Jump to content
Дејан

VRATILI SE VERI PREDAKA: Ovo su Srbi koji slave boga Peruna! (FOTO) (VIDEO)

Оцени ову тему

Recommended Posts

to je tačno, genetikom možeš pratit promjene u vremenu ali samo genetske promjene koje ništa ne govore o demografiji i o statistici a pogotovu ne o kulturnoj i narodnoj istoriji, jeziku itd. nositelja tih gena. Kad bi imaona raspolaganju genom jednog čovjeka i svih njegovih predaka ne možeš samo iz toga odrediti koliko ih je tamo bilo na tom nekom određenom  teritoriju Srba, Njemaca ili koga i kad su tamo tačno došli a ni  kojim su tada jezikom govorili. Pitanje je sad u ovom: koji je cijelj poricanje seoba naroda, konkretno velike seoba varoda štro znači ne samo slovenskih već i svih ostalih? Ima dokazat da su ti narodi uvijek bili tamo gdje su bili, nikud nisu migrirali, odnikud krenuli a niukd ni stigli na nekon mjesto koje bi im bilo novon obivalište. Pa onda je to jednostavno. Sloveni recimo nikad nigdje nisu krenuli, vječno su ostali tamo negdje na zapadnoj Ukrajini pod Uralom, evrtopu nikad nisu naselili a ni na Balkan stupili. Onda odakle se svud po evropi govori slovenskim jezicima od Eusije do Bigarske kad je to već tako i nikakvih mifracija nije bilo? Što se ne govori jezicima starosjedilaca?

problem je što ti nemaš jezik starosjedilaca jel tako,nemaš ga,imaš nekakvo pismo,šta ti govori da to pismo nije slavensko? slavenski jezik nije mlađi od latinskog,migracije su bile,posebno antrpologiaj objašnjava te migracije ,ako pogledaš dinarski tip,pa rašiorio se po cijelom sredozzemlju sve do indije,s tim da kao gradijent opada od balkana pa na dalje,meni nije jasno kako to onda ako smo mi dosli iz ukrajine kako to da su oni tamo sto su ostali se umetnuli na nas antropoloski a ne mi na njih,zar nije logicnije da smo se sirili bas u suprotnom pravcu odavde prema tamo,tako govori genetika,tako govori i civilizaicija,sve potiče sa balkana od danasnje evropske civilizacije,rusi su npr jako kasno osnovali svoju drzavu,tek u srednjem vijeku

ma ja se šalim,ali poenta je da niko ne zna šta je istina u staroj istoriji jer nema tako sigurnih pokazatelja,sve je to klimavo,meni je recimo zaista teško zamisliti more slavena kako  gaze sve pred sobom,pojaviše se ljudi iz neke rupe,mora da smo do tad bili neka podzemna civilizacija pa čim smo se dočepali očiju da izađemo na svjetlost dana krenuli smo sa invazijom na germansku evropu,sram nas bilo,a jesmo stoka nevaspitana,zločinačka...

Pa zasto da ne more Slovena? Ako je more Germana osvojilo Rim, zasto more Slovena ne bi isto tako moglo biti? Sloveni su bili prijetnja Vizantiji jer su ih napadali sa Dunava i Vizantijici su sirili pricu o njima kao o varvarima i koje kakvim divljacima. To sto se Vizantija sa njima borila samo govori da Sloveni nisu bili maciji kasalj, i da ih nije bilo tek tako malo. Jedan dobar takticki potez Vizantije je bio poslati hriscanske misionare da ih preobrate na hriscanstvo kako bi ih dobili za saveznike. Dakle nije bas sve tako zamagljeno i tmurno, zna se ko su bili starosjedeoci, zna se ko su bili sloveni itd....migracije su sasvim normalna stvar i zasto bi se trebalo stiditi migracija i sakrivati istinu pod tepih, prekrajati je itd... 

Pa zasto da ne more Slovena? Ako je more Germana osvojilo Rim, zasto more Slovena ne bi isto tako moglo biti? Sloveni su bili prijetnja Vizantiji jer su ih napadali sa Dunava i Vizantijici su sirili pricu o njima kao o varvarima i koje kakvim divljacima. To sto se Vizantija sa njima borila samo govori da Sloveni nisu bili maciji kasalj, i da ih nije bilo tek tako malo. Jedan dobar takticki potez Vizantije je bio poslati hriscanske misionare da ih preobrate na hriscanstvo kako bi ih dobili za saveznike. Dakle nije bas sve tako zamagljeno i tmurno, zna se ko su bili starosjedeoci, zna se ko su bili sloveni itd....migracije su sasvim normalna stvar i zasto bi se trebalo stiditi migracija i sakrivati istinu pod tepih, prekrajati je itd... 

to se pouzdano ne zna ko je koga kako nazivao,cak i to slavno ime vizantija je izmisljeno tek u srednjem vijeku kad ista vise nije ni postojala,niko ne zna ni kako se zvala ta vizantija kamo li sta drugo.ti kad pogledas grke mi imamo zajednicko porijeklo,sa rusima nemamo nista zajednicko,sa grcima jako puno,dijelimo u tom smislu zajednicko porijeklo mi grci i rumuni,a zar nije logicno da nam po porijeklu rusi i ukrajinci budu jako bliski ? napominjem da se ovdje isključuje kombinatorika ko se sa kime mješao jer tad ne bi vidjeli nista,ovako vidimo vrlo jasno neke stvari,sva sreca pa je genetika takve mogucnosti da mozemo to da citamo iz nje...

more germana koji jurisaju na jedan grad je jedna stvar a more slavena koji jurisaju na kontinent ne bi vise bilo more nego okean i to mega okean

ma ja se šalim,ali poenta je da niko ne zna šta je istina u staroj istoriji jer nema tako sigurnih pokazatelja,sve je to klimavo,meni je recimo zaista teško zamisliti more slavena kako  gaze sve pred sobom,pojaviše se ljudi iz neke rupe,mora da smo do tad bili neka podzemna civilizacija pa čim smo se dočepali očiju da izađemo na svjetlost dana krenuli smo sa invazijom na germansku evropu,sram nas bilo,a jesmo stoka nevaspitana,zločinačka...

Tako je to zaista bilo, indovrepski narodi potiču iz te kako se naziva još prednje Azije, takozvanog "lonca naroda", oblasti koja se prostire negdje na sjever nad Indijskim poluostrvom i nešto zapadnije malo od toga a iz te oblasti su baš bulvalno tako tačno kako si to napisao pokuljale rijeke i mora novih naroda za koje niko do tada nije čuo a ni znao, stvorile se skoro kao odnikud, iz ničeg i krenule na zapad. Među njima su bili i Sloveni i Germani kao ti najbrojniji. Sloveni su potom u uskom i bliskom slijedu idući odmah za Germanima, njima za petama a zajedno s Avarima malo posjedili na Ukrajini kao međustanici valjda par stotina godina ili nešto više, tamo se presabrali a onda započeli svoj definitivni pohod prema Evropi, Dunav su prešle stotine hiljada Slovena najednom zajedno s Avarima u stotinama kilometara 500-600 km. širokoj frontalnoj, čeonoj liniji, što su za ta vremena tada astronomske i nepojmljive, neshvatljive brojke bile! Sve je to već dokazano.

Edit: 

Tako je to zaista bilo, indovrepski narodi potiču iz te kako se naziva još prednje Azije, takozvanog "lonca naroda", oblasti koja se prostire negdje na sjever nad Indijskim poluostrvom i nešto zapadnije malo od toga a iz te oblasti su baš bukvalno tako tačno kako si to napisao u nekoliko erupcija i talasa, pokuljale rijeke i mora novih naroda za koje niko do tada nije čuo a ni znao, stvorile se skoro kao odnikud, iz ničeg i krenule na zapad i preplavile ga sasvim. Među njima su bili i Sloveni i Germani kao ti najbrojniji. Sloveni su potom u uskom i bliskom slijedu idući odmah za Germanima, njima za petama a zajedno s Avarima malo posjedili na Ukrajini kao međustanici valjda par stotina godina ili nešto više, tamo se presabrali a onda započeli svoj definitivni pohod prema Evropi, Dunav su prešle stotine hiljada Slovena najednom zajedno s Avarima u stotinama kilometara 500-600 km. širokoj frontalnoj, čeonoj liniji ili zoni, što su za ta vremena tada astronomske i nepojmljive, neshvatljive brojke bile! Sve je to već istorijski dokazano i potvrđeno. Seobe Slovena i Germana su samo zadnjim završnim dijelom, konačnicom, završetkom i finalom tih indoevropskih megaseoba, morao bi onda prvo opovrgnut njih kako bi opovrgnuo potom i te seobe Slovena, Germana itd. u Evropu.

plus prisutnost germana je ocigledna tokom cijelog starog vijeka u evropi a slaveni tek najednom momentalno izvviru ko iz nekog vulkana,tu je velika razlika,tako da ti ta analogija nije baš najspretnija

Pomješao si možda Kelte i Germane? Germani se na sceni pojavljuju samo malo prije nego Sloveni, najviše o par stotina godina prije, za istoriju je to tek nešto "malo prije", to sam i napisao da su im Sloveni bili za petama a potom napravili pauzu na sjedeći u teritorijalnom pojasu koji se protezao između Ukrajine i Crnog Mora sve do Bugarske. Znači Evropi za leđima il na njenom pragu. A Germani su u to doba počeli pravit probleme Rimljanima u Evropi jer su nešto malo ranije prije Slovena na evropsko tlo i stupili. Tamo oko 300-400 AD Germani a Sloveni oko 500-600 AD, s bugarske strane s Crnog mora mislim i prije, tamo najranije, isto kao kad i Germani u srednju i sjevernu Evropi 300-400 AD.

Edit: 

Tako je to zaista bilo, indovrepski narodi potiču iz te kako se naziva još prednje Azije, takozvanog "lonca naroda", oblasti koja se prostire negdje na sjever nad Indijskim poluostrvom i nešto zapadnije malo od toga a iz te oblasti su baš bukvalno tako tačno kako si to napisao u nekoliko erupcija i talasa su pokuljale rijeke i mora novih naroda za koje niko do tada nije čuo a ni znao, stvorile se skoro kao odnikud, iz ničeg i krenule na zapad i preplavile ga sasvim. Među njima su bili i Sloveni i Germani kao ti najbrojniji. Sloveni su potom u uskom i bliskom slijedu idući odmah za Germanima, njima za petama a zajedno s Avarima malo posjedili na Ukrajini kao međustanici valjda par stotina godina ili nešto više, tamo se presabrali a onda započeli svoj definitivni pohod prema Evropi, Dunav su prešle stotine hiljada Slovena najednom zajedno s Avarima u stotinama kilometara 500-600 km. širokoj frontalnoj, čeonoj liniji, što su za ta vremena tada astronomske i nepojmljive, neshvatljive brojke bile! Sve je to već dokazano.

nije dokazano nista, ne bi se pojavljivale dodatne teorije o porijeklu u svjetlu najnovijeg napretka nauke posebno u ovom slucaju genetike,ne moze još niko danas da opovrgne ovo sto si ti predstavio,ali ne može isto tako niko da opovrgne i starosjedelačku teoriju o porijeklu jugovića da budem pošteniji,isto tako kako si pominjao dolazak nas u vidu slavena možeš reći da smo mi čučali tu gdje smo pa došli slaveni malo nas okrvili,pazi mi u sebi imamo samo 30% slavenske genetike

Pomješao si možda Kelte i Germane? Germani se na sceni pojavljuju samo malo prije nego Sloveni, najviše o par stotina godina prije, za istoriju je to tek nešto "malo prije", to sam i napisao da su im Sloveni bili za petama a potom napravili pauzu na sjedeći u teritorijalnom pojasu koji se protezao između Ukrajine i Crnog Mora sve do Bugarske. Znači Evropi za leđima il na njenom pragu. A Germani su u to doba počeli pravit probleme Rimljanima u Evropi jer su nešto malo ranije prije Slovena na evropsko tlo i stupili. Tamo oko 300-400 AD Germani a Sloveni oko 500-600 AD, s Bugarske strane mislim i prije, isto oko 300-400 AD.

greška ,pogodio si,pobrkao sam  to,izvini!

nije dokazano nista, ne bi se pojavljivale dodatne teorije o porijeklu u svjetlu najnovijeg napretka nauke posebno u ovom slucaju genetike,ne moze još niko danas da opovrgne ovo sto si ti predstavio,ali ne može isto tako niko da opovrgne i starosjedelačku teoriju o porijeklu jugovića da budem pošteniji,isto tako kako si pominjao dolazak nas u vidu slavena možeš reći da smo mi čučali tu gdje smo pa došli slaveni malo nas okrvili,pazi mi u sebi imamo samo 30% slavenske genetike

Ono glavno što previđaš je da geni a genetika još ne čine ni narod a ni nacionalnost, Mađari imaju slovenskih gena mnogo više nego što bi im se to sviđalo i oni to htjeli, genetski su to praktično Sloveni a ne smatraju se Slovenima niti to žele biti. Kao ni Austrijanci i Tirolci koji su na tom vrlo slično kao oni. Oni su Mađari i Austrijanci sada. Ne žele biti nikakvi Sloveni.

Mogao bih vam prevest neke stvari o strategiji i vojnoj taktici starih Slovena kad stignem na posebnoj temi, imam mnogo zanimljivog materijala o tom kod sebe a i na internetu. Zanimljivo je na primjer da u doba kad su Sloveni osvajali Balkan nisu uopšte znali jahat, konja je jahao malo ko i nisu bili dobro jahači, ratovali su ukao pješaci. Tom jahanju su se naučili tek nešto kasnije od Avara valjda lad su im oni dali konje i besplatne instrikcije da mogu zajedno u napad na Konstantinopolj i Vizantiju s njima. Ali i tako su uspjeli Balkan i bez konja bukvalno pregazit, carska vojska uopše nije imala šanse a ni načina da ih zaustavi i zadrži. Služili su se vrlo lukavim i prefriganim taktikama koje se mogu bez ikakvog preuveličavanja slobodno uspoređivat sa samurajskim i sa ninđama, ahahahaha. U ratovanju su često upotrebljavali oprobane i efikasne stvari i načine, metode borbe, strategiju sličnu takvoj kakvu danas pripisujemo specijalcima i specijalnim desntnim jedinicima, vrlo slično nešto američkim marincima, legiji stranaca ili britanskim specijalcima.

Tamo piše da su Balkanom projurili ko ekspres, carska vojska je jedva stigla bježat, samo su uspjeli evakuovat romejsko stanovništvo u povlačenju sa sobom. Balkan je brzo pao, bilo to tamo vrlo dramatično. Sloveni i kad su Balkan zaposjeli svejedno u gradovima nisu uopšte znali živjet, šta bi tamo radili i od čega živjeli? Popalili, popljačkali, natovarili na kola i odvukli sa sobom, smjestili se uvijek u okolnim selima pored i tamo onda nastavili živjet veselo dalje s ovčicama i kozama.

kako objasnjavas nasu slavenski prevagu u odnosu na tevtonce koji su bili mnogo agresivniji od slavena,jel brojnost u pitanju ili sta... Pogresio si sto nisi naveo da su slaveni primarno bili poljoprivrednici,znaci imali su svoju ekonomiju makar bila i mobilna a nisu bili bas kao indijanci da su sve dobavljali lukom i strijelom ,sjekirom i ostalim mesarskim alatkama

I stari Sloveni su znali za gradove. U tom pogledu nisu bili manje razvijeniji od Germana ili Kelta, Gala i drugih. Kamenozidanije i kamenogradnje su doneli tek Grci i Rimljani. Sa obzirom da je običan narod u Grke i Rimljane gradio kuće od gline (kada su Persi negde u 4. veku p.n.e upali u Atinu, Atinci su ih potukli jesu probijali zidove svojih kuća od glina i tako sebi pravili koridore, dok su se Persi napolje gubili u labirintu atinskih ulica), što je zbog klimatskih uslova bilo najjednostavnije. Na severu ili kontinentalnoj Evropi, pak, glina se nije dobro držala, zato se ali imalo drveća gde se svud pogledalo..

http://slawenburgen.npage.de/

To je grad iz perioda prvobitne kolonizacije, trebamo razlikovat ČETRI vrste Slovena hronološki po fazama, ne mislim etnički. Sasvim nomadski do Ukrajine, to su oni koji su se iz ničeg ništa i niotkud kao iz magle istorije pojavili zajedno s Germanima pa krenuli na zapad prema Evropi, polunomadski na Ukrajini i dalje, bavili se što reče Kordun i stočarstvom i mobilnom poljoprivredom, potom kolonizatore u Evropi koji poprimaju evropske običaje i grade kuće i prve svoje gradove u naseobine po ugledu na njih i ostaju uglavnom stabilno na jednom mjestu, sve su to bili prethrišćanski a negramotni i neevangelizovani Sloveni i na kraju četvrtu vrstu stabilno živeći hristijanizirani, evangelizovani i zaslugom sv. Ćirila i Metodija taykođer opismenjeni, oslovesnjeni Sloveni. Oni Balkanski koje ja spominjem iz doba najezde Slovena na Balkan spadaju u te polunomadske predhrišćanske koji su tek došli ravno s Ukrajine preko Karpata ili od Crnog Mora preko Bugarske. Balkan su nezavisno kolonizovale te dvije grupe ili skupine Slovena: karpatskoukrajinska sa sjevera i kroz Panoniju i crnomorskobugarska s juga kroz Bugarsku i južnu Srbiju i obuhvatile ga kao klještima..

pišeš besmislice dragi žuti

To je ona ista istorija koju sad gleadmo kako se menja pred nasim ocima jer svabama i nekim dugima tako odgovara , zna ono oko WWI i kako smo mi jedini i iskljucivi krivci za izbijanje istog . Imamo i onu glupost oko bogumila i muslimana od aneksije Bosne i Hercegovine da ne nabrajam dalje. Kao sto vidis , pomenuti uopste nisu skloni menjanju istorije onako kako njima odgovara . Za 50 godina ce iskljcivi krivci za konc logore da budu Rusi i Srbi ciji su kkrvolocni preci prinosili ljudkse zrtve svojim bogovima a i danas su neke cudne hriscanske vere koja ne priznaje papu i germansku superiornost . Sto bi rekli u kod mene u selu , more teraj se...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...