Jump to content
Дејан

VRATILI SE VERI PREDAKA: Ovo su Srbi koji slave boga Peruna! (FOTO) (VIDEO)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Objasni otkud sad da govoriš slovenskim jezikom ako nikakve migracije Slovena nije bilo, onda bi te trebala mama naučit maternjem jeziku vinčanskom, latinskom, grčkom ili ilirskom nekakvom, to su jezici starosjedilaca koji su tamo živjeli. Na Balkanu bili i Rimljani i Grci po svojim kolonijama i polisima, potom i ti neki Iliri po selima, brdima i planinama okolo pasli krave i ovce svoje, niko od njih nije govorio slovenski. Najednom su svi na Balkanu starosjedioci koji su od doba ameba tamo, niko nema nikakve veze sa Slovenima a svi govore slovenski iako nikakvih migracija a ni seoba slovenskih tamo nije bilo niti su ikada Sloveni na tlo Balkana stupili, to je bajka i izmišljotina, baš čudno kako su onda sve to zajedno uspjeli. Bit starosjedioci koji ne govore svoj maternji jezik već nekakav sasvim tuđi naroda slovenskog koji dokonce nikad na Balkan nije bi došao.

Problem takvoj teoriji radi antropologija,lingvistika nije pouzdan pokazatelj,može da koristi ali može i da pravi zablude velike,zahtijeva podržanost drugim dokazima... Poseban problem su Grci npr. oni i dan danas sva tuđa imena direktno na svoj jezik prevode,pa stoga ti kod njih nisi u stanju da sagledaš ko je ko...

Edit:

Najednom su svi na Balkanu starosjedioci koji su od doba ameba tamo, niko nema nikakve veze sa Slovenima a svi govore slovenski iako nikakvih migracija a ni seoba slovenskih tamo nije bilo niti su ikada Sloveni na tlo Balkana stupili, to je bajka i izmišljotina, baš čudno kako su onda sve to zajedno uspjeli. Bit starosjedioci koji ne govore svoj maternji jezik već nekakav sasvim tuđi naroda slovenskog koji dokonce nikad na Balkan nije bi došao niti ih je iko na Balkanu uopšte kad vidio.

Problem takvoj teoriji radi antropologija,lingvistika nije pouzdan pokazatelj,može da koristi ali može i da pravi zablude velike,zahtijeva podržanost drugim dokazima... Poseban problem su Grci npr. oni i dan danas sva tuđa imena direktno na svoj jezik prevode,pa stoga ti kod njih nisi u stanju da sagledaš ko je ko...

da, to ti učenici sv. Ćirila i Metodija, sveti sedmopočetnici, Gorazd, Naum, Angelarij, Sava i Kliment hodali po Balkanu i tamo ljude koji uopšte nikakvi Sloveni nisu na silu učili govorit slovenski i čak se na njemu molit. I još tamo išli objašnjavat u Rim papi kako svaki narod treba imat liturgiju i Sveta Pisma u svojem maternjem jeziku pa potom taj jezik nasilu uvalili svim tamo onim narodima balkanskim od kojih nijedan stvarno nikakve a ni blage veze sa Slovenima nema, valjda prevarom i lukavštinom nekakvom grčkom ili latinskom, hahahaha,  jer da bi to tako bilo moralo bi biti onda barem tih nekih slovenskih migracija i seoba kojih naravno da nikad nije bilo i nikad se nisu desile. Stvarno zanimljivo.

Edit:

Najednom su svi na Balkanu starosjedioci koji su od doba ameba tamo, niko nema nikakve veze sa Slovenima a svi govore slovenski iako nikakvih migracija a ni seoba slovenskih tamo nije bilo niti su ikada Sloveni na tlo Balkana stupili, to je bajka i izmišljotina, baš čudno kako su onda sve to zajedno uspjeli. Bit starosjedioci koji ne govore svoj maternji jezik već nekakav sasvim tuđi naroda slovenskog koji dokonce nikad na Balkan nije bi došao niti ih je iko na Balkanu uopšte kad vidio.

a ko ti kaže da mi ne govorimo svoj maternji jezik,pa mi imamo dosta riječi zajedničkih sa latinskim,grčkim svi ti jezicii spadaju u istu grupu indoevropski,ako pogledaš malo na antropologiju onda ljudi dolaze do zaključka da smo mi nekim čudom u genetskom smislu stariji od italijana npr,u smislu da su oni nastali poslije nas,to je moguće pratiti uz pomoć Y-DNK i mtDNK koji nisu skloni kombinatorici,s toga se da zakljuciti da su ti starosjedeoci kako zvanicna nauka tvrdi ustvari potomci nas došljaka,ko je sad tu lud

te simbole sa vinčanskog pisma mi nemamo pojma kako su ljudi izgovarali,isto se odnosi i na druga stara pisma,prema tome možemo samo da lupetamo,pisma se mjenjaju,jezik se mjenja iz latinskog nastade francuski,španski,italijanski koji li već nije ni bitno,odkud znaš da ono što imamo na vinčanskom pismu nije slaensko? samo jako staro i primitivno ? koje ti je polazište za to

a ko ti kaže da mi ne govorimo svoj maternji jezik,pa mi imamo dosta riječi zajedničkih sa latinskim,grčkim svi ti jezicii spadaju u istu grupu indoevropski,ako pogledaš malo na antropologiju onda ljudi dolaze do zaključka da smo mi nekim čudom u genetskom smislu stariji od italijana npr,u smislu da su oni nastali poslije nas,to je moguće pratiti uz pomoć Y-DNK i mtDNK koji nisu skloni kombinatorici,s toga se da zakljuciti da su ti starosjedeoci kako zvanicna nauka tvrdi ustvari potomci nas došljaka,ko je sad tu lud

Znaš šta na kraju ustanoviš, ono što i većina današnjih stanovnika Balkana, da su im od svakih 100 predaka samo 2-3 oni starosjedioci o kojim stalno pričate i na koje se toliko stalno pozivate direktni preci a tih ostalih 97% najvećim dijelom, više od polovine Sloveni i a potom svi ostali dalje doseljeni nekoliko vijekova i talasa poslije pada zapadnog rimskog carstva na Balkan, zajedno sa Slovenima ili i poslije njih, osvajanjima, migracijama itd. cijeli onaj naš etnografski gulaš i sarataš balkanski od Bugara i Mađara do Turaka, Vlaha, Karavlaha, Cincara, Rumuna, Roma i Njemaca i ne znam sve još koga.

riječ mater naša riječ,materijal od materija,a sve to od mater, brate svjetska riječ,cijelom svijetu srbi dadoše riječ nad riječima pa deretić je za mene na nivou  očerupane  mačke :)))

To nije srpska rijec vec proto-indo-evropska, dakle zajednicka za mnoge indoevropske jezike i nijedan jezik ne polaze ekskluzivni copyright. I ostali jezici imaju isto latinski - mater, ili slicno slicno, engleski - mother, njemacki mutter, a vjerovatno sve ovo vuce iz sanskrit - matr itd....

znaš šta na krahu ustanoviš, ono što i većina današnjih stanovnika Balkana, da od im od svakih 100 predaka samo 2-3 oni starosjedioci direktni preci a tih ostalih 97% najvećom dijelom Sloveni i a potom svi ostali dalje doseljeni nekoliko vijekova poslije pada zapadnog rimskog carstava na Balkan.

zato sam namijerno pomenuo Y-DNK i mtDNK jer isključuju kombinatoriku,nema veze ko se sa kim mješao,možeš da pratiš sve do adamma i eve bez smetnji,čekaj malo tek smo popisali ljudski genom,još ga ne razumijemo do kraja ali radi se u tom pravcu žestoko pa će mnogi odgovori stići,samo da se politika ne mješa u nauku. nego brate znaš kako ja na to sve gledam,sve su to teorije,a teorije u nauci su sklone promjenama,posebno u drustvenim to se desav na nivou jedne generacije,kod prirodnih je malo tezi proces li i tamo se desava,zbog toga ne treba se ničega slijepo držati,sve treba sa rezervom  uzimati a specijalno teorije iz stare istorije,pa mi se danas ne možemo složiti oko nove istorije kamo li oko stare ,sve je to prožeto politikom i sve je to manipulacija iz razno raznih stvari,arheologija isto ima probleme sa cinjenicama ti kad nađeš recimo venecijanski mač na kosovu polju iskovan u sred venecije (metalurzi danas  mogu da odrede odakle potiče materijal) da nema narodnih pjesama i pomena srpske države mogao bi zaključiti da su venecijanci ratovali sa turcima na kosovu,to su nepouzdane stvari cak i arheologija jer na nalazu ne pise  koje je sta nacionalnosti i cije je sta bilo,u slucaju venecijanskog mača pa kupovali naši slavni vitezovi najkvalitetnije ko je sebi šta mogao da priušti,trgovalo se na sve strane,zarobljavalo,mješalo se ,kopiralo čuda su se radila,za staru istoriju se sa sigurnošću može reći da ništa nije sigurno

To nije srpska rijec vec proto-indo-evropska, dakle zajednicka za mnoge indoevropske jezike i nijedan jezik ne polaze ekskluzivni copyright. I ostali jezici imaju isto latinski - mater, ili slicno slicno, engleski - mother, njemacki mutter, a vjerovatno sve ovo vuce iz sanskrit - matr itd....

more biti ali to je političko objašnjenje,znači u nauci ima politike,šta ćemo sada,ja tvrdim da je to srpska riječ iz srbskrita

zato sam namijerno pomenuo Y-DNK i mtDNK jer isključuju kombinatoriku,nema veze ko se sa kim mješao,možeš da pratiš sve do adamma i eve bez smetnji

To je tačno, genetikom možeš pratit promjene u vremenu ali samo genetske promjene koje ništa ne govore o demografiji i o statistici a pogotovu ne o kulturnoj i narodnoj istoriji, jeziku itd. nositelja tih gena. Kad bi imao na raspolaganju genom jednog čovjeka i svih njegovih predaka unazad do Adama i Eve ne možeš samo iz toga odrediti koliko ih je tamo bilo na tom nekom određenom  teritoriju Srba, Njemaca ili koga i kad su tamo tačno došli a ni  kojim su tada jezikom govorili. Pitanje je sad u ovom: koji je cilj poricanje i opovrgavanje seoba naroda, konkretno onih koje su u istoriji poznate kao "velike seobe naroda" što znači ne samo slovenskih već i svih ostalih? Ima to dokazat da su ti narodi oduvijek bili tamo gdje su bili, nikud nisu migrirali, odnikud krenuli a nikud ni stigli na nekon mjesto koje bi im bilo novo obivalište jer to je definicija migracije. Pa onda je to jednostavno. Sloveni recimo nikad nigdje nisu krenuli, vječno su ostali tamo negdje na Ukrajini pod Uralom, Evropu nikad nisu naselili a ni na Balkan stupili. Onda odakle se svud po Evropi govori slovenskim jezicima od Rusije do Bugarske kad je to već tako i nikakvih migracija nije bilo? Što se onda ne govori jezicima starosjedilaca? Nego jezikom nekakvog naroda koji nije mrdnuo nikad nigdje iz te Ukrajine tamo pod Uralom negdje među Dnjeprom i Dnjestrom. To je onda stvarno misterija.

Pa mozes ti da tvrdis sto se ono kaze i da su Srbi stariji od ameba samo sto to nema veze sa istinom. 

ma ja se šalim,ali poenta je da niko ne zna šta je istina u staroj istoriji jer nema tako sigurnih pokazatelja,sve je to klimavo,meni je recimo zaista teško zamisliti more slavena kako  gaze sve pred sobom,pojaviše se ljudi iz neke rupe,mora da smo do tad bili neka podzemna civilizacija pa čim smo se dočepali očiju da izađemo na svjetlost dana krenuli smo sa invazijom na germansku evropu,sram nas bilo,a jesmo stoka nevaspitana,zločinačka...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...