, da ti bas ne guram prst u oko i kazem Bog ih sacuvo ludila droge i sekte. posto se alkaloidi taloze vremenom, tako i imunitet pada u roku od nekoliko "rundi" u nemogucnosti da se odbrani od koncentracija koje se nasilno unose, pre efektivnog izbacivanja.

neki "iskusni" narkomani pribegavaju apstinenciji u nekom vremenskom intervalu, kako bi se ocistili donekle i mogli opet manje doze da primaju i vise se "urade" ...

sto se tice "medicinske" upotrebe, za sada se daj unesrecenim pacijentima koji su terminalni slucajevi umesto morfijuma. i to u velikim dozama, skoro jednakim morfijumskim. i "kokain" ima medicinsku primenu, kao anestetik za oci, samo sto je ociscen od svih psihoaktivnih supstanci da bi mogao razlozno da se upotrebi. marihuana koja se daje terminalnim slucajevima nije, cak pospesuje umanjenje bolova, ponekad i fantomskih, posto velike koncentracije potpuno usporavaju um i teraju ga u spavanje. i dalje u eksperimentalnoj nacistickoj fazi se daje unesrecenim ljudima u raznim dozama i koncentracijama THC-a. sto se tice same industrijske konoplje, koja ima THC u smesnim tragovima, ona vec odvajkada ima realna medicinska svojstva.

molim te da ne pomesas canabis indicu sativu (marihuanu) i canabis sativu (industrijska konpolja) kao cinioce jedne vrste canabis roda, ali potpuno sve drugacije biljke izgledom, sastavom i svojstvima :o

ne hvala, na preporuci, odradio davno, jos oko 19. godine ....

rado, svojom voljom rob Bozji, drago mi je ;) velika razlika izmedju dobrovoljnog, ljubavi radi, i obmanutog, zla radi.

samo pitanje malo: sto pod navodnicima vernici ?

Hvala na ovom iscrpnom odgovoru.

Zve se to zna, odavno, jerk ako hocesh da pushish nauchi barem shta pushish. Podsetilo me je na film "Lajanje na zvezde" , Zdravka Shotre, kada se pita valjda hemija, pa zezaju jedan drugog, mislim na uchenike pa kazu, jel vidish sa kakvim predznanjem se ide u kafanu.

Kao shto rekoh, gandza za mene nikada nece biti droga!!!

Da li si kojim sluchajem chuo da je neko ishao na odvikavanje od gandze?

Pa vidish mnoga je obmana i u religijama, pa opet ljudi postaju sluge. Samo malo da se prouchi religija i neke stvari dolaze na svoje.

@Риле Ристић

znash li ti da ljudi kao muve umiru od raka od cigareta ?

Guest Alefshin

Pa vidish mnoga je obmana i u religijama, pa opet ljudi postaju sluge. Samo malo da se prouchi religija i neke stvari dolaze na svoje.

????? ??, ?? ???? ????? ??????, ?? ?? ????? ?????? ?? ?????????????? ?? ???? ??????.

????? ??, ?? ???? ????? ??????, ?? ?? ????? ?????? ?? ?????????????? ?? ???? ??????.
Shto se pravoslavlja tiche dakako. Nemam pojma niti sam se neshto zanimao iskren da budem. Pokushavam ovde neshto vishe od vas Ocheva neshto da saznam poklonALi i dalje stojim chvrsto iza onoga shto sam rekao.

Guest свештеник Иван Цветковић

Shto se pravoslavlja tiche dakako. Nemam pojma niti sam se neshto zanimao iskren da budem. Pokushavam ovde neshto vishe od vas Ocheva neshto da saznam ALi i dalje stojim chvrsto iza onoga shto sam rekao.

Ево, ту смо да сви помало нешто научимо. Ето сазнали смо да ганџа има опасан "рад". О томе је певао и Straigh Jackin. Сад би било добро да научимо какав "рад" има Православље. Видиш, многи су "навучени" на то. Драго ми је што желиш за оно што не знаш да питаш свештеника, макар и овде на форуму. Ја сам спреман да све што могу и знам, да Ти пренесем. Али и Ти мораш да уложиш напор. Пази, не причам само теби већ свима. Оно што је важно у Православљу јесте да се човек смири. Само смирен и негордељив човек може да дође до познања Истине. Христос је рекао: Спознајте Истину, и она ће вас ослободити. Мислите о томе.

Hvala na ovom iscrpnom odgovoru.

Bogu hvala, i drugi put :)

Kao shto rekoh, gandza za mene nikada nece biti droga!!!Da li si kojim sluchajem chuo da je neko ishao na odvikavanje od gandze?Pa vidish mnoga je obmana i u religijama, pa opet ljudi postaju sluge. Samo malo da se prouchi religija i neke stvari dolaze na svoje.

bojim se da se nisi bas do kraja zainteresovao za znanje, pre nego za "iskustvo" ... sto se tice odvikavanja, nijedno odvikavanje ne traje duze od sedam do deset dana, ono fizicko. onu terapiju koju narkomani posle prolaze je od mentalnog odvikavanja i upravo se tice promene psihe, vracanja u normalan zivot. kod nekih "jacih", upotrebljavacu ubuduce izraz intenzivnijih, droga ociglednije su reakcije na nestanak narkotika, jer sam narkotik samo je katalizator reakcije koja se desava u organizmu a kod marihuane, kao predstavnika najperfidnije i zasluzne za uvodnjenje u sve ostale, posledice su takve da jako dugo vremena ti teski alkaloidi ostaju u organizmu vezani za misice i masti i nastavljaju da truju organizam. prakticno, kad prodje ona inicijalna kapisla tremora duse zbog naglog prestanka, telo krece da se cisti, ali vadeci i izbacujuci iz organizma, opet se aktiviraju te materije kroz krv i dolazi do "mekanog" skidanja. ne zna se tacno niti verovatno sa postojecom medicinom moze da se izmeri koliko dugo traje, svakako moze da se izmeri vracanje psihe i aktiviranje normalnog zivota.perfidnost je u tome sto se to jako polako desava, skoro brzinom rasta drveta, tako da nikad se ne primeti odma ta promena, vec samo u odnosu na prethodno stanje. merenjem fizickih i mentalnih reakcija i sposobnosti "naduvanih" i nenaduvanih, nenaduvani uvek oduvaju naduvane .) zar nije to vec dovoljan dokaz ?

@???? ?????? znash li ti da ljudi kao muve umiru od raka od cigareta ?

jes' ti nekad video nekog ko se skida sa cigareta ? :(jes vala, ista droga se dimi. sve ista jedinjenja i u duvanu i u marihuani. samo sto je ovaj genetski duvan covek pospesio do krajnjih granica perfidnosti navlacenja. potapanjem u amonijak je pospesio vezivanje svih zlih materija i brze navlacenje, a onda da se ne bi primetili dodaci u pepelu, dodaje se titanijum oksid da ga pobeli ... djavolstina prava ...mislim da je otac i ovaj put ubo u sredu, ljubim ti blagu rec :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...