Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest - . . .-

"Кана Галилејска" - Упознавање ради хришћанског брака на ЖРУ- пријавите се!

Оцени ову тему

Recommended Posts

Здраво.

Имао сам једно питање.

На који начин се може видети листа чланова овог форума?

Хвала

Листу свих чланова форума можеш видети на дну странице (када си на почетној страни форума), кликом на ово означено.

То је листа за цео форум, а за део везан за упознавање, не постоји посебна листа. То ћеш видети (када се пријавиш), ко се представио или писао у том делу.

lista1.png

Стрпљен, спашен.

Лепо је што је подфорум за упознавање и медијски пропраћен, као и то што се доста људи пријавило. Али само једно морају да знају, да тај подфорум није чаробни штапић и да неће чим се региструју да нађу љубав свог живота.

Значи, ништа не зависи од форума, о. Ивана, администратора и модератора, већ само од вас самих. Некоме ће пут бити кратак, а некоме дугачак, неко неће наћи оно што тражи, неко хоће. Најважније да постоји добра воља, а Господ ће сигурно наградити.

И ако некада неко тамо и нешто каже погрешно, немојте да га/је одмах осудите и гледате као негативну страну, пошто има људи који су срамежљиви, па од узбуђења кажу нешто што нису мислили. Зато пустите да прође неко време, па ће се све каналисати и видећете да неке особе и нису такве какве сте мислили да су.

Guest - . . .-

Тако је брате... Ја само кажем да је лепо писати и на јавном форуму јер ту се стиче утисак о неком човеку/жени...

Јасно је да су и срамажљиви, али треба да сви знају да имају нашу подршку, да имају наше пријатељство и да ћемо им помоћи да се осообађају.

Иначе, све си баш рекао како треба.

На Бу92 су се ишчуђавали и поставише питање да ли знају некога ко је онлајн преко нета ступио у везу па потом у брак. И онда нако баш гадно дефетистички закључише како не познају никог таквог.

Ја лично познајем 7 парова ( колико сам сад побројао а вероватно и више) који су управо преко нета се упознали и касније ступили у брак.

Зашто то није неуобичајено за побожне људе?

Па стога што кад побожни траже побожне за брак лакше ће их наћи на нету него у свом селу јер у селу или граду( у свом окружењу) избор је мали а на нету широк.

Ево овде је наш колега форумаш Иван Недић посведочио својим животним искуством у прилог овога. Мој кум(че) који не учествује на овом форуму, човек из Војводине преко нета је нашао девојку из Зајечара, венчали се имају дете. Други кум нашао девојку из Москве венчали се имају дете. Двоје мојих пријатеља на једном другом форуму венчали се( децу имају од раније :)))  ) , на истом том форуму упознали се још њих двоје ово двоје претходних ишли им на венчање и кумовали, на форуму Верујем који је претходио овом форуму Николић и  његова супруга су се упознали, итд... прича има безброј.

Брже ће се сродне душе пронаћи на нету него у риалити.

Лакше ће се отворити за причу овде него у реалности.

Има нет заиста много предности али и поред свега тога битна је и реалност, зато је добро ставити своју фотографију, а не сад ти ту нешто причаш , медиш ово оно, и онда кад дође време за физичко упознавање бум-трас обоје видите да је боље да се више не видите.

Стави своју фотку, нису сви лепи, нису савршени али отклонићеш касније неугодности.

I ja znam za jedan super primer. Sad ste me podsetili, skroz sam zaboravila jer oni vec imaju troje dece a 6god su zajedno pa sam skroz zaboravila kako su se upoznali. Rec je o mom bratu koji je dugo bio sam a koji je upoznao svoju zenu preko interneta, on iz BG ona iz juzne Srbije, uhvatili zadnji voz i evo voze se sa troje slatkisa. Super se slazu sve se sklopilo kao slagalica, ne kazem da je uvek tako ali vam svima zelim da bude! Pa sta Bog da.

Vidim ja tu će morati da se napiše jedno vrlo podrobno objašnjenje oko toga kako se koristi forum u tehničko idejanom smislu. Jer ovo počinje da liči na male oglase. Šta nam uradi crni Zakenberže. :)

Дакле свака  кукњава жена како нема мушкараца за женидбу,пада у воду,јер се пријавило пет пута више момака него девојака!

Можеш да бираш,избор је баш разноврстан...

Vidim ja tu će morati da se napiše jedno vrlo podrobno objašnjenje oko toga kako se koristi forum u tehničko idejanom smislu. Jer ovo počinje da liči na male oglase. Šta nam uradi crni Zakenberže. :)

ćuti oženiće te ! :))):))) :)))

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Мисија, допринос и живот Светог Саве сагледава се из различитих углова у прошлости и садашњости а његова улога и значај превасходно за свој народ је немерљива и недовољно позната. Ипак, најзначајније што нам је први српски архиепископ посведочио је тајна и уникатност сусрета човека са Богом. У том сусрету, живот по Јеванђељу постаје једино мерило живота, у том сусрету Господ чини да Други дође до изражаја и да човек своје биће устројава за Вечност. Истом јеванђељском логиком живели су и Свети Оци Сабора у Никеји, који су свој темељ вере узидали на љубави која рађа непропадљиву односност, којој ни смрт не може ништа. Како треба разумети да је Свети Сава био изнад Истока и Запада, какве су историјске околности биле у којима је Свети Сава издејствовао аутокефалност наше Цркве, послушајте у новом издању емисије ”Ритрето у пола девет.”

• Од Поуке.орг инфо,
      Од добре идеје, која је уложеном енергијом и ношена ентузијазмом великог броја људи који су узели учешће у реализацији и оживљавању подфорума "Упознавање ради хришћанског брака", преко пројекта „Кана Галилејска“ покренутог 2013. године, и касније затвореног форумског клуба, наша КАНА је, потпуно заслужено и оправдано, постала самостална, као посебан сајт у оквиру укупног пројекта Поуке.орг. После прве верзије сајта, сада је дошла нова, друга верзија, са новим опцијама, олакшаном навигацијом, једноставнијим начином склапања пријатељстава, четом, приватнбим порукама итд... и то све потпуно бесплатно! 

Мисија пројекта је стварање најбољих услова за упознавање, са циљем заснивања породице у хришћанском браку.
      Више десетина склопљених бракова након упознавања у оквиру наше виртуелне заједнице, с једне стране, сасвим јасна потреба за оваквом врстом подршке особама које желе да ступе у хришћански брак, као и искуство одговорних уредника који су узели учешће у овом пројекту од самог почетка до данас, њихова посвећеност, истрајност и жеља да се оствари циљ, били су и путоказ и пут ка сајту КАНА. Она ће наставити да расте, кроз приватну комуникацију својих чланова, упознавања, пријатељства и љубав, склопљене бракове, породицу и потомство.
      Најзначајнија свадба хришћанског света била је она у Кани Галилејској, а православни црквени сајт Кана је најзначајнији пројекат у оквиру Поуке.орг у правцу очувања хришћанске породице.

Смисао брака је у причињавању радости. Подразумева се да је брачни живот најсрећнији, најпотпунији и најбогатији. То је савршена Божанствена институција.

View full Странице
  • Create New...