Jump to content
Дејан

VRATILI SE VERI PREDAKA: Ovo su Srbi koji slave boga Peruna! (FOTO) (VIDEO)

Оцени ову тему

Recommended Posts

meni je genetika struka iz srednje. ne postoje dominantni geni,postoje dominantni aleli ,to je nesto drugo...kako moze gen da bude dominantan na osnovu cega moze komad spirale dnk da bude dominantan u kombinatorici,nema sanse,ali postoje poremecaji u genima koji nisu destruktivne prirode vec imaju ponavljajuci niz u lancu kao neki drugi srodan gen i tako imamo situaciju u kombinatorici majka otac=djete da kako god okrenes dobijes neku istu pojedinacnu osobinu zato sto kod oca npr. dva potpuno razlicita gena nekom greskom davaju istu osobinu....

to su sinonimi, sasvim je svejedno da li kažeš dominantni ili recesivni gen ili alel, alel je preciznije, gen kolokvijalno:

Také jsme se již zmínili, že vztahy mezi geny, respektive alelami také nejsou zcela rovnocenné.

Mluvíme zde o dominanci a recesivitě, a podle toho dělíme i dědičnost na dominantní a recesivní.

http://www.vrozene-vady.cz/genetika/index.php?co=dedicnost

http://genetika.wz.cz/alely.htm

svejedno to ništa ne mjenja na onom što sam ja izložio o dinamici genetskih interakcija koje su najviše zavisne na dominantnosti i recesiviti, to je tamo ključna stvar u nasljeđivanju. I sasvim mala grupica ljudi s dominantnim fenotipom može sasvim izmjenit izgled mnogo i nekoliko desetina puta veće grupe ljudi s recesivnim fenotipskim osobinama.

Zayrone, значајан део Срба су Динарци, за које нико озбиљан не може тврдити да су пореклом Словени из Закарпатја.

koliko? rekao sam vam koliko i kakvi su to odnis bili, između 10:1 i 20:1 u korist Slovena, negdje i više, druga je stvar što su oni (Dinarci) onakvi "mrgavi" iako u manjini raspolagali svi dominantnim osobinama a Sloveni onako "žuti" recesivnim, jasno vam je samima kakav će na kraju rezultat i konačni ishod ukrštanja biti. I to za samo 3-4 generacije. Reći ćete, ma jok, to uopšte nisu ti ljudi što su bili, a ni slični, ni slučajno, nema teorije, a biće to ustvari njihovi potomci.

to su sinonimi, sasvim je svejedno da li kažeš dominantni ili recesivni gen ili alel, alel je preciznije, gen kolokvijalno:

Také jsme se již zmínili, že vztahy mezi geny, respektive alelami také nejsou zcela rovnocenné.

Mluvíme zde o dominanci a recesivitě, a podle toho dělíme i dědičnost nadominantní a recesivní.

http://www.vrozene-vady.cz/genetika/index.php?co=dedicnost

http://genetika.wz.cz/alely.htm

svejedno to ništa ne mjenja na onom što sam ja izložio o dinamici genetskih interakcija koje su najviše zavisne na dominantnosti i recesiviti, to je tamo ključna stvar u nasljeđivanju. I sasvim mala grupiva ljudi s fominantnim fenotipom može sasvim izmjenit izgled mnogo i nekoliko desetina puta veće grupe ljudi s recesivnim fenotipskim osobinama.

naravno sustina je ista ali nije isto alel i gen gen je pojedinacno a alel nije,to je razlika,pojedinacan gen ne moze nikada biti dominantan. nego sam to pisao zato sto kazes da nemamo pojma o genetici,to me je navelo da te hvatam za rijec,nemoj tako sagovornike diskvalifikovati,ja tebe postujem. Ovo sto pontifuks-foks govori meni jako ima smisla

da, pa na kraju ustanovite da ste neka vrsta Šiptara, pa što se onda s njim bijete i natežete po Kosovu i Metohiji toliko kad vam na kraju tako oni preostanu kao najbliži rođaci na Balkanu kad već kažete da niste Sloveni a ni po izgledu, jel tako, oni isto ne izgledaju kao Sloveni ali ni ne govore slovenski ali vi da, što se onda s njima ne pomirite i živite ko genetska braća? Ne znam onda čiji bi još rođaci genetski osim njima bit mogli ako Sloveni niste, Egipćanima?

многа братства црногорских и брдских племена имају арбанашко порекло, а представљају цвет српства. с друге стране и међу самим Арбанасима словенски уплив је био изузетно значајан, о чему сведочи маса топонима у данашњој Албанији.

нико овде не тврди да Срби нису Словени, проблем је у дефиницији одреднице Словен- која може у данашње време имати само језичко значење и никакво друго. етногенеза једног народа (а посебно нас на Балкану) је изузетно сложен процес. требате читати дела Тибора Живковића, вероватно нашег највећег стручњака за период раног средњег века, да би се дошло до представе о каквој комплексној појави се ради.

koliko? rekao sam vam koliko i kakvi su to odnis bili, između 10:1 i 20:1 u korist Slovena, negdje i više, druga je stvar što su oni (Dinarci) onakvi "mrgavi" iako u manjini raspolagali svi dominantnim osobinama a Sloveni onako "žuti" recesivnim, jasno vam je samima kakav će na kraju rezultat i konačni ishod ukrštanja biti. I to za samo 3-4 generacije. Reći ćete, ma jok, to uopšte nisu ti ljudi što su bili, a ni slični, ni slučajno, nema teorije, a biće to ustvari njihovi potomci.

то је става историјске науке из 19. века, не и савремене. читај Тибора Живковића.

naravno sustina je ista ali nije isto alel i gen gen je pojedinacno a alel nije,to je razlika,pojedinacan gen ne moze nikada biti dominantan. nego sam to pisao zato sto kazes da nemamo pojma o genetici,to me je navelo da te hvatam za rijec,nemoj tako sagovornike diskvalifikovati,ja tebe postujem. Ovo sto pontifuks-foks govori meni jako ima smisla

pa sad da napišem alel mnogi neće ni razumjeti o čemu je riječ ali fakt ostaje da osnovna pravila u genetici mnogi zaista ne znaju jer se ne bi čudili tome kako od malo crnih i gomile plavih ljudi na kraju dobijemo sve smeđe i crne a vrlo malo plavih.

то је става историјске науке из 19. века, не и савремене. читај Тибора Живковића.

многа братства црногорских и брдских племена имају арбанашко порекло, а представљају цвет српства. с друге стране и међу самим Арбанасима словенски уплив је био изузетно значајан, о чему сведочи маса топонима у данашњој Албанији.

нико овде не тврди да Срби нису Словени, проблем је у дефиницији одреднице Словен- која може у данашње време имати само језичко значење и никакво друго. етногенеза једног народа (а посебно нас на Балкану) је изузетно сложен процес. требате читати дела Тибора Живковића, вероватно нашег највећег стручњака за период раног средњег века, да би се дошло до представе о каквој комплексној појави се ради.

kako ne tvrdi, sad ja ne znam šta sam pročitao, pisali ste tu da Srbi nisu Sloveni, ja sam to pročitao onako kako ste napisali, pa ja sam vam i prvi napisao da genetika nije mjerodavan kriterij za definiciju nekakve nacija, ona je ustvari i najmanje bitan u svemu tome, vratite se pa ćete to naći gdje sam to napisao, odmah na početku među prvim stvarima. Genetika nikom naciju, jezik i kulturu ne može ni potvrdit a ni osporit.

kako ne tvrdi, sad ja ne znam šta sam pročitao, pisali ste tu da Srbi nisu Sloveni, ja sam to pročitao onako kako ste napisali, pa ja sam vam i prvi napisao da genetika nije mjerodavan kriterij za definiciju nekakve nacija, ona je ustvari i najmanje bitan u svemu tome, vratite se pa ćete to naći gdje sam to napisao, odmah na početku među prvim stvarima. Genetika nikom naciju, jezik i kulturu ne može ni potvrdit a ni osporit.

moze osporiti migraciju,a genetska istrazivanja bas to pokazuju,obrnut proces od onoga sto smo ucili u skoli,recimo za dinarsku antropolosku grupu

kako ne tvrdi, sad ja ne znam šta sam pročitao, pisali ste tu da Srbi nisu Sloveni, ja sam to pročitao onako kako ste napisali, pa ja sam vam i prvi napisao da genetika nije mjerodavan kriterij za definiciju nekakve nacija, ona je ustvari i najmanje bitan u svemu tome, vratite se pa ćete to naći.

ја сам указао на то да се под именом Словен данас може подразумевати само језик и ништа друго; а све у контексту приче да су се неки ''вратили вери предака'', а појма немају ко су им били преци.

примера ради, средиште мисије Свете Браће је била Панонска низија, у то време право словенско море. недуго затим долази група мађарских племена и то подручје ставља под своју контролу. иако они нису чинили више од 10% становника, као ратничка група преовладали су и успели да наметну власт, временом и језик, словенској већини. и ког су онда порекла данашњи Мађари?

i kakav je njegov omjer, šta on predlaže?

он не предлаже, он је то доказао - Срби и Хрвати коју су у 7. веку дошли на Балкан, били су релативно малобројна група која је чинила ратничку елиту.

нико овде не тврди да Срби нису Словени, проблем је у дефиницији одреднице Словен- која може у данашње време имати само језичко значење и никакво друго.

http://www.slovane.cz/view.php?cisloclanku=2007070002

radi se o specijalnoj vrsti rata pomoću navodnih rezultata tih laboratorija koje niko nema mogućnost provjerit i prekontrolisat i koji mogu na kraju krajeva biti sasvim izmišljeni što i sigurno jesu, ima za cilj razbit svaki sjedinjujući integracijski faktor u Evropi kako bi se lakše ovladalo Evropom a jasno je svakom ko i čije tajne službe to provode, namjena tih informacija je oslabit veze i sigurnost kod Evropljana, Slovena naročito. Svuda se piše o svakom kako nije ono što si misli da jeste, o Česima da nisu Česi, o drugima svima također sve slične takve stvari, Špancima, Makedoncima,, Francuzima itd. praktično o svakom

http://www.slovane.cz/view.php?cisloclanku=2007070002

radi se o specijalnoj vrsti rata koji ima za cilj razbit svaki sjedinjujući integracijski faktor

u Evropi kako bi se lakše ovladalo Evreopom a jasno je svako ko ga provodi

значи теорија завере  :D

оптужујеш савремену српску и хрватску историографију, а да ниси прочитао ниједно дело.

он не предлаже, он је то доказао - Срби и Хрвати коју су у 7. веку дошли на Балкан, били су релативно малобројна група која је чинила ратничку елиту.

da, ako si čitao par postova ispred ne bi mogao ovo napisati, Sloveni su na Balkan ušli ori prelasku Dunava u broju najmanje 100.000 do 300.000 ljudi (to je raspon procjena od najmanjih do najvećih, istina bude negdje u sredini, dakle 200.000). Za tadašnje demografske pojmove kad je cijela Evropa imala samo par miliona stanovnika to su bile nevjerovatno velike brojke. Pročitaj tamo što sam već napisao o prelasku Dunava. dakle je to besmislica pisat o nekom malom broju Srba i Hrvata..

da, ako si čitao par postova ispred ne bi mogao ovo napisati, Sloveni su na Balkan ušli u broju najmanje 100.000 do 300.000 ljudi (to je raspon procjena od najmanjih do najvećih, istina bude negdje u sredini, dakle 200.000). Za tadašnje demografske pojmove kad je cijela Evropa imala samo par miliona stanovnika to su bile nevjerovatno velike brojke. Pročitaj tamo što sam već napiosao o prelasku Dinava. dakle je to besmislica pisat o mkalom broju hrvata i Srba.

као што рекох, ти си остао на становишту историјске науке из 19. века, очигледно из неких својих националромантичарских побуда.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...