Jump to content
Дејан

VRATILI SE VERI PREDAKA: Ovo su Srbi koji slave boga Peruna! (FOTO) (VIDEO)

Оцени ову тему

Recommended Posts

kazem ja npr je genetski smo mnogo daleko od slavena,mislim postoji i ta mogucnost,ko zna,ja ne znam u sta da vjerujem primam sve informaije k znanju i sto vise saznam na tu temu to sam dalje od nekog mog suda...

da, pa na kraju ustanovite da ste neka vrsta Šiptara, pa što se onda s njim bijete i natežete po Kosovu i Metohiji toliko kad vam na kraju tako oni preostanu kao najbliži rođaci na Balkanu kad već kažete da niste Sloveni a ni po izgledu, jel tako, oni isto ne izgledaju kao Sloveni ali ni ne govore slovenski ali vi da, što se onda s njima ne pomirite i živite ko genetska braća? Ne znam onda čiji bi još rođaci genetski osim njima bit mogli ako Sloveni niste, Egipćanima?

da, pa na kraju ustanovite da ste neka vrsta šiptara, pa što se onda s njim bijete i natežete po Kosovu kad vam na kraju tako oni preostanu najbliži rođaci kad već kažete da niste Sloveni a i po izgledu, jel tako, što se onda s njima ne pomirite i živite ko genetska braća.

pa sa bracom hrvatima i bosnjacima smo jednojajcani blizanci pa se davimo sa njima vec 200 godina i trenutno tome ne vidim kraj,to nista ne znaci....

albance nisam proucavao mnogo,ali mislim da su oni dosli kasnije na balkan sa kavkaza,doveo ih car dusan da cuvaju ovce al pod uslovom da ne silaze sa brda :)))

шта значи бити Словен?

Слажем се...

Срби нису словени, али су својом етногенезом учествовали у стварању словенске групе народа.

О томе постоји неколико радова...

Срби припадају староевропској групи народа..која је аутохтона у европи...

nego sad ozbiljno,sta ti mislis od tih 30 % slavenskih gena,30 posto mene je doslo,20 posto mene je ostalo gdje je i bilo a 50 posto otputovalo u ameriku valjda da kopa rudnike ,sta sam ja i gdje sam ja ?

Da ti ja nešto kažem, razumijete se svi ovdje u genetiku ko Mara u bubanj, možda maksimalno u aplikovanu, to tako da, hahahaha. Jeste li vi ikad čuli za dominantne i recesivne gene. Šta to znači u praksi? To znači ako ja dovedem 1000 Slovena s blještavo žutoplavom kosom koja ne da gledat u sebe koliko blješti i s plavim očima i bez ikakvih malja i dlaka po tijelu i sa slovenskim prćastim nosićima i među njih dovedem nekakvih desetak, dvadesetak crnih, crne oči i kosa, maljavi, (Iliraca ili koga) i s orlovskim nosevima, da su njih tako malo sposobni za samo tri, četri generacije totalno izmijenit izgled, fenotip tih ljudi do nerospoznanja da skoro svaki drugi njihov potomak više neće izgledat tako blještave plave kose a ni imat plave oči, većina će imat smeđu kosu a dosta i sasvim crnu. Oni koji ostanu plave kose i očiju  će biti u velikoj manjini i rijetki. Ja sam je za razliku od mnogih vas na Forumu studirao kao predmet na fakultetu Veterine. Poslije se tim nisam bavio ali i danas imam bolji pregled i kvalitetnije informacije nego mnogi. Ovo je dokaz da ne razumijete ni osnovne stvari u genetici a raspravljate o genetskim markerima i o testovima DNA.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Etnogeneze_Slovan%C5%AF

kazem ja npr je genetski smo mnogo daleko od slavena,mislim postoji i ta mogucnost,ko zna,ja ne znam u sta da vjerujem primam sve informaije k znanju i sto vise saznam na tu temu to sam dalje od nekog mog suda...

у наслову теме стоји ''вратили се вери предака'', а да ли знају ко су им преци? колико је Влаха и осталог старобалканског становништва учествовало у етногенези данашњих Срба. то се нису запитали. као што се нису запитали ни ког је порекла био онај најстарији нуклеус око ког се у ''прадомовини'' створио племенски савез који је понео српско име. посебно кад се узме у обзир да корен речи Србин није словенски.

da ti ja nešto kažem, razumijete se svi ovdje u genetiku ko Mara u bubanj, možda maksimalno u aplikovanu, to tako da, hahahaha. Jeste li vi ijad čuli za dominantne i recesivne gene. Šta to znači* To znači ako ja dovedem 1000 Slovenna s blještavo žitoplavom kosom koja ne da gledat u sebe koliko bkješti i s plavim očima i bez ikakvih malja i dlak po tijelu i među njih dovedem nekakvih desetak, dvadesetak crnih da su njih tako malo sposobni za samo tru, četri generacije totalno izmijenit izgled tih ljudi da skoro svaki drugi njihov potomoak neće izgledat tako blještave plave kose a ni imat plave oči. Ja sam je za razliku od mnogih vas na Forumu studirao kao predmet na fakultetu Veterine. Poslije se tim nisam bavio ali i danas imam bolji pregled nego mnogi.

meni je genetika struka iz srednje. ne postoje dominantni geni,postoje dominantni aleli ,to je nesto drugo...kako moze gen da bude dominantan na osnovu cega moze komad spirale dnk da bude dominantan u kombinatorici,nema sanse,ali postoje poremecaji u genima koji nisu destruktivne prirode vec imaju ponavljajuci niz u lancu kao neki drugi srodan gen i tako imamo situaciju u kombinatorici majka otac=djete da kako god okrenes dobijes neku istu pojedinacnu osobinu zato sto kod oca npr. dva potpuno razlicita gena nekom greskom davaju istu osobinu....

Слажем се...

Срби нису словени, али су својом етногенезом учествовали у стварању словенске групе народа.

О томе постоји неколико радова...

Срби припадају староевропској групи народа..која је аутохтона у европи...

право питање је ко су били Срби пре 2.300 година, ко су били пре 1.500 година, ко су били пре 1.100 година и ко су данас? и чијој су се вери ови вратили.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...