Jump to content
Дејан

VRATILI SE VERI PREDAKA: Ovo su Srbi koji slave boga Peruna! (FOTO) (VIDEO)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ovo, recimo, imaju gorski Talijani, ali nemaju dolinski Poljaci, Česi, Rusi...

Slovenski folklor je zvijek kombinacija izvornog slovenskog i još nečijeg tuđeg dolklora, redovito tih naroda gdje su došli. Oni Sloveni koji su koloniziraki Balkan folklorno skoro svi spadaju pod utjecaj Mediterana uključujući Srbiju, BiH, Hrvatsku, Makedoniju, Bugarsku, sve je to mediteranska folklorna sfera, muzika je slična, mnogi narodni običaji takođe itd. Oni koji su kao Česi i Slovaci došli među Kelte onda naravno da se u njihovoj muzici neće osjetiti prisutnost Mediterana već keltskih kulturnih, muzikoloških i folklornih utjecaja. Najmanje stranog utjecaja je na sjeveru kod Poljaka, Rusa, Bjelorusa i Ukrajinaca ali i tamo se daju primjetiti nekakvi određeni utjecaji sa strane, ja se tim nisam bavio ali kažu da tamo navodno ima utjecaja čak i nordijskih i vikinških saga u njihovim recimo ruskim i ukrajinskim junačkim baladama i sl.

a i danas su neke cudne hriscanske vere koja ne priznaje papu i germansku superiornost . Sto bi rekli u kod mene u selu , more teraj se...

Ja s tobom nemam šta o tom raspravljat, pišeš, bolje rečeno lupetaš tu takve besmislice da su samo valjda one od Jurodivog bile veće i urnebesnije, kakve Švabe, kakve pape, pa Švabe su najveći antipapisti na svijetu, oni su antipapizam i izmislili, veći od njih ne postoje, jesi li čuo za Martina Lutera ikad i za protestante? Izgleda da nisi, to bude neka novost za tebe. Od Njemaca su skoro jedini katolici kako treba Bavarci, Austrijanci al ti se ne broje u Njemce i možda još ko. Begaj ti more, dragi žuti i ne provaljuj se ovdje dalje ovako! Kakvi su to besmisli, omg!

istina je da njemci generalno ne mogu da smisle papu i vatikan ali to ne znaci da nemaju neke zajednicke interese kada je balkan u pitanju to se da vidjeti na mnogo primjera prema tome nije fer tako demantovati ovo sto je zuti  car napisao jer je to sigurno faktor koji egzistira i ima uticaj,nekada mnogo jak i otvoren,pogledajte samo koja se frka digla oko sarajevskog atentata,iducu godinu je 100 godina od toga i zaista hoce da nametnu nesto sto nema veze sa zivotom a to je toliko ocigledno da nema sanse da to iko negira,sto se toga tice ja se slazem sa zutim carem,ovo za rodnovjerje mi se ne svidja nikako....

istina je da njemci generalno ne mogu da smisle papu i vatikan ali to ne znaci da nemaju neke zajednicke interese kada je balkan u pitanju to se da vidjeti na mnogo primjera prema tome nije fer tako demantovati ovo sto je zuti  car napisao jer je to sigurno faktor koji egzistira i ima uticaj,nekada mnogo jak i otvoren,pogledajte samo koja se frka digla oko sarajevskog atentata,iducu godinu je 100 godina od toga i zaista hoce da nametnu nesto sto nema veze sa zivotom a to je toliko ocigledno da nema sanse da to iko negira,sto se toga tice ja se slazem sa zutim carem,ovo za rodnovjerje mi se ne svidja nikako....

Čekaj da odem po kokice, nabrajanje je opet počelo, Vatikan, pape, jezuiti, Švabe i Germani, masoni, zavjere svuda. Na kraju još i ovi neopagani, neonacisti i neokortikalne ubice, koliko je toga izgleda da ću se valjda još ugušit tim kokicama 

taj pritisak postoji ,posebno u istoriji kada se pise,to ne mozes negirati,to je jasno kao dan,ti ako ne mislis da se vatikan time bavi ja ne znam,sam pokojni jovo pavle2 je priznao samo koliko su se zalagali da se srusi komunizam u evropi,znaci itim se bave a da ne bi istorijom,posebno kada se pojedini vazni izvori poput konstantinovog spisa nalaze direktno u vatikanu...

a slucajno taj spis je jedini izvor o doseljavanju srba na balkan,sta cemo sa tim ,sve ovo sto ti pricas je potkrepljeno tim spisom kao najvaznijim dokazom

kako objasnjavas nasu slavenski prevagu u odnosu na tevtonce koji su bili mnogo agresivniji od slavena,jel brojnost u pitanju ili sta... Pogresio si sto nisi naveo da su slaveni primarno bili poljoprivrednici,znaci imali su svoju ekonomiju makar bila i mobilna a nisu bili bas kao indijanci da su sve dobavljali lukom i strijelom ,sjekirom i ostalim mesarskim alatkama

te najpoznatije dvije bitke s Tevtoncima su bile jedna u visokom srednjem vijeku

http://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandr_N%C4%9Bvsk%C3%BD

i druga gotovo na kraju srednjeg vijeka

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Grunwaldu

u to doba i Sloveni su imali već osposobljenu vojsku na slično visokom nivou

Imače kad stignem vratim se tim bitkama s kraćim komentarima, zaslužuju to

Ustvari su Sloveni tu konačni gubitnici, najveće teritorijalne dobitke ali i gubitke imamo u odnosu na Njemce, ne mislim sad na konkretne te dvije bitke već na ukupni konačni score, Sloveni su prvo osvojili područja naseljena Germanima a potom ih oni potisnuli ponovo natrag, odvijalo se to na području nekadašnje istočne Njemačke ili DDR. No poslije se na zapadu Evrope to docijela dobro stabilizovalo s ozuzetkom 1ww i 2ww kad je cijela Evropa bila nestabilna a ne samo mi a najveće gubitke smo potom imali na jugoistoku, samo su na sreću bili privremeni: Austrougarska, Turska. A na sjeveru je to obrnuto, tamo se sve do sada mislio da su Vikinzi kolonizovali slovenske zemlje a ustvari je to bilo obrnuto, Sloveni su osvojili zemlje koje su pripadale Vikinzima i Sloveni su tu bili kolonizatori i osvajači a ne Vikinzi.

Najnowsze badania archeologiczne - to nie wikingowie kolonizowali kraje słowian , ale słowianie wikingów

Najnovija arheološka istraživanja - nisu Vikinzi kolonizovali slovenske zemlje nego Sloveni vikinške

Na žalost nemam vremena za prevođenjem

to bi mi dan trebao imati 48 sati barem, pokušajte

naći na engleskom ili prevedite Gogle translatorom.

http://rebelya.pl/forum/watek/46065/

http://www.archeologia.com.pl/index.php/artykuly/53-jak-slowianie-skolonizowali-skandynawie

taj pritisak postoji ,posebno u istoriji kada se pise,to ne mozes negirati,to je jasno kao dan,ti ako ne mislis da se vatikan time bavi ja ne znam,sam pokojni jovo pavle2 je priznao samo koliko su se zalagali da se srusi komunizam u evropi,znaci itim se bave a da ne bi istorijom,posebno kada se pojedini vazni izvori poput konstantinovog spisa nalaze direktno u vatikanu...

a slucajno taj spis je jedini izvor o doseljavanju srba na balkan,sta cemo sa tim ,sve ovo sto ti pricas je potkrepljeno tim spisom kao najvaznijim dokazom

a koliko se spisa o Velikoj Moravi nalazi ili nalazilo u Konstantinopolju, kakve sad to ima veze gdje su kakvi spisi

kazem ja npr je genetski smo mnogo daleko od slavena,mislim postoji i ta mogucnost,ko zna,ja ne znam u sta da vjerujem primam sve informaije k znanju i sto vise saznam na tu temu to sam dalje od nekog mog suda...

bolje bi vam bilo da znate barem ono što cijeli svijet zna, da su Srbi Sloveni,

to se onda ne morate mučit s izmišljanjem fantazmagorija kao što su ove ovakve:

http://www.kurir-info.rs/milan-vidojevic-srbi-nisu-sloveni-vec-biblijski-narod-clanak-884313

Vi stvarno u Srbiji masovno prestajete razlikovat stvarnost

od fikcije, fakte od izmišljotina, nauku od običnog lupetanja.

u pravu si dragi kada to kazes,ali nismo mi isto tako ni rusima slicni,skroz smo druga antropoloska grupa,oni imaju visoka cela,okruglaste glave i ostalo...ali konstantin meni ne lici ovdje na nikoga posebno da li je kipar bio alkoholicar ili sta ali su mi cudne proporcije na glavi,najvise na bradu mislim,to mi ne lici na nikoga u evropi koliko sam ja vidio,ponajmanje na grke

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...