Jump to content

Који инструмент свирате?

Оцени ову тему

Препоручена порука

@@Драшко,

izvini , a jel si ti išao u muzičku školu ? :.mislise.

:))):))) :))):))) :)))

Pa ovaj, kako da kazem... u 7om osnovne sam krenuo na privatne casove iz 0511_music  pred 3ci gimnazije sam upisao  srednju u Zemunu, a sa 21 sam upisao muzicku akademiju odsek  0502_music  a pre 9 godina dimpomirao  :slavaaa: 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 55
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарне поруке

Добра ти тема,нема шта . Лично сам само неговала љубав према музици. Старија ћерка је завршила флауту у класи професорке Зоре,сада иде на соло певење и упоредно свира клавир.Кући обнавља знање на ги

Да ли свирате неки инструмент?   Да ли сте ишли у музичку школу?   Да ли ваша деца похађају музичку школу?   Каква су вам искуства?

Веровали или не, ја сам свирао фрулу. И то не било какву, него двојницу. Несам се школовао за то, него имам од прадеде покојног који је њу наследио, па то дошло и до мене. Сада сам заборавио како се

@@Драшко,

jel si prvo polagao nižu , ili si se samo upisao u srednju ?

Jesam, morao sam, vanredno sam isao u Pancevo da to izbambusam (sto kaze moj drug harmonikas) jerbo bez diplome nize ne moze se polagati prijemni za SMS  :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

a zašto je tako ?

ako imaš prijemni , i položiš ga , što im treba diploma iz OMŠ ?

na prijemnom za SMŠ se polaže instrument i solfeđo (ako sam dobro upućena)

zar neko ne može da ide privatno na instrument , pa njegov prijemni za SMŠ bude malo drugačiji od ovih sa diplomom OMŠ ?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
a zašto je tako ?

ZOSOV sestro (zakon o osnovama sisstema obrazovanja i vaspitanja) :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Gitaru, akustičnu i električnu.

Klavijature pomalo...

Uostalom, to zvuči ovako:

(nemam mnogo kvalitetnu opremu, pa i zvuk nije baš najbolji  :) )

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Гитара...некад веома амбициозно, онда по журкама и окупљањима а сада за своју душу и ређе са екипом која свира јако чудне инструменте...

...што би рекао рођак једног мог другара: "Ту музику само будала може слушати"   joooj

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Кад смо ми били мали у нашој муз. школи није било баш свих инструмената,...углавном само калавира и по један-два осталих.

Значи за сваки час сви смо своје инструменте доносили од куће.

Мене моји уписали за хармонику  ( нисам то волела а још и варијанта да жипчим пешке са периферије па кроз центар на сасвим други крај града Just_Cuz_19  ) ... па сам се већ у другој години досетила како себи да скратим муке.

Повремено пре часа  седнем на клупу у парк испред школе и измлатим по басовима да их што боље заглавим  и онда се извиним наставници да "ништа нисам могла да вежбам јер ми се хармоника покварила" .Онда час  прође док она разглављује басове и исправља им жице girl_smiley или .....пре повратка кући опет седнем у парк и све поновим те да не морам да вежбам јер "ето не могу,заглављено"

У трећој сам већ била немогућа па су ме оставили за поправни у  августу а моји се договоре са директором,батале ме од хармонике и дају на флауту што ми је било сасвим ок....

И тако :D .... има још пуно ал за сад  лака вам ноћ  и миран сан,....неки други пут

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Како бих ја волела да знам да свирам клавир или виолину, ех...али ништа од тога, криво ми је јер сам толики перфекциониста да када нешто учим то мора бити савршено и сигурно бих постигла велики успех...али ништа од тог :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Bursach dobrodosao na forum

Drago mi je da si na ovoj temi, zasviras li ponekad, razvuces li meh?  0513_music da ne kazem, das li mu ga malo po ramonici ? Posto vidim da si iz Valjeva, jesi li pohadjao Bozidar Turudic skolu?

Хвала на добродошлици! Што се тиче школе коју си споменуо, искрено не знам да има таква са тим именом, музичка школа у Ваљеву је "Живорад Грбић" и њу сам завршио 1992. А за свирање, трудим се да бар 2 пута недељно мало развучем мех, реално, због посла којим се бавим и неких других проблема, не стижем некад ни толико. Музика  ми служи као равнотежа и средство ослобађања од стреса током целодневних активности :). Раније сам имао много више времена за свирање, у школи и на факултету, сада не толико колико бих хтео.  0513_music

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Како бих ја волела да знам да свирам клавир или виолину, ех...али ништа од тога, криво ми је јер сам толики перфекциониста да када нешто учим то мора бити савршено и сигурно бих постигла велики успех...али ништа од тог :(

А шта те кочи да узмеш инструмент у руке и будеш савршена у свирању?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Добра ти тема,нема шта ;).

Лично сам само неговала љубав према музици.

Старија ћерка је завршила флауту у класи професорке Зоре,сада иде на соло певење и упоредно свира клавир.Кући обнавља знање на гитари,коју је свирала две године и напустила.

Млађа свира клавир у класи професора Драшка Божовића  8086.gif.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

У трећем основне сам уписао основну музичку, одабрао кларинет и нажалост после годину, две, (не сећам се тачно) баталио сам јер сам био лењ за солфеђо. Једино ме интересовао час кларинета. Жао ми је због тога.

Тренутно свирам бас гитару, далеко од савршеног, али ћу се потрудити да срастем са инструментом...   Срећан сам као дете док свирам. dobar decko

Иначе, клинци показују велико интересовање за музику. Имају добар слух. Видећемо... 

Хвала ти Боже на музици.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Млађа свира клавир у класи професора Драшка Божовића  8086.gif.

Чувени професор Божовић!?!

Људина.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...