Jump to content

Грејањ/хлађењее у цркви - Има ли код вас?

Препоручена порука

• 1 year later...

Приметио сам да је у зимском периоду у неким Црквама изузетно хладно. Прошле недеље сам се смрзнуо на Литургији и цео дан сам покушавао да се загрејем. Не знам да ли та ваљевска Црква има неки вид грејања или не, али где год сам ишао нигде грејања није било. Црква је новије градње и не верујем да није урађено подно грејање као један од ефикаснијих начина грејања.Искрено сад се већ размишљам да ли да идем у недељу на Литургију или не. И то само због хладноће. Каква је ситуација код вас у вашем крају, да ли имате неко грејање у Цркви? И јесте ли зимогрожљиви као ја понекад?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако је некоме хладно у цркви, појача метаније и нема зиме :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако је некоме хладно у цркви, појача метаније и нема зиме :)

А 20. канон Првог ВС? ;)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

понекад општине праве проблеме па је зато без грејања, тако сам чула од свештеника али не знам тачно о чему се ради.

картон у ципеле и нема зиме.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Милан Ракић

Мале метаније, али чешће (јесте да ће мало чудно изгледати, али ће зато крв да јури и биће топло) :)

Велике никако викендом :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

понекад општине праве проблеме па је зато без грејања, тако сам чула од свештеника али не знам тачно о чему се ради.

Не верујем да је код мене проблем општина која је иначе катастрофално организована. Можда и имају грејање али га из неког разлога не укључују. Иначе, увек се добро облачим кад идем напоље на хладноћу, али сад ми се некако увукло у кости. Није лоша идеја за метаније :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Вероватно значи да им општина не плаћа рачуне :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nigde u crkvama opstine ne placaju racune. Kod nas u parohiji ima 2 hrama i jedna bogomolja. U hramu u Liparu se sluzi jednom mesecno i ima veliki kalolifer( onaj za hladnjace i markete) koji se upali 2 sata pre pocetka sluzbe i duva do kraja sluzbe/ ne cuje se .Nije toplo ali nije  zima.Racun za struju je oko 3500 mesecno za to i sto nocu gori svetlo u hramu.Kada se sluzi cesce  racun bude vec.U bogomolji  na Tomislavcima se grejemo na klimu. I to nije strasno ni finansiski.Ali i tamo se sluzi jednom mesecno. U Bajsi se smrzavamo. OOOOOgromna  je crkva i nema nikakve sanse da se ugreje. :(  Znam za neke gradske hramove u kojima ima grejanje,sto podno ,sto na gas ili gradsko ali sve CO same placaju svoje racune.Barem je tako kod nas u Vojvodini.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 1 month later...

Kod mene, to jest u mojoj crkvici ima centralno grejanje. Koliko se meni čini , nema podnog. Nekada nije bilo, ni ovoga bilo i tada je zaista bilo zimsko. Sada je svakako, podnošljivije. Ja se kako god okreneš, smrznem. Pre ili kasnije. Prehladim. Nije mi ni gore tako grozno, koliko su stvarno oni stari u pravu, kada kažu, da kada se od nogu prehladiš, gotov/a si. Sada je recimo, ok, koliko toliko i može se izdržati, pa i ja češće idem, jer mogu da sednem, jer nisam kocka leda, kada izađem. Jer nisam onda puno dobrog učinila ni Njemu a ni sebi, ako od Ladnoće ne mislim o onome o čemu sveštenik  čita, ili sebi ako se prehladim, pa ne?

Jel se sada barem nešto u tvojoj opštini, pomaklo s mrtve tačke? :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ми имамо подно, централно и феноменално је!

Исто је и код нас у Саборном храму у Крагујевцу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

U mom parohijalnom hramu postoje radijatori i centralno grejanje.Ali vec dosta godina nema grejanja (posledica krize,valjda!?). winter Dok u drugom hramu (manjem),postoji grejalica,pa se nekako i zagreje,zbog malog prostora.Ja licno ne primetim ni da je hladno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...