Jump to content

Francuska: nadgrobni spomenici u boji

Оцени ову тему

Recommended Posts

Kič je kič , ljudsku nezajažljivost prilikom pravljenja , kako kažete "kuća" po grobljima i nepismenost ne smijemo mješati sa pojmom kiča.

Ма, могли бисмо расправљати о томе шта је кич, али није толико битно...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://www.magazin.ba/featured/sokirali-javnost-bizarni-nadgrobni-spomenici-firme-iz-francuske-30200.html   Sta velite, da li su mozda bas ovi/ovakvi spomenici dokaz duboko skrivene zedji za Vasrkse

Мен се чини да је ово фотомонтажа. Иначе, тешка кичерица. Пре би директно у иловачу него у ово. 

Ne znam sta da mislim ni o ovim nasim !?

Да брате Хорације, слобода да прокоментаришемо тему...

Ево ти једна занимљива фотка из Жагубице...нико не каже да је ово супер...

51851781.jpg

Freedom..ако никоме не шкоди, ма колико глупо и недопадљиво било...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ili da to pojednostavim: noga ili ruka ako je od hrišćana onda je pokrštena, šta sad s njom, tom nogom rukom, prstom i sl. ili organom nekakvim, treba im isto uprličit pogreb ko krštenom stvorenju što je bilo, ne možemo sad hop s tim u jamu onako bez ičeg valjda?

I da dodam i ovo pitanje!

Da li covek kome je amputiran ekstremitet ima vecu koncentraciju duse u telu po jedinici zapremine tela? :.mislise.

Ili se sa ekstremitetom amutira i deo duse u istoj srazmeri?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја би волео за 70 година овако нешто деца да ми направе са мотивима Hello Kitty. Па кад умрем, да знам зашто сам умро :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја би волео за 70 година овако нешто деца да ми направе са мотивима Hello Kitty. Па кад умрем, да знам зашто сам умро :)

Krijes godine matori, sigurno ti je vec pet banki!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Гледао сам неки наш документарни филм из раних осамдесетих, ако се добро сећам регистрација на колима је била SV. Елем, на гробљу - куће, али не као "једини милионер из Жагубицу" него буквално куће, са телевизорима, ормарима са чашама за ракију, али оно што ме највише потресло је да постоји у свакој оваквој "кући" прозор који гледа на подрум у коме се налази ковчег покојника. Сећам се неког белог ковчега...

Ако неко зна за овај филм, молим за име/линк.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ako neko zeli da ukrasi svoj grob ili grob svog najdrazeg onda makar nek se informise kako je to uspesno izvodjeno do sada.Npr.neka ode u Crkvu sv.Djordja na Oplencu i neka sidje u kriptu,pa nek pogleda malo....A ovo je zelja za Vaskrsenjem isto koliko je i kod Seke Aleksic kad obuce haljinu sa printom mozaika sa Bogorodicom.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Groblja i nadgrobni spomenici spadaju u deo kulturne bastine jednog naroda.Pa kome je bas toliko zapelo da se istice neka se bar maaalo obrazuje, vezano za kulturu i spomenike.

Ако му је ћеиф да постави, ферарија/мерцедеса/коњску запрегу/свемирски брод или нешто слично-може то да уради. Уколико дотично гробље, прави проблем; човјек може отворити сопствено гробље.... Не може човјек ни у смрти да буде слободан :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако му је ћеиф да постави, ферарија/мерцедеса/коњску запрегу/свемирски брод или нешто слично-може то да уради. Уколико дотично гробље, прави проблем; човјек може отворити сопствено гробље.... Не може човјек ни у смрти да буде слободан :)

Sloboda je nesto sto se mora izvojevati.Da svedem to na bukvalan nivo,ovde je on rob svoje ne prosvecenosti i trba da se prosveti u svakom smislu i kulturoloskom ako hoce da se bavi kulturom(ako nece drveni krst i cao).Pa tek sa prosvecenoscu dolazi sloboda.Nesto kao i sloboda da ne gresim.Nije sloboda sve raditi jer nam je sve dano ali nam nije sve na korist.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ovo će zanimat liturgičare, pokažem vam dalmatiku, đakonsku odeždu iz XIV vijeka pronađenu u grobu cara Svetog rimskog carstva i kralja češkog Karla IV Luxemburškog. Jedino mi nije jasno što su mu stavili dalmatiku u grob, to bi morao pitat neke liturgičare da se kraljevi nisu smatrali nižim sveštenstvom tj. bivali za njih pri krunjenju istovremeno rukopolagani. A lijesovi čeških kraljeva u kripti pražske katedrale, to je posebna priča! Taj njihov dizajn me je oduševio. Ko je tamo bio mogao ih je vidjet, nije mi jasno kako su tada imali smisao po futuristički dizajn jer ono je najsavršeniji futuristički dizajn koji sam u životu vidio dostojan Star Trek i Star Wars i da apsurd bude veći - futuristički dizajn lijesova XXX vijeka valjda ako ih tada još budu imali. Teško je pronaći slike tih lijesova jer se prodaju, mislim te slike, ne lijesovi a ne smije se tamo ni slikat, zato ih je malo tih slika na internetu, baš ko šafrana, rariteti, teško ih je stvarno naći. Lakše izgleda otić u Prag pa ih uživo vidjet, bude to izgleda i brže nego ih tražit po internetu. Nekad sam ih imao u kompu par njih, pokažem vam te lijesove kad nađem - nevjerovatno nešto, neviđeno. Preporučujem svima pogledat. katedrala sv. Vita u Pragu, grobnica čeških kraljeva u podzemnoj kripti ispod katedrale.

pribeh-prazskeho-hradu-019.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...