Jump to content

Pitajte pravnike

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Гости

Постављена слика

Braco i sestre,na ovom forumu aktivno ucestvuje vise pravnika i studenata prava.Pitajte slobodno sve sto vas zanima.Oni ce vam rado izaci u susret i pomoci besplatnim pravnim savetom i Zivom Reci Utehe.

Da vam razgovori sa pravnicima budu od koristi zeli vam moderacija klapklap.

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...

Oдлично пошто мене занима једна ствар а до сада нико није ми могао дати одговор .

А ево и о чему се ради како ја могу себе да заштитим од евентуалног државног насиља према мени ,дали постоји икаква могућност да се је правно заштитим од наметања противно мојој вољи месту живљења а да при томе нисам напарвио никакво кривично нити прекршајни дело, значи држава ме на силу смести негде где ја не желим бити и зашто ја не могу да живим тамо где ја хоћу а да при томе никог не угрожавам апсолутно никог, пошто сам припадник једне ( ваљда ) угрожене мањине и зашто рецимо Gey популација има своја нека права а ја немам право избора и да пређем конкретно на ствар ako Србија и уђе у такозвану EU са или без референдумом шта ће бити са оним  људима који не желе  тамо да живе ,па нека су то  и пар хиљада људи какву ја имам алтренативу ја никоме не спорим живот онакав какав неко жели и где жели да га живи и ако рецимо Србија уђе у ту EU ја сам приморан да напустим свој дом ,град ,државу и да одем негде али сада је ту други проблем пошто сам противник биометријских докуманата што значи да у старту државу Србију не могу да напустим без пасоша и ШТА и КАКО у тој прилици!?

И молио бих да се не крене са убеђивањем , као до сада појединих правника ,зато и како то да ја не желим у ту EU и сви су били сконцетрисани на убеђивање у мојим погрешним виђењима а да се нико није хтео окренути проблему који ми неда мира да изузмемо референдум јер ће већински део грађана то прихватити сигурно мени тај референдум ништа не значи већ ми је потребно како да изађем из такве дипозиције и решим своје право живљења.

Нико не схвата овај проблем озбиљно што је веома чудно!

Подели на овим сајтовима

Evo konkretnog predloga:zabarikadiras se u svoj stan ili kucu i proglasis otcepljenje od Srbije i referendumom u toj drzavi opredelis se za zivot van EU!Ne salim se.Jedno selo u zapadnoj Srbiji posle 2. sv. rata proglasilo bilo Republiku T.,da ne navodim celo ime,ali nije im uspelo.Buduci da je sad malo drugacije,mozda ti  i uspe,a mozes i istomisljenike da sakupis u svoju malu drzavu.Niko vam nista ne moze.Ja se za sada tim ne opterecujem,mislim da ce se EU raspasti sama od sebe sa svojim zanimljivim zakonima visestrukih arsina,tako da necu dzabe da se "sjekiram".

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...

Да ли постоји предвиђен рок за подношење захтева за брисање укњижене хипотеке на непокретности?

Да ли постоји неки вид застаривања можда те исте хипотеке или сл?

Подели на овим сајтовима

Evo konkretnog predloga:zabarikadiras se u svoj stan ili kucu i proglasis otcepljenje od Srbije i referendumom u toj drzavi opredelis se za zivot van EU!Ne salim se.Jedno selo u zapadnoj Srbiji posle 2. sv. rata proglasilo bilo Republiku T.,da ne navodim celo ime,ali nije im uspelo.Buduci da je sad malo drugacije,mozda ti  i uspe,a mozes i istomisljenike da sakupis u svoju malu drzavu.Niko vam nista ne moze.Ja se za sada tim ne opterecujem,mislim da ce se EU raspasti sama od sebe sa svojim zanimljivim zakonima visestrukih arsina,tako da necu dzabe da se "sjekiram".

Ето о томе сам и рекао у мом предходном посту ,апсолутно сам озбиљан, и зашто је мени ускраћено то право што значи да ја морам своје право да браним сопственим животом без обзира на све јер ја не верујем овој издајничкој власти апсолутно ништа и ако све мањине имају некакво право зашто ја немам то исто право немогу да добијем јер забога и ја припадам некој мањини ако педери могу да имају загарантована такозвана људска права зашто ја немам право да одаберем где ћу живети или пак нека ми власт понуди алтренативу нека ми омогући да напустим ову државу у некој која није чланица те Европске Уније и НАТО пакта па нека јен то и ЗАИР или Бангладеш сасвим ми је4 све једно само што даље од САТАНСКИХ творевина .

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...

покушао је тако нешто пацијент у Великој Британији, само што су га зезнули па му тражили суверенитет, пасош, заставу, химну, све редом ...

наравно да су га малтретирали једно два месеца папирологијом да затражи поновно припајање и држављанство  confused :nene::(

Подели на овим сајтовима

• 2 months later...

Поштовани,

Народна скупштина је донела Закон о потврдјивању Споразума између републике Србије и Републике Словеније о социјалном осигурању («Службени гласник РС», број 111/09), истоветан закон је донет и у Републици Словенији.

Молим за следеће одговоре:

-        Када ћу остварити право из пензиског и инвалидског осигурања, на основу стажа  осигурања и кад ће поменути Споразум почети да се примењује.

Треднутно сам у сталном радном односу. Ако имам право да поднесем захтев за пензију то значи морам раскинути радни однос и тада предати захтев а шта се онда збива ако испуњавам услове (35 година стажа и 53 године старости ) Ја имам имам 58 година, 5 месеци .

Ако Србија непризнаје стаж друге државе а остатак радног стажа и године живота неиспуњавам услов за СТАРОСНУ ПЕНЗИЈУ уствари шта ја добијам који део када нигде неиспуњавам услове.

РАДНИ СТАЖ У РЕПУБЛИЦИ СЛОВЕНИЈИ

15 година, 5 месеци и 22 дана

РАДНИ СТАЖ У РЕПУБЛИЦИ СРБИЈИ

20 година, 5 месеци и 26 дана (+ 3 месеца посебан стаж-ратни)

- Поднела сам Захтев за утврдјивање пензиског стажа у иностранству 07.05.2010. године, Филијала Нови Београд добила Обавештења да нису у могућности да поступе по захтеву да још увек није ратификован Споразум о социјалном осигурању измедју Р. Србије и Р. Словеније.

Интересује ме да ли требам поново поновити захтев или не.

На основу изнетог која су моја права и обавезе послодавца у овом тренутку.

Ништа ми није јасно

ПС: обратила сам се министру Љајићу, заштитнику грађана али без успеха сви помињу неку будућност.

Унапред захвална Анастасијаб

Bogorodicaaaaaa

Подели на овим сајтовима

• 3 months later...

Kad vec mogu da pitam,iskoristicu stadaradim!

Kada neko zivi kao podstanar 10 godina,a taj stan u kome zivi ne pripada nikom(odnosno pripada opstini),ima li stanar tog stana stanarsko pravo?Nema pismenog dokaza da zivi u tom stane,jedino na rijec komsija.Crna Gora je u pitanju,nije Srbija

Daj to malo konkretnije.

Подели на овим сајтовима

Ma, da l' da placamo TV pretplatu ili to zastareva i otpisuje se nakon godinu dana?  stadaradim

То и мене занима.Верујем сваког. Стално се прича о томе да то застарева након годину дана. Ја живим као подстанар и "затекла" сам неплаћен рачун за ТВ 10 000 динара. Струја је била на нули. Да ли да то платим...

Подели на овим сајтовима

ja imam dugovanje za pretplatu 17.000. racun za struju je uredno placen, pretplatu ne placamo. pre mesec dana nam je stigla opomena pred utuzenje,da moramo da uplato 12.000 i to u roku od 8 dana (podeljeno u 3 rate, ali prva rata je 50%). u suprotnom, nakon 8 dana idemo na sud. mi iskulirali najcrnje. niko nas ne zove.  a moja kuma je tu opomenu dobila jos juna. jos ueek je niko nije pozvao, niti je platila.

Подели на овим сајтовима

Ето о томе сам и рекао у мом предходном посту ,апсолутно сам озбиљан, и зашто је мени ускраћено то право што значи да ја морам своје право да браним сопственим животом без обзира на све јер ја не верујем овој издајничкој власти апсолутно ништа и ако све мањине имају некакво право зашто ја немам то исто право немогу да добијем јер забога и ја припадам некој мањини ако педери могу да имају загарантована такозвана људска права зашто ја немам право да одаберем где ћу живети или пак нека ми власт понуди алтренативу нека ми омогући да напустим ову државу у некој која није чланица те Европске Уније и НАТО пакта па нека јен то и ЗАИР или Бангладеш сасвим ми је4 све једно само што даље од САТАНСКИХ творевина .

Зокси, брате, ја Те схватам озбиљно. И ја то мислим. Нећу да живим тамо, али нећу ни у Бангладеш да идем.

Подели на овим сајтовима

Ma, da l' da placamo TV pretplatu ili to zastareva i otpisuje se nakon godinu dana?  :drugarstvo:

То и мене занима.Верујем сваког. Стално се прича о томе да то застарева након годину дана. Ја живим као подстанар и "затекла" сам неплаћен рачун за ТВ 10 000 динара. Струја је била на нули. Да ли да то платим...

Zastareva, ne zastarevaju potraživanja koja imaju oblik poreza:

Za jednu godinu zastarevaju:

Potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimničarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva; potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika; potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima; potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena. Zastarevanje teče iako su isporuke ili usluge produžene.

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...