Jump to content
vinston

Растафаријанство

Оцени ову тему

Recommended Posts

Да је песма, социјална правда и политика нешто што је само по себи довољно да свету донесе смисао и живот, Христос се не би оваплотио. Спасење није скуп етичких норми и лепог понашања, оно је изнад тога. Спасити свет значи спасити га у онтолошком смислу, помоћи му да превазиђе своја ограничења која му створена природа поставља као непремостива. Отуда је воља Оца да свет постоји вечно, остварена оваплоћењем Сина и благодаћу Духа Светога. "Бог је постао човек, да би човек постао бог", ово је поента и суштина спасења.  

Lepo napisano.

Ako nije pevao onda je delao. Dao je utochishte mnogim siromashnim porodicama u Kingstonu, u svojoj vili, izdrzavao ih. Na trenutak ujedinio crnu i belu rasu. Pomogao im da uvide da nije sve tako crno i belo kao shto se mnogima chine. Jah ce doci i spasiti nas svih muka. Odveshce nas u nashu matichnu zemlju Etiopiju, odakle svi mi potichemo.To je spasenje koje oni chekaju.

Могу овакви борци за легитимна људска права да буду позитивно вредновани. Међутим, они вам не могу обезбедити победу над главним и последњим непријатељем човечанства - над смрћу. То може једино Истинити и Једини Бог, који Једини има бесмртност и живот у правомс смислу речи.

За правду овога света можемо се борити без Бога, чак не морамо ни да верујемо у Њега. Али, да ли треба да останемо на одређењу човека у границама рађања и смрти? Коначно, знамо ли смисао свог постојања?

За похвалу јесваки искрени и хумани рад. За сваку је похвалу свака правда и човекољубље. Трагедија је што "Јах" неће доћи.

Онај који ће доћи је лично сведочио о себи и о свом доласку. "Што чусмо и видесмо и што руке наше опипаше, оно вам свадочимо", кажу свети апостоли. Остало су људске фантазије.

Јах неће доћи оз једног јединог разлога - јер не постоји.

Да, и у томе је антиномија људске слободе: она је са једне стране Божија икона у човеку, а са друге стране најстрашнија ствар која му је дарована.

То су питања социологије и људских права. Ми се овде трудимо да ствари гледамо очима и вредностим Цркве, уз дужно поштовање свачије слободе мишљења.

Чуо сам негде , нисам сигуран колико је тачно да је Боб Марли пред крај живота крштен у Православље, зна ли неко нешто о овој причи , да ли је истинита и уопште од куд таква прича?

Guest Alefshin
Јах је јеврејска скраћеница од ЈХВХ( Јахве), тетраграматона, имена Божијег којим се представио великом пророку Мојсију. Суфикси јевр. имена Илија, Јеремија, Исаија управо су ова скраћеница.

hm, je li vinstone, a koja je tvoje stanoviste o drogi ? pogotovo o marihuani?

posto se rastafaraijcni "razbijaju" pod utiskom svog "mesije" marlija, koji je otvoreno govorio "za" upotrebu iste u fazonu Boga dao, sto mi da se opiremo ... "sto je vise upotrebljavam to sam blize DZa"

ne moze niko da bude slobodan ko robuje navici, jednom stepeniku iznad ocaja, dva iznad samoubistva ...

tacno zeljko, u Etiopskoj Crkvi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Marley#Religion

Guest Светлана

Е, баш ми је драго што је крштен у Православној Цркви. То сад значи да можемо и да палимо свеће у цркви за његов покој и да се спомиње на Литургији међу упокојенима или на Задушнице.

i meni takodje, nego sam primetio da neki neuki kod nas koriste tu informaciju u poluznanju i idu na svetu liturgiju, poste i pricescuju se i iz sve snage duvaju pride, jer je to tako marli "blagoslovio" ...

dodje mu ko ona prica o odlaganju spasenja ...

ako se ne varam slicna prica je bila i sa "vidovitom" zorkom ...

penje se ona jedan dan u manastir Ostrog, i sretne igumana i pita ga "je li pope kako moji pacijenti?" "koji tvoji pacijenti zeno, bestraga ti glava" ... tuzan kraj.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...